Боротьба з корупцією на Рівненщині – імітація процесу

Боротьба з корупцією – ці слова чи не найпоширеніші у промовах наших політиків і керівників держави. Час від часу відбуваються гучні затримання, які переконують, що боротьба з корупцією триває. Щоправда її результатів поки що не видно. Ось днями повернувся на робоче місце зорянський сільський голова, якого влітку  минулого року затримували при отриманні хабаря у 500 тисяч гривень. І це лише один з прикладів.

Найурожайнішим на корупційні затримання був 2015 рік. Тоді було затримано першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації Тараса Пустовіта. Йому інкримінували незаконне збагачення за рахунок хабарів від місцевих перевізників. Затримати Пустовіта при отриманні хабара у вісім тисяч доларів.

Деякий час пан Тарас провів у СІЗО, пізніше був відпущений під домашній арешт. Матеріали справи були передані до суду, який з дивних причин перенесли подалі від обласного центру у місто Дубно. Щоправда і там розгляд справи постійно переносять.

У тому ж таки році було затримано прокурора Рівненської районної прокуратури Андрія Таргонія. Читач його може пригадати по інциденту з покійним Сашком Білим. Саме Андрія Таргонія тягав за краватку Олександр Музичко (Білий). Цікаво, що до його робочого кабінету Таргонія увірвались бійці спецпідрозділу “Сокіл”. Того самого, який й вбив при затримання Сашка Білого у 2014 році.

У вересні 2015 року на хабарі у 9 тисяч гривень попалася екс-директорка департаменту соцзахисту населення Рівненської ОДА Ольга Підкидач. Через 2 дні її відсторонили із займаної посади. За інформацією УСБУ, чиновниця вимагала від керівника санаторію 9 тисяч. За це обіцяла сприяти збільшенню кількості путівок на оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. За домовленістю розмір хабара мав становити 10% від суми коштів, перерахованих на виконання умов договорів.

Пані Ольгу відсторонили від займаної посади і присудили домашній арешт на  час проведення слідства.

Але найгучнішим затриманням у 2015 році був арешт обарівського сільського голови Івана Тимощука на хабарі у 20 тисяч доларів. За це місцеві ЗМІ його прозвали «Ваня півмільйона». Тимощук деякий час посидів у СІЗО, а потім рішенням суду був відпущений під домашній арешт із зобов’язанням носити електронний браслет.

Тема сільських голів і корупції виявилась актуальною й у 2016 році. Тоді, у літку, на стоянці навпроти Рівненської ОДА працівники СБУ затримали зорянського сільського голову Михайла Олійника. У минулому батюшка, а тепер керівник місцевого самоврядування був схоплений при отриманні хабаря у розмірі 500 тисяч гривень. Півроку Михайло Олійник провів у СІЗО. Але відразу після Різдвяних свят з’явився на робочому місці.

Можливо пан Михайло відмолив гріхи перед Законом. Це стане ясно вже геть скоро, коли відбудеться судове засідання щодо продовження або зміни запобіжного заходу щодо Олійника на час досудового слідства. Хоча щось мені підказує, що рішенням буде «домашній арешт».

Ну ось так, як казав герой серіалу «Операція «Ліквідація»: картина маслом. Хоча це лише невелика частка справ за останні три роки пов’язані з корупцією. Я вибирав лише найгучніші. Хабарників хапають на «на гарячому», під прицілом телекамер правоохоронці дають коментарі і відправляють затриманих у СІЗО. Але вже скоро їх тихенько відпускають на волю. І тут хочеться перефразувати назву вже згаданого серіалу – «Операція «Імітація».

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.