За бурштин на мільйони рівнянин отримав штрав у 17 тисяч

Знаєте, що таке правосуддя? Ні, не сухе визначення з книжок по юриспруденції, а з реальності українського життя. Наближено до істини і реалій старовинна приказка про дишло. Але й вона стрімко втрачає актуальність. Українське правосуддя, це бізнес, інструмент впливу і дуже ймовірно – детонатор майбутніх революційних потрясінь. Якщо буде третій Майдан то виключно через суддів і прокурорів.

Хтось отримує на повну катушку за провину, яку не вчиняв, а хтось при залізо-бетонних доказах обходиться легким переляком. З особистого досвіду. Якось пропустив терміни апеляції, бо був у відрядженні за тисячу кілометрів. Чисто фізично не мав можливості знати, що маю доплатити судовий збір, бо не маючи юридичної освіти неправильно обрахував розмір того самого зберу. Документи про відрядження і прохання відновити терміни для усунення недоліків, щоб суд таки взяв на розгляд мою апеляцію, не справили враження на українську Феміду. Звісно, хто такий провінційний журналіст, якщо проти нього судиться екс-начальник обласної міліції?

А от в аналогічній ситуації, коли вже суддя, після програного суду рівненським журналістам пропустив терміни і не в повній мірі заплатив судовий збір. Тобто абсолютно аналогічна ситуація. У цьому випадку та ж таки українська Феміда йде на зустріч своєму слузі і закриває очі на порушення. Відповідно бере справу для розгляду. Та це маленький провінційний приклад. В межах держави, є значно гучніші і цікавіші приклади. Які красномовно демонструють де нас з вами мають ті, у кого є шматочок гетьманської булави чи доступ до терезів в руках не такої вже й сліпої богині правосуддя. Один з таких прикладів оописала на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» журналістка Інна Білецька.

«Вщіпніть мене! 17 тисяч гривень штрафу!!!
А розмов то було, а помпи, а ритуальних танців. 
В номінації пшик-2015 перемагає справа про 2,6 тонни бурштину. 
Пам'ятаєте? В Рівному в мікроавтобусі, який належав на той час директору ДП "Укрбурштин" Олежику Ярошику знаходять найрекорднішу з партій бурштину – дві тисячі п'ятсот кілограмів. 
Ну всі чекали гучного процесу, бо ж Арсен Аваков обіцяв, що так воно не минеться. Кричали податківці, кричала міліція, викрикувала прокуратура.А на виході – хоч сядь, обійми ручками колінця і не знай – плакати тобі чи сміятися!
Отож, суд встановив – УВАГА!
Невідомий нікому парєнь по імєні Святік купив у невідомої йому особи незаконно добутий бурштин – тисячу кілограмів за сорок тисяч доларів, – йдеться у судовому вироку. Потім Святік перевіз цей бурштин чогось на склад Укрбурштина в Клесові. Але Святіку було мало і Святік замовив невстановленій судовим слідством особі ше півтори тонни. Невстановлена судовим слідством особа найняла ще дев'ять невстановлених судовим слідством осіб і за травень-червень 2015 року вони намили в Сарненському районі трьома мотопомпами, необхідних тисячу п'ятсот кілограмів. Їх Святік завіз на той самий склад. Потім арбітражна керуюча банкрутуючого на той час Укрбурштина Оленка Левкович дала директору держпідприємства довіреність на отримання матцінностей від запорізької фірми "Старт". І той директор – Олег Ярошик, ні сном, ні духом, не знаючи що то незаконно добутий бурштин на власному автомобілі перевіз його в Рівне, де бурштин і затримали доблесні міліціонери і не менш доблесні податківці. 
І шо суд? А нічо. Святік каже – віноват – каюсь. Укладає угоду з прокуратурою. І суд визнає його винним за трьома статтями. Арешт або обмеження волі до трьох років замінюють на штраф, за іншими статтями – також штрафи. Більше покарання поглинає менше і... о боги, Святіка жорстоко карають – нема в судді Оксани Крижової серця, це ж треба навіть не чути про гуманність, щоб так карати – 17 тисяч гривень. І ще на 42 тисячі він попадає за всілякі експертизи. Бурштин, оцінений у 136 тисяч доларів – суд звертає державі. 136 тисяч доларів за дві з половиною тонни! 136 тисяч доларів при вартості кілограма на той час – мінімум три тисячі. Порахуєте самі? Бо в мене якісь мільйони доларів виходять. 
Суд постановляє повернути колишньому директору Укрбурштина мікроавтобус, який знаходився на штрафмайданчику і всьо. Він чистий. І арбітражна керуюча чиста.
Народ поаплодував і забув. І от якби Дмитр Бондаро не знайшов того рішення, то ми б і далі думали, які молодці у нас правоохоронці. 
І тут я така думаю собі, а не пішли б ви з таким слідством і такими вилученнями далеко? 
Ну вашужмаму за ногу, ну як так???
Карочє, пацани, мийте і не парьтесь. Всьо буде збс»
. – написала пані Інна.

Ну а я готуюсь почергово суду, де свою правоту у Рівненському апеляційному суді відстоюватиме суддя Тимощук, чиє ім’я дуже часто спливає у різних скандальних ситуаціях.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.