Кому з рівненських нардепів не вистачає грошей?

Нещодавно інформаційне поле збурилось новиною про підвищення заробітних плат для депутатів Верховної ради. Ще більше обурення, ця новина викликала у пересічних  громадян України. В своїй переважній більшості (за виключенням кількох депутатів) у парламенті засідають далеко не бідні люди. І на думку багатьох українців, їхня діяльність не варта оплати, а заслуговує зовсім іншої "винагороди".

Але тут варто зазначити, що зарплата нардепів завжди була в рази більшою від заробітних плат звичайних українців. Перше суттєве збільшення оплати праці народні обранці відчули за прем'єрства Юлії Тимошенко у 2005 році. Тоді зарплата нардепів підскочила з 4,5 тисяч гривень до 17,5 тисяч. У доларовому еквіваленті (а «зелений тоді коштував 5,5 гривень – авт.), це складало приблизно 520 і 3 180 доларів відповідно.

Після обвалу гривні і фіксації курсу в межах восьми гривень зарплата депутатів була все ті ж 17,5 тисяч гривень. Але в доларах це вже було трохи більше восьми тисяч «американських президентів». Такою вона залишалась майже впродовж 10 років – до 2014, коли уряд Яценюка вирішив її скоротити до шести з половиною тисяч. Тобто – 260 доларів згідно нинішнього курсу української валюти до американського долару.

В нинішньому році зарплату депутатам вже піднімали, до «колишніх» 17 500 гривень (приблизно 700 доларів – авт.). І от нове підвищення: з першого грудня народні обранці отримуватимуть за свій нелегкий труд на благо процвітання неньки України всього лише 40 тисяч гривень. В перерахунку на валюту – 1600 доларів. Звісно це не рівень зарплати нардепа в 2005 році. Але ж погодьте, зовсім не мало. Тим більше з урахуванням різних пільг від лікування і оздоровлення до безкоштовного проїзду і перельоту.

Зрештою робіть висновки самі у своєму ставленні до цієї події. Мені ж залишається лише зафіксувати прізвища нардепів з Рівненщини і їхнє голосування з цього приводу.

Голосували «ЗА» підвищення:

Фракція Блоку Петра Порошенка

Олександр Дехтярчук

Василь Яніцкий

Фракція Народного фронту

Юрій Вознюк

Вадим Сидорчук

Віталій Корчик

Голосував «ПРОТИ» підвищення:

ВО «Свобода»

Олег Осуховський

Голосував «УТРИМАВСЯ»:

Фракція ВО «Батьківщина»

Сергій Євтушок

Депутат від Радикальної партії Ляшка Андрій Лозовий не голосував, оскільки цього дня був відсутній в сесійній залі, а гуляв на весіллі свого одно партійця, нардепа Ігоря Мосійчука.

Коментарі

Ну, от чого ви наїжджаєте. Класно плаває і веде здоровий спосіб життя.Чого ви всі причерилися до його зарплати. Свою рахуйте.

кто бы сомневался в Вознюке.это еще та персона.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.