Депутат очищеної "Батьківщини" захопив півгектара рівненської землі

Пам’ятаєте, вам на виборах різні кандидати заливаються про свою безкорисливість і бажання дбати про інтереси громади? Але ставши депутатами чомусь час від часу потрапляють у різні скандали, пов’язані з фінансовими і земельними махінаціями. І не те, щоб їм не було за що жити чи де будуватись. Просто "на халяву" воно набагато приємніше, а Закону хай лохи дотримуються.

Важливість понять

Розпочинаючи роботу над цим матеріалом думав, що вийде невеличка інформашка у стрічку новин. Однак доля і муза вирішили інакше. Вже в процесі зрозумів – мова цього разу піде не про один конкретний випадок, а про систему цінностей і уявлень, якими розкрамсаний мозок пересічного середньостатистичного депутата. Не всіх, але переважної більшості.

Якось, спробувавши колом колег визначити два негативних визначення діяльності представницьких органів місцевої влади, зійшлись на двох: жлобство і корупція. У "Вікіпедії" ці слова мають наступні визначення:

Жлобство – домінування примітивної, агресивно-тваринної парадигми в соціальній поведінці індивідуума. Термін вживається для опису соціальних, побутових, культурних, а останнім часом – політичних, економічних та екологічних явищ. Головні відмінності жлоба від справжньої, соціально зрілої особистості: неспроможність до безкорисливої пожертви в будь-якому вигляді; відсутність внутрішньої потреби творити добро; нездатність отримувати задоволення від якісно зробленої роботи, що не пов’язана з покращенням персонального або родинно-кланового добробуту; відсутність честі та совісті, здатності на чин і подвиг.

Корупція – протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів. Найчастіше термін застосовується у відношенні до бюрократичного апарату і політичної еліти. 

До якого з понять віднести те, про що йтиметься нижче, визначайтесь самі. Зрештою ви розумні, думаючі люди з уже сформованим світоглядом та шкалою цінностей.

Земля, земля, земля…

Депутати міської ради не отримують заробітної плати. Однак не треба мати ілюзій щодо альтруїзму більшості міських обранців. Дуже часто вони "відшкодовують" затрачений у роботі для громади час і сили. Часто ця компенсація обчислюється десятками і сотнями тисяч доларів. Не вірите? А ви перевірте. Зайдіть на сайт Рівненської міської ради та зайдіть у розділ "проекти рішень". Необізнаним там буде важко розібратись, але спробую вам допомогти в деяких моментах.

Ми вже писали про маленьку схемку з двома земельними ділянками у центрі міста. Яку, використовуючи різні методи і маніпуляції, хочуть віддати в оренду приватній структурі під будівництво. І це незважаючи на той факт, що одна земельна ділянка – це клумба між пішохідними доріжками, а інша – двір п’ятиповерхового житлового будинку.

Але ця схема просто дрібниця у порівнянні з двома проектами рішень про виділення трьох земельних ділянок за адресою: вул. Хліборобів 1-а та 1-б.

В одному рішенні сказано: "передати громадянці Л. безоплатно у власність земельну ділянку площею   941 м2 на вул. Хліборобів, 1-а, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд… за рахунок земель запасу Рівненської міської ради". В іншому рішенні говориться: "Передати громадянці К. безоплатно у власність земельну ділянку площею 1000 м2 на вул. Хліборобів, 1-б для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд… та передати громадянці К. безоплатно у власність земельну ділянку площею 1108 м2 на вул. Хліборобів, 1-б для індивідуального садівництва".

Не знаю, як ви, а я відразу згадав минулорічну "справу садоводів", яка викликала протистояння у міській раді. І через яку фактично розвалилась фракція ВО "Батьківщина", а багато її депутатів позбулись партійного квитка. Фіналом цих процесів стала нещодавня заява керівництва Рівненської обласної організації ВО "Батьківщина" про проведену "люстрацію та очищення". А тепер увага! Обидва вищезгадані проекти рішень щодо БЕЗКОШТОВНОГО виділення землі, стосуються депутата Рівнеради, члена щойно очищеної фракції ВО "Батьківщина" Олександра Бабата.

Однак все цікаве ще попереду. У проектах рішень йдеться про землю у рівненському Новому дворі загальною площею в 30 соток. Але яке ж було здивування, коли знайшли у Новому дворі адреси Хліборобів 1-а і 1-б. На землі, яка вдвічі перевищує зазначені у проектах рішень сотки, збудовано два величезні будинки. А все це добро огороджено майже фортечним триметровим муром.

Поспілкувавшись з місцевими жителями вдалось дізнатись, що тут дійсно мешкає депутат Рівнеради Олександр Бабат з матір’ю. А будинки збудовані ще кілька років тому.

Як виявилось, депутат просто захопив більше ніж пів гектара міської землі, збудував на ній нерухомість, а нині просто легалізує самозахват невеликими ділянками. Виносячи їх на сесію Рівнеради для БЕЗКОШТОВНОГО отримання під різне цільове призначення шматками по 9-12 соток. Легалізується земля звісно не на самого депутата, а на його близьких родичів. До речі, інші міські обранці про це знають. Кілька депутатів в приватних розмовах підтвердили, що Олександр Бабат просив колег проголосувати за землю під своїми будинками.

Злочин і кара

Самозахоплення землі та самовільне будівництво – це злочин. А будь-який злочин має передбачати покарання. За словами начальника управління Держкомзему у місті Рівне Романа Греська, за таке правопорушення може бути адміністративна чи навіть кримінальна відповідальність.

– Є поняття самовільного захоплення земельної ділянки, а є інше поняття – самовільне будівництво. В обох випадках наступає адміністративна чи кримінальна відповідальність. В залежності від ситуації, мова може йти навіть про знесення самовільно збудованого об’єкту. – говорить Роман Гресько. – Щоправда Закон передбачає й можливість узаконити самовільне будівництво. Для цього має бути висновок, що будівля придатна для експлуатації. Тоді можливий викуп самозахопленої ділянки і узаконення будівництва рішенням суду.

І додає, що контролем у цій сфері займається Державна інспекція сільського господарства у Рівненській області.

– Відповідальність за самозаняття земель запасу регламентується статтею 53 Адміністративного кодексу та статтею 197 Кримінального кодексу. – говорить заступник начальника Державної інспекції сільського господарства у Рівненській області Ростислав Корзун. – В залежності від ступеню заподіяної шкоди таке порушення може обійтись штрафом або кримінальною відповідальністю.

Але це відповідальність в законному полі, а є ще й політична відповідальність. Як показує практика, гучний скандал може коштувати партійного квитка чи навіть депутатського мандату. Як приклад – недавня люстрація в лавах "Батьківщини".

– Ми провели люстрацію у партійних лавах і цей процес не є одиночним. Подібне відбувалось й раніше, ще коли Тимошенко була прем’єром. І відбуватиметься надалі. Партія має проходити постійний процес очищення. – говорить голова Рівненської обласної організації ВО "Батьківщина", народний депутат Микола Кучерук. – Але я не суддя. Не можна отак рубати з плеча. Потрібно вислухати різні точки зору, аргументи і приймати виважене рішення. Але я переконаний, що людина має нести відповідальність за свої дії. Саме тому я підтримував і підтримую законопроект Єгора Соболєва про люстрацію.

Ціна питання

На супутникових знімках Google-maps добре видно цю земельну ділянку. Тут ще можна дізнатись, що її площа трохи більше 60 соток. А в рішеннях Рівненської міської ради можна знайти вже прийняті рішення про виділення землі рідним депутата... Найчастіше фігурує ім’я матері Олександра Бабата. На кадастрових картах маєток депутата від "Батьківщини" не є цілісним, а розділений на багато дрібних шматків, які значаться в реєстрі під різними кадастровими номерами.

Поцікавившись у фахівців з продажу нерухомості, я дізнався, що середня ціна на земельні ділянки в Новому дворі дорівнює еквіваленту в дві тисячі американських доларів за сотку. Тобто "по-чесному" безкорисливий міський депутат збагатився за рахунок громади міста більш ніж на 120 тисяч доларів. Не знаю, як у вас, а в мене в цьому місці в голові виникає цілий потік слів, гідних бути включеними в словник ненормативної лексики Даля.

Депутат Рівненської міської ради, бізнесмен Олександр Бабат – одна з найбагатших осіб у Рівному. Йому належать багато об’єктів комерційної нерухомості, торгові центри та будівельні компанії. Вищеназвана сума звісно немаленька, але цілком підйомна для успішного підприємця. Хоча кому треба платити чесно, якщо можна вкрасти.

Думаю, ці гроші були б геть не зайві для бюджету міста. Особливо в нинішній час, коли країна у війні, а на нас чекає дуже важка зима. Хоча важка вона буде вочевидь не для всіх.

Наостанок лише додам, що наведений приклад – не поодинокий. Він просто один з тих, які потрапили на світло. Запитаєте: що далі? Відповім: скоріш за все – нічого. Депутат образиться на автора статті і буде шукати "хто замовив". Мер розведе руками і скаже, що "він тут – ні до чого", а більшість депутатів тихенько натиснуть кнопку "за". Бо пообіцяли колезі. Бо ж колись доведеться і його просити проголосувати "за" своє питання.

А потім прийдуть вибори, і всі вони розповідатимуть, як вони дбають про добробут рівнян. Скільки дали на школу, церкву, садочок, дитячий майданчик тощо. Так само, як і Олександр Бабат, який підтримує спортивні секції, школи і т.д. Але чи досягне загальна кількість витраченого на благодійність і потреби виборчого округу хоча б половини вартості цієї земельної ділянки, які депутат отримав БЕЗКОШТОВНО?

Коментарі

ini ke 19
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-besi-beton-ulir-polos-sni-supplier-j... Besi Beton</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-interwo... besi beton interworld steel is</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-plat-bordes-besi-baja-toko-jual-dis... Plat Bordes</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-plat-bordes-besi-baja-supplier-toko-a... Plat Bordes</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com">ironsteelcenter.com</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-pipa-baja/">Pabrik pipa besi baja sch 40 sch 80</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan lucu</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/plat-kapal-marine/">Distributor Plat Kapal Bki Krakatau Steel</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-hollow-hitam-galvaniz/harga-agen-distrib... Besi Hollow Baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-besi-hollow-baja-distributor-agen-su... besi hollow</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-gunung-... besi beton gunung garuda</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-plat-bordes-besi-baja-toko-jual-dis... Plat Bordes</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-plat-bordes-besi-baja-supplier-toko-a... Plat Bordes</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/stainless-steel-ss-sus-304-210-316-3... stainless steel</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-hollow/">Pabrik besi hollow</a>
<a href="https://goo.gl/XZ6zpY">undangan pernikahan bagus</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/besi-siku-baja/">Distributor Jual Besi Siku Baja</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-hollow-hitam-galvaniz/harga-agen-distrib... Besi Hollow Baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-besi-hollow-baja-distributor-agen-su... besi hollow</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-delco-p... besi beton delcoprima</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-plat-bordes-besi-baja-toko-jual-dis... Plat Bordes</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-plat-bordes-besi-baja-supplier-toko-a... Plat Bordes</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/spandek">Pabrik atap spandek</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-beton/">Pabrik besi beton Sni Ulir Polos</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan bahasa inggris islam</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/besi-unp-baja-kanal-u/">Distributor Besi Unp Baja Profil Kanal</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-hollow-hitam-galvaniz/harga-agen-distrib... Besi Hollow Baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-besi-hollow-baja-distributor-agen-su... besi hollow</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-cakra-s... besi beton cakra steel cs</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-plat-bordes-besi-baja-toko-jual-dis... Plat Bordes</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-plat-bordes-besi-baja-supplier-toko-a... Plat Bordes</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/baja-ringan">Pabrik baja ringan</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-baja-wf/">Pabrik besi wf baja</a>
<a href="https://goo.gl/XZ6zpY">undangan pernikahan contoh</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/besi-cnp-baja-kanal-c-gording/">Distributor Besi Cnp Profil Baja Gording</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-hollow-hitam-galvaniz/harga-agen-distrib... Besi Hollow Baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-besi-hollow-baja-distributor-agen-su... besi hollow</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-bjku-ul... besi beton bjku</a>
<a href="https://goo.gl/ncgJmF">Jual Jaket Parka</a>
<a href="https://goo.gl/ncgJmF">Jaket Parka</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan kalender</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan bahasa inggris islam</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan islami</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan unik dan murah</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan modern</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan online</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan amplop surat</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan simple</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan murah</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan unik</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan artis</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan modern</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan artis</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan arab</a>
<a href="https://goo.gl/GaKHyC">undangan pernikahan</a>
<a href="http://bit.ly/1P41Awa">undangan pernikahan</a>

А ви проїдтесь по Новому дворі і подивиться скільки нових "Бабатів" появилось - там є ще цікавий депутат облради Бараш, якому також виявилось мало землі - ще прихопля для ГОРОДИКА - "про все домовився з сільськими..." Щоб вонивже повиздихували із-за своєї жадності

Олексій, до чого тут виправдання. Просто в той час (десь -2008- 2010 рр.) всі землі Нового Двору відійшли до міста. Разом з побудованими на ній нерухомістю, яка ніде не була зареестрована. Бо колись людям було не до потреби десь її рееструвать. Так і продавалась і куплялась тільки нотаріально. І було багато тоді і до цього часу, людей котрі тільки зараз починають узаконювати землю. А вона в місті вважається як землі запасу, не дивлячись на те, що де інде на ній побудовані будинкі 20-40 років тому.
Вас особисто я поважаю, постіно читаю ваши дописи, але тут з Вами не погоджуюсь, що рубите з плеча. Познайомтесь ближче з Бабатом, поговоріть по душам і побачите, що Ваше уявлення про нього зміниться. Людина, яка працює по 20 годин на добу, ще й робить щось для міста та, безоплатно, для своїх виборців - заслуговує поваги, а не представлення його в вигляді ненажерлового злодія людських земельних запасів.

Бля, долар 14, бензин 17 грн !!! Війна !!!
Шоб ви здохли всі хто причетний до цього !!!!

а з яких це пір Гресько так Закон почав поважати? всі земельні зловживання це його рук справа.

Цікаво, що одне питання по землі на Хліборобів 1-а вже зникло з порядку денного. Стосовно іншого Бабат підходив до багатьох депутатів і просив проголосувати.

Тут пряма трансляція сесії Рівнеради: http://vse.rv.ua/news/1407998126-layn-translyaciya-skandalnoyi-zemelnoyi-sesiyi-rivneradi.html

А Вы в земельном кодексе эти "черги" видели? Нет конечно, их там нет. Это - добровольные очереди, народ сам ПРОСИТ поставить в очередь, добровольно. Другими словами - кидалово от власти. Ни на что эти очереди не влияют, и вам не могут отказать в праве на землю если вас нет в очереди, это уголовное преступление.

Хороша спроба виправдатись )))  Але читайте документи. У проекті рішення сказано "виділити за рахунок земель запасу...". Як би ця земельна ділянка була територією раніше купленого об'єкту, то й  формулювання було б інше. Іншим було б і цільове призначення. А так тут наочна спроба отримати земмлю по всіх можливих схемах: під будівництво, садівництвоо, городництво і т.д.

Не треба думати, що тут лохи сидять і це все читают.

Я, напевне, краще з всіх знаю про цю землю. По перше, на Бабаті там немає ані соткі землі. Да, він колись купив те сміттєзвалище, разом з купую металолому та горами сміття. Туди звозили сміття зі всієї округи. Любий бажаючий міг купити там землю після розпаювання - там колись була тракторна бригада КСП. Після розпайовкі - люди продавали. Хто хотів - купляв. Щось я тут не бачу крадіжкі міської землі. Не бачить, напевне, і Кривошеев, але щось треба виляти з жовтого гав.а в загальний котел підбурювання громади. Показати себе таким борцем за народне добро. Хай краще прослідить скільки Бабат зробив для виборців свого округа, а то скромно написав ,, який підтримує спортивні секції, школи і т.д." - це по перше. По друге зараз Бабат не отримує безкоштовно землю, а тільки документує згідно Законодавства як потрібно, бо ці землі, разом зі спорудами відійшли до меж Рівного, проходить інвертизація і потрібно привести все в межі закона. До Бабата я не маю ніякого відношення - я бувший головний механік КСП і мешкаю також неподалік Бабата ще з 90-Х років. Хто зацікавиться мешканцями Нового - Двора можу запросити в гості і розповім про кожного. Без жовтої брехні да домислів.

цікаво, той гадюшник Торнадо колись прикриють?

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.