Скандальний рівненський суддя Тимощук відповідатиме за квартирні шахрайства?

Скандально відомий суддя Рівненського міського суду Олександр Тимощук сам став героєм кримінального провадження. Причиною для цього послугували історії, повязані з його діями щодо квартир. Відтак, нині причетність до цього одіозного судді та його спільників перевіряє прокуратура.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

Хто забрав у рівнянки квартиру?

Рівненський суд знову взявся ділити квартиру пенсіонерки

У квартирній справі судді нові потерпілі. Звинувачують рівненську міліцію

Рівненський суд зробив пенсіонерку безпритульною

Рівненський суд пікетували постраждалі від "кривосуддя". ФОТО

Ця історія тягнеться вже не перший рік. Щоправда, судді Тимощуку все завжди сходило з рук і його причетність до квартирних шахрайств не була доведена. Наразі за справу взялися правоохоронні органи і одіозний суддя вже фігурує в кримінальному провадженні. 

Як повідомили у прокуратурі Рівненської області, за фактом вчинення шахрайських дій громадянкою Є., ще у липні 2013 року внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У подальшому до цього кримінального провадження приєднувалися матеріали кримінальних проваджень щодо підробки документів, використання підроблених документів та зловживання посадових осіб Рівненської міської ради при здійсненні представництва інтересів міської ради в судових засіданнях на користь третіх осіб.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні, відповідно до постанови прокурора Рівненської області Сергія Кубрака, доручили слідчому відділу обласної прокуратури. Це було зумовлено неефективним проведенням досудового розслідування СВ Рівненського МВ УМВС України області та відсутністю належного оперативного супроводу у кримінальному провадженні.

Так, під час досудового розслідування встановлено, що Є. та ще 4 громадян у Рівненському міському суді під час розгляду цивільної справи за позовом Є. до виконавчого комітету Рівненської міської ради про встановлення юридичного факту та визнання права власності на спадкове майно за законом надали неправдиві свідчення, наслідком чого позов було задоволено.

Крім того, встановлено, що 30 травня 2013 року суддя Рівненського міського суду Олександр Тимощук провів судовий розгляд з цивільної справи за позовом громадянки Г. до Рівненської міської ради про визнання права власності на квартиру в порядку спадкування за відсутності позивача. При цьому заява про проведення судового розгляду за відсутності позивача, що зареєстрована в Рівненському міському суді від імені цієї громадянки, є підробленою, що підтверджено висновком почеркознавчої експертизи.

У межах провадження допитали мешканців будинку, у якому знаходиться спірна квартира, працівників Рівненської міської ради, осіб, причетних до судового розгляду та працівників Рівненського міського суду.

Наразі проводяться слідчі дії, спрямовані на спростування чи підтвердження свідчень осіб, що виступали у судовому засіданні. А також слідчі дії, спрямовані на встановлення причетності інших осіб до можливого вчинення вказаного злочину. Призначено низку експертиз.

Водночас, відповідно до рішення Рівненського міського суду від 21.05.2013, задоволено позов громадянки Є. до виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання права власності на вищевказану квартиру в порядку спадкування.

Зазначене судове рішення набрало законної сили. Висновки суду ґрунтуються на показах свідків та доказах щодо сплати позивачкою комунальних платежів. Присічні строки для оскарження рішення минули.

Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 360 ЦПК України, рішення або ухвала суду, якими закінчено розгляд справи, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті у зв'язку з нововиявленими обставинами.

Це означає, що у разі винесення судом вироку за матеріалами кримінального провадження за ознаками кримінальних правопорушень можливе вирішення питання щодо перегляду зазначеного рішення суду за нововиявленими обставинами.

Щодо незаконних дій, повʼязаних із вселенням в спірну квартиру Є, та неправомірних дій судді щодо розгляду справи, неодноразово зверталась з відповідними заявами до правоохоронних органів громадянка Г.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальних провадженнях за фактами підроблення заяви від імені Г. про розгляд цивільної справи за її відсутності, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.358 КК України, та за фактом незаконного проникнення до спірної квартири, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.162 КК України. 

Коментарі

налякали йожика голою дупою:)))краще б,відразу озвучили суму відкупних.В нас же,як її...гєволюція гідності:))СЛАВА МАЙДАНУ!:))))

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.