Мільйон – по двісті тисяч: особливості держзакупівель на Рівненщині

«Ноутбук за 200 тисяч гривень» - з такими заголовками з’явились повідомлення на рівненських інтернет-сайтах. Мова йшла про закупівлю оргтехніки, яку провела Бабинська сільська рада напередодні нового року. Щоправда, як виявилось, інформація була не зовсім точною.

Двісті тисяч гривень, точніше 199 999 грн., витратили на купівлю 20-ти ноутбуків марки Asus X541SA. Хоча навіть у такому випадку, товар був куплений за значно завищеною ціною. Якщо розділити витрачену суму на кількість ноутбуків, то вийде що води були куплені за 9999,95 гривень за штуку.

Лише побіжно переглянувши ціни на подібну модель ноутбука з’ясовуємо, що Бабинська сільська рада переплатила на кожній штуці приблизно три тисячі гривень. Звісно можна апелювати, що держустанови та місцеві бюджети не можуть купувати через інтернет. Але як з’ясувалось, в магазинах Asus X541SA коштує на більш як 2500 гривень дешевше. А додайте сюди, що закуповувалась партія в 20 штук, то можна було говорити й про оптову ціну.

Щоправда не ноутбуками єдиними збагатилась Бабинська сільська рада. Так згідно сайту закупівель «Прозоро» в грудні минулого року за рахунок бюджету територіальної громади було куплено 13 телевізорів LG на суму 199 940 гривень. Три цифрові фотоапарати, три цифрові камери і три аудіосистеми на суму 139 500 гривень. Нажаль не вказана точна модель техніки, тому важко говорити про цінову відповідність.

Зате можна говорити про це у випадку із закупівлею тринадцяти «металокерамічних складних дошок з магнітною поверхнею підвищеної стійкості». Обійшлись вони сільському бюджету у 198 900 гривень. Тобто по 15 300 гривень за штуку. Якщо у вас є Інтернет, поекспериментуйте і пошукайте скільки може коштувати такий товар. Найдорожча дошка, яку мені вдалося знайти коштує 8 980 гривень.

Інша передноворічна закупка тієї ж сільської ради, це проектори Epson EB-S04 з екранами. По дев’ять штук кожного товару за загальною ціною 199 800 гривень. Таж історія, що й з попередніми товарами. Як не шукав різні варіанти, але навіть при обранні найдорожчих пропозицій у мене виходила сума на 15-20 відсотків меншою.

А ще у Бабині тепер буде чотирнадцять електронних мікроскопів за загальною ціною 156 800 гривень. Тут ситуація трохи краща. Ціна мікроскопа подібного класу коливається від 8 до 10 тисяч гривень. Тобто цілком можна було придбати 14 мікроскопів за майже таку суму, яка зазначена на сайті «Прозоро» у результатах закупівлі. Знову ж таки, якщо йти по найдорожчу пропозицію і забути, що ваша закупка оптова і можна говорити про знижку.

Читайте також: На Рівненщині сільрада "під ялинку" купила ноутбук за 200.000 грн?

Загалом же, на всі вищезазначені покупки у Бабинській сільській раді витратили трохи більше мільйона гривень. За переліком товарів можна припустити, що це для потреб школи, а значить вчителі і діти будуть у захваті від обновок, які зроблять їхній навчальний процес цікавішим і кращим.

Припускаю, що цікавішим і кращим життя стане й у підприємця у якого Бабинська сільська рада закупила всі вище зазначені товари. Виявляється ФОП Мастерко В.В. легенько торгує широким спектром товарів від фотоапаратів до «металокерамічних складних дошок». Щоправда потрохи завищених цінах, але то інша справа. А ще правоохоронцям мабуть варто було б поцікавитись наскільки покращилось ще й життя керівництва місцевого самоврядування у Бабинській громаді. Особливо після передноворічних покупок. Хоча, це лише припущення.

Читайте також: На Рівненщині напали на знімальну групу телеканалу 1+1

За словами бабинського сільського голови Олега Гречича, кошти витратили поспіхом у грудні, бо потрібно було терміново витратити. Мовляв вони нібито мали бути повернуті до державного бюджету України з настанням 2017 року. Втім, це зовсім не відповідає дійсності і тендер на закупівлю можна було провести і після 1 січня нового року. Для цього варто було б почитати законодавчу базу чи хоча б поцікавитись у когось компетентного у питанні. Це у випадку, якщо не вистачає компетенції сільському голові, який обирається вдруге на посаду і керує громадою ще з 2010 року.

Хоча насправді «нюанс» може бути зовсім в іншому. Уважний читач мабуть зауважив, що всі суми закупок граничать на межі у 200 тисяч гривень. І тут нічого дивного, адже саме сума у менш як 200 тисяч дозволяє проводити закупівлю за спрощеною процедурою і без зайвих перевірок. За статистикою у 2016 році саме такі закупівлі були найпопулярніші серед державних та комунальних установ. Мені зовсім не хочеться писати слово «корупція» і в даному випадку нічого такого я не маю на увазі. Зрештою, це пріоритет правоохоронних органів, які на мою думку, мали б зацікавитись подібними закупівлями.

Ключові слова: 

Коментарі

https://apkmist.com/gbwhatsapp-apk
Very good, I think I found the knowledge I needed. I will see and refer some information in your post. thank you

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.