Хто на Рівненщині "кришує" незаконний штрафмайданчик?

Штрафмайданчики існують для покарання водіїв порушників. Однак в одному з райцентрів Рівненщини територія для арештованих автомобілів сама існує всупереч правилам і законам. ​

 

 

 

Про порушення у роботі штрафмайданчика у місті Корець заявляє депутат Корецької районної ради Юрій Коробка. Він 8 вересня цього року звернувся до прокурора Корецького району Олексія Парфенюка з проханням притягнути до відповідальності керівництво КП "Добробут" за шахрайство та призупинити діяльність незаконного штрафмайданчика у Корці.

Депутат отримав відповідь, що в ході проведення перевірки порушень вимог законодавства не виявлено, підстав для прокурорського реагування не вбачається.

Третього жовтня Юрій Коробка звернувся до новопризначеного прокурора Рівненської області Олександра Черепахи із відповідним зверненням. Депутат зазначає, що відповідь Корецького прокурора є спробою "прикрити" незаконну діяльність КП "Добробут". Вони, на думку депутата разом з працівниками ДАІ шахрайським методом видурюють у громадян гроші. Чоловік переконаний, що районний прокурор покриває таку діяльність, бо має особисту зацікавленість.

- У своїй відповіді прокурор пише, що рішенням сесії Корецької міської ради від 15.11.2012 комунальному підприємству "Добробут" надано дозвіл на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки для арештмайданчика орієнтованою площею 0, 7200 га в м.Корець по вулиці Київській. Ділянка перебуває в оренді у Корецького ВАТ РТО "Агротехсервіс" у місті Корець по вулиці Київській, 200. Тому виникає запитання, чи мала право Корецька міська рада надавати дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, якщо дана земельна ділянка перебуває в оренді в іншої юридичної особи? Також прокурор не вказує: чи земельна ділянка передається у власність, постійне користування чи в оренду КП "Добробут", - зазначив депутат райради.

За словами Юрія Коробки, прокурору добре відомо, що згідно зі ст.125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання ії власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою та його державної реєстрації.

Право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення ії меж в натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї забороняється.

Згідно зі ст.126 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.

- Прокурор Корецького району в своїй відповіді вказує, що 17 квітня цього року рішенням виконавчого комітету Корецької міської ради затверджено тарифи на платні послуги по збереженню транспортних засобів на спеціальних майданчиках, стоянках КП "Добробут" Корецької міської ради. Відповідно до п.13 Порядку за транспортування і зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику чи стоянці Державтоінспекцією справляється плата. Але прокурор чомусь не дописує пункт 13 повністю так, як в ньому записано: "справляється плата у встановленому спільним наказом МВС, Мінфіну та Мінекономіки розмірі», а не по тарифах, затверджених виконкомом, - зауважив Юрій Коробка.

Депутат Корецької райради зазначає, що у відповіді від 18 вересня цього року прокурора Корецького району написано, що ДП МВС України "Рівне-Інформ-Ресурс" 15.08.2013 року укладено договір з КП "Добробут", предметом якого є створення належних умов для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів у передбачених законодавством випадках".

- Чому ж тоді працівники ДАІ ще за місяць до укладення цього договору ставили автомобілі на стоянку? – запитує Юрій Коробка. - Чому прокурор Корецького району 02.10.2013 року у відповідь на моє звернення надати мені копію даного договору відмовляє мені в цьому? А все тому, на мою думку, що даний договір укладений з порушенням вимог чинного законодавства. То ж з якого місяця працює штрафмайданчик? Прокурор мені відповіді не дає.

18 липня цього року працівники КП "Добробут" видали депутату касовий чек за послуги зберігання авто на ринку по вул.Коновальця, 24 та по вул.Київська, 78. Але так звані послуги по зберіганню авто проводились КП "Добробут" в місті Корець по вулиці Київській, 200. Юрій Коробка переконаний: це свідчить про те, що КП "Добробут" не мало зареєстрованого касового апарату за адресою майданчика. Це порушення податкового законодавства, а значить КП "Добробут" займається незаконною підприємницькою діяльністю.

Скаржиться на роботу штрафмайданчика у місті Корець і рівнянин, помічник депутата Рівненської облради Микола Вараницький. Він також впевнений, що майданчик працює з порушеннями.

- Віз своїх знайомих у інше місто. По дорозі мене оштрафували та забрали машину на штрафмайданчик. Я попросив дати мені номер рахунку, щоб перерахувати гроші через термінал банку. Мені відмовили і просто випхали з території штрафмайданчика. Казали, що я повинен принести чек з ринку. Звернувся до працівників ДАІ. Вони сказали, що не мають до цього відношення, - розповів чоловік.

Як повідомили з прокуратури Рівненщини, звернення Юрія Коробки щодо законності рішення сесії міської ради про виділення земельної ділянки та діяльності штрафмайданчика у Корці на даний час перебуває на розгляді.

Також стало відомо, що даною справою по штрафмайданчику займається Корецький районний відділ міліції.

- Мені б не дуже хотілось по телефону надавати таку інформацію, але дійсно кримінальне провадження відкрито за матеріалами перевірки управління служби УДСБЕЗ (управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю, - прим.авт.) УМВС Рівненської області, - повідомив по телефону начальник Корецького райвідділу Віталій Дмищук.

Головний міліціонер Корецького району зауважив, що у справі є деякі порушення оформлення договорів. Щоправда, більш детальну інформацію обіцяв надати тільки у відповіді на інформаційний запит.

Руслан Панасюк із прес-служби ДАІ у Рівненській області повідомив, що державтоінспекція немає відношення до роботи штрафмайданчиків. 

Сподіваємось, що прокурор Рівненщини проведе перевірку законності функціонування штрафмайданчика у місті Корець, законності заключення договору між КП "Добробут" та ДП МВС України "Рівне-Інформ-Ресурс", дасть правову та професійну оцінку діям прокурора Корецького району Олексія Парфенюка. Та власне поставить крапку в цій історії.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.