Гуляти, то гуляти: одне застілля міських чиновників обходиться рівнянам від 8 до 52 тисяч гривень?

Красиво жити не заборониш. Особливо якщо це робити не за свій рахунок, а за гроші платників податків. Тому міські чиновники вирішили не економити, замовляючи собі застілля. Так, одне виїзне ресторанне обслуговування, організоване для міського голови Рівного Володимира Хомка, його заступників, працівників міськвиконкому та делегацій, яких вони пригощають, у 2015 році обходилося від 8 тисяч 400 гривень до 52 тисяч гривень із бюджету. У той час, як мінімальна зарплата становила 1378 гривень, а середня - в межах 3700-4000 гривень. Схоже, чиновники вирішили, що якщо вже гуляти, то гуляти, а війна в країні та те, що більшість пересічних рівнян ледве зводять кінці з кінцями, оплачуючи “комуналку” та інші послуги, їх не хвилює. У кого й за скільки замовляв бенкети виконком Рівненської міськради за бюджетні кошти — далі у матеріалі. 

 

Скільки проїли і пропили чиновники міськвиконкому?

Згідно з даними сайту “Є-data”, лише у грудні 2015 року виконавчий комітет Рівненської міськради здійснив проплати за 13 виїзних застіль, вартість одного з яких коливалася від 9 до 52 тисяч гривень.

Так, 3 грудня чиновники "нагуляли" на 45 тисяч гривень. Чи то щоб сума так не впадала в очі, чи в різних місцях відпочивали, чи з інших причин, але оплачували виїзне ресторанне обслуговування частинами - по 9 тисяч гривень п'ять платежів.

А 10 грудня міськвиконком замовив ресторанне обслуговування аж на 52 тисячі гривень. Оплату здійснювали чотирма платежами, три з яких по 11 тисяч 250 гривень і один - 18 тисяч 250 гривень.

Окрім того, один раз чиновники замовляли послуги харчування за 5 тисяч 500 гривень. Загалом обійшлося це все у 147 тисяч 500 гривень.

У листопаді минулого року міськвиконком “гуляв на виїзді” напередодні другого туру виборів міського голови — 13.11.2015. Це обійшлося в 21 тисячу гривень. Оплачували виїзне ресторанне обслуговування двома частинами по 11 тисяч 500 гривень.

У жовтні, схоже, у виконкомі всі були зайняті виборами та іншими справами і жодного застілля офіційно не замовляли.

А в вересні виконавчий комітет Рівненської міськради замовив 5 виїзних ресторанних обслуговувань. Так, 21 вересня міськвиконком заплатив за ці послуги 18 тисяч 900 гривень. Оплату здійснювали двома платежами. А 23 вересня чиновники замовили виїзне ресторанне обслуговування на 8 тисяч 400 гривень. Вже наступного дня, 24 вересня, застілля обійшлося у 19 тисяч 600 гривень. Оплату послуг здійснювали двома частинами — 11 тисяч 200 гривень і 8 тисяч 400 гривень. Так, за три дні виїзних ресторанних обслуговувань у вересні міськвиконком заплатив 46 тисяч 900 гривень. Також замовляли ще одне харчування делегації, щоправда, наїли, з огляду на суму, скромно - на 2 тисячі 400 гривень.

Так, за останні чотири місяці 2015 року чиновники назамовляли їсти та пити на 217 тисяч 800 гривень.

З якого приводу виконком замовляв застілля та як обирали виконавців послуг — наразі невідомо. Тому ми звернулася з запитом до виконавчого комітету Рівненської міської ради, щоб отримати детальний бюджет витрачених коштів на виїзні ресторанні обслуговування, послуги харчування і харчування делегацій у 2015 році, а також інформацію про те, скільки коштів встигли витратити на це за січень — березень 2016 року, а також із якого приводу були бенкети.

Застілля організовував підприємець широкого профілю та скандальна співвласниця майна колишньої тюрми

Всі застілля організовував ФОП Бульда І. В. Лише одне харчування делегації чиновники замовляли у СПД ФО Кхатер Діани Володимирівни.

Згідно з інформацією у єдиному державному реєстрі, фізична особа-підприємець Ігор Віталійович Бульда надає доволі широкий спектр послуг. Зокрема, друкування продукції, діяльність агентств працевлаштування, організування конгресів і торговельних виставок, ремонт комп'ютерів і периферійного устаткування, діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, постачання готових страв для подій, оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність, надання інших інформаційних послуг, консультування з питань комерційної діяльності й керування, дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки, надання послуг перекладу та ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення. Зареєстрований підприємцем із 2012 року.

Також Ігор Віталійович Бульда зазначається головою ГО “Волинський аналітичний центр”. Свого часу, коли головою облдержадміністрації був екс-"регіонал" Василь Берташ, він був членом громадської ради при Рівненській ОДА.

А Діана Кхатер зареєстрована фізичною особою-підприємцем з 2009 року. Серед видів діяльності у неї зазначається діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, обслуговування напоями та наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Окрім того, за інформацією із ЗМІ, Діана Кхатер є співвласницею комплексу споруд колишньої тюрми на Соборній, 16. В липні 2015 року зверталася до міськради з заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення їй земельної ділянки на вулиці Соборній, 197. Втім тоді депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець заявив, що ця ділянка призначена для будівництва та експлуатації житлового будинку, а заявниця без усіляких дозволів торгує там спиртним і цигарками. Також він додав, що Діана Кхатер, із відома працівників прокуратури, які її покривають, влаштувала ще один розважальний заклад із продажем алкоголю і тютюну в житловому будинку.

Проте це не стало на заваді співпраці виконавчого комітету міськради та підприємця. До речі, згідно з даними сайту “Є-data”, цьогоріч у Діани Кхатер міськвиконком продовжує замовляти послуги харчування.

За скільки в Рівному можна замовити виїзне застілля?

А доки чиновники платили до десятків тисяч гривень за один бенкет, ми поцікавилися у рестораторів міста, за скільки в них можна замовити такі послуги. Так, якщо у Рівному за замовлення в ресторації доведеться заплатити від 200 до 700 гривень за 1 людину, то на виїзному ресторанному обслуговуванні можна зекономити. Адже більшість закладів беруть оплату не за 1 людину, а за замовлені порції. 

В середньому, кажуть ресторатори, виїзне обслуговування на 10 осіб обходиться замовнику від 2500 до 5000 гривень. Щоправда, додають, якщо брати дорогі елітні напої, вартість яких за одну пляшку може сягати 1000 - 1500 гривень, і вишукані страви, ціна яких за порцію коливається від 500 до 900 гривень, то сума зростає.

Більшість закладів беруть кошти за таксі для доставки замовлення. У межах міста ця сума становить від 40 до 100 гривень. Якщо ж потрібно їхати за місто, то вартість відповідно також зростає.

Проте ресторатори запевняють, що навіть вибагливі клієнти, можуть вкластися у суму до 5000 гривень за виїзне обслуговування. Цікаво, що ж замовляв Рівненський міськвиконком на бенкети, якщо вартість виїзних ресторанних обслуговувань їм обходилася у рази дорожче?

Тим часом громадські активісти кажуть, що зазвичай, організовуючи заходи, в них кава-брейк, обід і фуршет обходиться теж приблизно у 200 - 250 гривень. Щоправда, якщо обходяться лише кавою-брейк, то, буває, що взагалі самостійно закуповують чай, каву та печиво.  Так виходить дешевше, ніж це все замовляти в закладі, де проходить захід, розповідає керівник інформаційного відділу КВУ Святослав Дубов.  

- Якщо захід на цілий день, то звісно, з обідом: перше, друге, десерт буває. Можуть бути легкі сніданки з бутебродами. Фуршетів як таких не робимо. А взагалі важко відповісти однозначно, скільки має коштувати виїзне харчування, бо кожен раз на рахунок цього ведуться розмови із закладом, де захід відбувається. Тому щоразу ціни можуть оновлюватися. Окрім того, якщо це прес-конференція з кавою-чаєм, печивом чи бутербродами на 20 чоловік, то це одна сума. А якщо це семінар на повний робочий день на 30 людей, то зовсім інша. Хоча варто зазначити, що в нашій громадській сфері застіль вже давно ніхто не оплачує. Хіба лише за власний кошт учасники можуть собі влаштовувати щось подібне. Відтак, ми замовляємо лише найнеобхідніші прийоми їжі і точно без алкоголю, тому і суми менші, - каже Святослав Дубов.

Ресторанне обслуговування міськвиконкому організовували працівники училища?

Також журналісти сайту "ВСЕ" вирішили поцікавитися у самого підприємця І. В. Бульди, скільки обійдеться виїзне ресторанне обслуговування, якщо його замовляти в них. Набравши номер телефону, який зазначається у держреєстрі як контактний, нам порадили звернутися до його колеги Віктора Леонідовича.

По телефону чоловік розповів, що "краще, як у них, організації виїзного харчування не знайти ніде" і пообіцяв "будь-які примхи за наш рахунок". Неохоче, але все ж таки нам по телефону розповіли, що мінімальна вартість замовлення за особу при організації кави-брейк, обіду та фуршету становитиме 200 гривень, а залежно від побажань замовника і страв, ціна може зростати.

Також Віктор Леонідович зазначив, що не лише міськвиконком любить у них замовляти фуршети. Так, один із останніх, за словами чоловіка, який вони організовували, був із нагоди дня театру 27 березня. 

Окрім того, зразу мило запропонував взяти в оренду їх приміщення. При чому зазначив, що в них можна організувати як сам захід, так і харчування його учасників. Виявилося, що чоловік пропонує в оренду приміщення у державному закладі - в Рівненському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі, що на вулиці Д. Галицького,13. А майстер закладу, власне, й готуватиме страви.

 

Коментарі

А коштів на допомогу на лікування у нас немає

Поки мер гуляє, грошей для простих смертних у бюджеті немає

Гарний голова у вас

Як же це підло... Я особисто попросила матеріальну допомогу дуже хворому чоловіку якого пан Хомко особисто знає, який віддав науці майже 40 років ........відповідь...... матеріальна надається .... в т. числі.....на трансплантацію органів....
нічого крім БОЛІ.....

Пригадую, кілька років тому в Германії звільнилли високопосадовця за те, що він за рахунок державних коштів проплатив одноденне проживання гостя в готелі, яке було не передбачене "по протоколу". Робіть висновки. Це один із моментів, чому у нас така солодка влада....

Класний аналіз, молодці! Готовий матеріал для правоохорнних органів. Агов, де ви? Держи вора!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.