МУЗИЧКО Олександр Іванович

(19.09.1962 - 24.03.2014) Голова Рівненської обласної організації “УНА-УНСО”, координатор "Правого сектору" західної України

 

 

 

 

 

 

 

Олександр Музичко, також відомий як Сашко Білий - досить суперечлива постать не тільки у Рівному, а й далеко за його межами. Для більшості пересічних людей біографія Олександра Музичко може видатись сценарієм до фільму у жанрі бойовик.

Народився Олександр Музичко 19 вересня 1962 року у місті Кізел Пермської області. За деякою інформацією, туди були вислані його батьки за участь у національно-визвольній боротьбі.

Проходив строкову службу в Афганістані. Після проголошення незалежності України отримав українське громадянство. Згодом створив у Рівному першу націоналістичну організацію СНУМ (Спілка незалежної української молоді), також партію УНА (Українська національна асамблея) а після ГКЧП - загони УНСО (Українська народна самооборона) на Рівненщині.

У 1994 році, під час першої чеченської війни, Музичко у Чеченській Республіці командував загоном УНА-УНСО "Вікінг", який воював у складі підрозділу польового командира Шаміля Басаєва, а також особистою охороною Джохара Дудаєва. У першій чеченській війні Олександр отримав позивний "Білий" і "Консул".

Музичко став одним з трьох українських націоналістів (крім Степана Бандери та Олега Беркута), на чию честь були названі вулиці столиці Чечні місті Грозному. Також Сашко "Білий" отримав орден "Герой Нації" особисто від тодішнього президента бунтівної Чеченської республіки генерала Джохара Дудаєва.

Після загибелі Дудаєва Олександр Музичко повернувся в Україну. У 1995 році через суперечку побився з відвідувачем кафе. Суд визнав Музичка винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною першою статті 101 Кримінального кодексу України — заподіяння тяжких тілесних ушкоджень.

У 1997 році київським правоохоронцям не вистачило доказів, аби довести причетність рівнянина до справи за фактом стрілянини в одному з київських розважальних центрів.

З грудня 1999 по червень 2003 Олександр Музичко утримувався у Рівненському СІЗО. Його звинувачували у тому, що він та ще шість чоловіків вимагали гроші у бізнесмена. У січні 2003 року суд міста Рівне засудив "Білого" до трьох з половиною років ув’язнення.

У квітні 2007 року Олександр Музичко керував охороною Рівненського ливарного заводу. А вже у 2009, під час сутички на заводі через боротьбу Валерія Канського та Валерія Марчука за крісло директора, Музичка звинуватили у причетності до силового захоплення підприємства.

У 2012 році Олександр Музичко балотувався в народні депутати України по 153-му виборчому окрузі, але програв. Під час передвиборчої кампанії значився як заступник директора ПП "Балкан-Сервіс".

Олександр Музичко проживав у Бармаках, Рівненського району. Він жив у протилежному кінці села від своїх батьків. Сім’ї та дітей в Олександра не було. 

Коли у Києві з'явився Євромайдан, Сашко Білий поїхав туди і жив у наметовому містечку. У Рівному ж він з'явився у перший, так би мовити, революційний день - коли штурмували ОДА. Саме Олександр керував цим штурмом і на відміну від більшості обласних міст, де відбувались схожі події, серйозно ніхто не постраждав. Кілька розбитих вікон та дверей - не рахуються. Кадри фактично мирного захоплення будівлі облетіло сотню світових ЗМІ.

Згодом Олександр Музичко очолив рівненський "Правий сектор". Навколо нього згуртувались юнаки різного віку та соціального статусу. "Праві" супроводжували усі акції протестів, мітинги, штурми під час революції. Лідерам рівненського Євромайдану та Сашку вдалось знайти порозуміння з обласною міліцією, організувати спільні патрулювання вулиць.

Згодом Олександра Музичка обрали координатором "Правого Сектору" в західній Україні. Багатьох обурювало те, що Сашко та частина рівненських "правих" ходили зі зброєю. Достаменно не відомо чи мали на це офіційне право усі хлопці. Відомо лише, що у самого Білого був дозвіл на нарізну зброю (скорострільний карабін "Вулкан", це така собі цивільна копія автомата АК-74). Він навіть демонстрував цей дозвіл журналістам на одній з прес-конференцій.

24 березня 2014 року Сашко Білий загинув від вогнепальних поранень біля власного кафе "Три карасі". Поховали його на рівненському кладовищі "Молодіжне". З'ясування обставин подій тієї ночі і досі тривають. 2 квітня 2014 року МВС оприлюднило свою версію службового розслідування. Нині багато активістів, журналістів та представників Правого сектору вимагають провести незалежне розслідування і вимагають на час його проведення відсторонити від роботи очільника МВС Арсена Авакова.

Коментарі

red

Кликуху "Білий" - Сашка мав ще в кінці 70-х... Принаймні так його називали на "Пательні". І чечня тут ні до чого.
А про висилку його батьків - це правда. Після висилки при поверненні на свою історичну Батьківщину в містах не поселяли - тільки в передмістях, таких як Бармаки і т.д.

До речі, а чого Білий ?

Так служив де? В Грузії чи Афгані

якщо він своїми діями допоможе місту і всій Україні то йоговарто підтримати..а те що наші політики в шоці і потрохи задумуються над тим що вони роблять то це маленький плюс..
минуле його не красить і не звеличує, однак так чи не так він прагне зробити для людей.. якщо так і продовжуватиметься і не буде крадіжок він досягне мети..

Якби не такі люди як Олександр Музичко та Дмитро Ярош, Ви ще б і досі танцювали б на Майданах своїх міст із гаслами "Хто не скаче - той москаль". Зараз писати всякого бруду можна багато про цю людину, але він один із не багатьох які взяли відповідальність на себе за події які відбуваються в Україні. І я вважаю, важлива роль у координації радикальних дій на Західній Україні, яка безумовно відіграла велику роль у житті українського "майдану", належить саме Олександру Музичку, який є координатором "ПР" на Зх. Україні, і якби не це, хто-зна як розвивалися б події зараз. І ще одне,керівник УНА-УНСО Юрій Шухевич, не гідних цієї організації людей не включатиме до її складу. І останнє: "На те і щука в озері, щоб карась не дрімав." Слава Україні!!! Слава Героям!!!

Крымчане,Россия полюбому вам поможет,А потом и до Запада доберемся,и загоним этих твар---ей в леса как уже было в истории,будут со---сать там друг у друга. NO PASARAN А для де--билов вроде Музычко перевод с испанского,,они не пройдут,,

עҝקǻĪĦęцﻁ

Тяжелый случай!

Музичко Олександр Іванович

33000 м. Рівне, вул. Симона Петлюри, буд. 5/1

80504350778

Плохо. что Сашка сольют его же друзья-однопартийцы за которых он кровь на майдане проливал. А революции без таких людей не бывать.

Ты услышал Кадырова???

Чё-то не понял. А как переключиться на русскую версию сайта? Ну или хотя бы на английскую?