Студенти "злили" в інтернет скільки коштують екзамени у рівненському університеті

Про те, що знання в українських університетах можна замінити грошима, відомо всім. Заліки та іспити «рішаються» якщо не напряму, то через старост чи інших посередників. І в більшості навчальних закладів на окремих факультетах по окремих предметах діє своя такса. Попри це, очільники чи не кожного вишу, як правило, божаться, що у їхньому навчальному закладі хабарництва немає, а поява будь-яких його проявів різко присікається. Тільки от подібні заяви зазвичай викликають цинічні посмішки студентів. Вони ж то як ніхто знають, що по чім «рішається». Навряд чи хтось із них наважиться «злити» подібну інформацію для керівництва ВНЗ, у якому вони навчаються. Проте це зовсім не означає, що студенти не обговорюють між собою такі звані альтернативні шляхи здачі сесій.

Студенти загальновизнаного найпрестижнішого вищого навчального закладу Рівненщини – Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП) не виняток. Платформою для таких відвертих бесід для них стала звісно ж що мережа інтернет. На студентських форумах вони обговорюють що по чім у «водніку». У ці балачки вникнув і журналіст порталу «Все».

На Рівненському неофіційному студентському сайті НУВГП за адресою vodnik.at.ua студенти ведуть облік викладачів за трьома категоріями:

1. Викладачі, яким можна здати предмет за гроші напряму;

2. Викладачі, яким можна здати предмет за гроші через посередників;

3. Викладачі, предмети яких не можна «порішати» за гроші.

З одного боку, таким чином студенти фактично здають хабарників «водніка». З іншого, вказане джерело інформації навряд чи стало б достатнім доказом при розгляді цієї інформації правоохоронними органами. Хіба що автори таких повідомлень погодилися б особисто свідчити проти викладачів, чого, як ми всі розуміємо, навряд чи слід очікувати.

Попри це, виконуючи свій журналістський та громадянський обов’язок, ми проаналізуємо вказану студентами інформацію та систематизуємо її у три таблиці, де зазначимо усі зібрані прізвища. Можливо, на майбутнє це простимулює як викладачів НУВГП, так і викладачів інших вузів думати, перш ніж спокуситися на легкий заробіток у вигляді хабарів.

Отож, повернемося до сайту vodnik.at.ua. На їхньому форумі у темі «Рішаються на пряму» автор пропонує викладати інформацію про викладачів, які за гроші ставлять оцінки по своїх предметах, за наступною схемою: 1. ПІБ; 2. Де знайти (кафедра, телефон); 3. Приблизні ціни на «послуги». Тут же приводить приклад деяких викладачів з особистого досвіду, з якими можна «порішати». У деяких випадках студенти пишуть просто прізвище чи прізвище та ініціали викладачів. Автор матеріалу не став з’ясовувати їхні повні імена, нехай цим займається керівництво навчального закладу. Ми ж просто демонструємо зазначену спудеями інформацію. Тож всі скріни повідомлень (вирізані) та вказані особи  – нижче.

Беруть хабарі напряму:

ПІБ

Факультет, кафедра, предмет

Приблизна сума

Фурс (можливо, мова про доцента Фурсовича М.О. авт.)

Кафедра автомобільних доріг, основ і фундаментів

Залік 250

Гупалюк В.М.

Кафедра опору матеріалів та будівельної механіки

Від 50-ти гривень

Косяк Олександр Володимирович

Кафедра меліоративних машин

Допуск – за 5 літер бензину

Гурьянов

Кафедра архітектури

150 грн. (що саме, не вказано)

Фурс

Кафедра автомобільних доріг, основ і фундаментів

Курсова – 400 грн.

проф. Сухарєв Едуард Олександрович

Кафедра експлуатації і ремонту машин

Студенти здають гроші та заліковки старості не відвідуючи лекцій

Гурьянов

Кафедра архітектури

Курсова робота для заочників – 500 грн.

Марчук Микола Михайлович

Кафедра автомобільних доріг, основ і фундаментів

Курсова робота – мінімум 500 грн.

Андрушков

Кафедра опору матеріалів, теоретичної та будівельної механіки

Іспит – 250 грн

Кизима В. П.

Без конкретики

«чотири книжечки по 30 грн і курсак зданий»

Онокало Віталій Григорович

Без конкретики

5 гривень за бал

Антонова

Кафедра регіонального управління

500 грн

Тхорук

Без конкретики

Без конкретики

Змієвський А.М

Кафедра БДММІО(ПТМ)

Екзамен – 300 грн, курсова робота – 300 грн, бакалаврська -  2000 грн

Гавриш

Кафедра експлуатації та ремонту

«Рішається за помірними цінами»

Кузьменко

Без конкретики

300 грн (гроші в заліковку)

Геращенко В.І.

Кафедра фізики

200-300 грн

Беруть хабарі через посередників:

ПІБ

Посередник

Факультет, кафедра, предмет

Приблизна сума

Коноваленко

«Через бібліотекаршу в методичному кабінеті»

Кафедра економіки

Близько 150 грн за екзамен

Токар

Через доньку

Кафедра гідравліки

Залік – 70-100 грн, курсова – 350 грн.

Не беруть хабарів:

ПІБ

Факультет, кафедра, предмет

Брушковський

Без конкретики

Петрук І. Р.

Без конкретики

Слюсарчук Василь Юхимович

Без конкретики

КОСТЮКЕВИЧ Руслан Миколайович

Кафедра менеджменту

Якимчук Аліна Юріївна

Кафедра регіонального управління

Кузнецова Тетяна Олегівна

Кафедра менеджменту

Боднарюк Фрізіян Миколайович

кафедра хімії

Погребняк Надія Дмитрівна

Кафедра обліку і аудиту

Луценко В.В.

кафедра гідравліки

Русий

кафедра опору матеріалів і буд.механіки

Галік О.І.

кафедра водогосподарської гідрології та природокористування

Рябенко О.А

зав. Кафедри ГТС

Борейко

фінанси та економіка природокористування

Досліджуючи інтернет-мережу на предмет наявності ще подібних форумів автор наштовхнувся на неофіційний сайт факультету менеджменту НУВГП facmen.org.ua. На їхньому форумі також знайшлася тема на звітну тематику – «Хабарництво в НУВГП - процвітає чи в занепаді?». У цій темі ми побачили нові прізвища.

ПІБ

Кафедра

Приблизна сума

Клесь

Без конкретики

Літра олії і кілограм м’яса (?)

Кусковець

кафедрі трудових ресурсів і підприємництва

Без конкретики

Декан  (?)

Прикладна математика

400 грн

Антонова

Без конкретики

Оцінки: 3 - 600 грн, 4 - 700 грн, 5 - 900 грн.

Кривець

ОБЖД

Без конкретики

Усі ці повідомлення були написані з 2010 по 2012 роки. Відтак, цілком можливо, що деяких із вказаних прізвищ згадані безпідставно: чиюсь вину вже довели, хтось розкаявся і припинив «грішити» або ж змінив сферу діяльності. Відтак, ми вирішили провести ще одне дослідження. Звернулися до найбільшої інтернет-спільноти міста у соцмережі «Вконтакті» за назвою «Типове Рівне», яка налічує понад тридцять тисяч підписників, основу яких складає саме студентська і учнівська молодь, а також молодь до 35 років. У ній ми попрохали усіх нині діючих та колишніх студентів НУВГП, які хоч коли-небудь давали хабарі за оцінки, поділитися на умовах анонімності своїм досвідом. Для цього створили сторінку на сайті ask.fm. Результати засвідчили, що студентам вузу є що додати.

ПІБ

Кафедра

Приблизна сума

Гаращенко В'ячеслав Іванович

Фізика

Екзамен - 300 грн

Лаборанти, 6 корпус

Політологія

Екзамен – 200 грн

Світайло Леонід Дмитрович

Без конкретики

Без конкретики

Слюсарчук Василь

Без конкретики

Без конкретики

Мельничук

кафедра Геології

Без конкретики

Мігірін

кафедра іноземних мов

Без конкретики

Без конкретики

Кафедра охорони здоров'я

Без конкретики

Леся Зіновівна

Кафедра архітектури

Курсові від 150 грн.

Заради справедливості відразу зазначимо, що дані з останньої таблиці можуть бути більш ніж суб’єктивними. Адже дехто із студентів, побачивши наш заклик, міг написати ім’я когось із чесних викладачів заради банальної помсти. Водночас, зайву пильність за діяльністю цих осіб з боку керівництва НУВГП у майбутньому цілком можна вважати виправданою. Також ми отримали меседжі про хабарників з інших навчальних закладів, що підпорядковуються «воднику» (див. скрін вище).

Також наш заклик викликав хвилю обурення студентів навчального закладу. На їхнє глибоке переконання, якщо керівництво університету струсне викладачів-хабарників, студентам без хабарів стане набагато важче здавати предмети.

Ось вона, подвійність стандартів: ми всі кричимо, що у країні корумпована влада, що чиновники беруть хабарі і за це їх потрібно саджати, що всі ці корупційно-хабарницькі процеси – це абсолютне зло. Ми кричимо про це і, водночас, замість того, щоб вивчити предмет, пропонуємо хабарі, або гірше того, даємо їх, коли у нас їх вимагають. Виходячи з цього, питання: то чому ж ми всі так погано живемо? Хто в цьому винен?..

Було б непогано, аби на зібрані матеріали звернув увагу в.о. ректора НУВГП Микола Корецький та почесний президент вузу нардеп Микола Сорока. Не для того, аби вони, вхопивши папірець із зазначеними прізвищами, побігли звільняти всіх підряд. Зрештою реформування, це не звільнення чужих, задля працевлаштування своїх.

На прикладі найпрестижнішого університету Рівненщини – Національного університету водного господарства та природокористування, ми хочемо застерегти викладачів наших вузів: сьогодні ви берете гроші – завтра про це говорять між собою студенти, післязавтра до вас постукають правоохоронці або журналісти. Ваше завдання зробити із молоді фахівців, а не прищепити їм звичку до того, що давати і брати хабарі – це нормально. Це ваша соціальна відповідальність, це ваш внесок у наше майбутнє. У майбутнє ваших дітей та онуків. Тож задумайтесь над цим.

Бо законів про вищу освіту, одним з авторів якого є Микола Сорока, можна написати багато. Однак без чесного ставлення до роботи, вони ніяк не вплинуть на якість освіти та довіру студентів.

Коментарі

В цій країні в ці часи не має абсолютного ніякого значення рівень твоєї освіти... Все визначається тим, як ти вмієш викручуватися з певних ситуацій, в яких знання твої прсото нікому не потрібні. Мати потрібні зв’язки, вміти правильно домовитися, "підмазати" когось - запорука успіху. Скільки тисяч разів вже розповідалися історії про те, що випускники-трієшники, сидячи по посадах директорів, наймали до себе на роботу на якусь низьку посаду випускників з червоними дипломами.. І це правда, і це не який-небудь збіг обставин.. Просто, сумні реалії...

Та ти упорота!

Нові цікаві подробиці з життя Миколи Сороки в соцмережах! https://vk.com/wall-26068040_8062 Рекомендую :-)

Авжеш найлегше натиснути format c:
чому тільки з нашими проффесорами так ніхто не наважиться зробити?

Вони і звернули увагу - натиснули на власника сайту vodnik.at.ua, аби він закрив його. Нема сайту - нема проблеми!

А міг би водник і звернути увагу на зайву вдячних студентів.
але ж тоді закриється кормушка для всіх

Мій респект стукачам! Оціночку отримали! Підручник в очі не бачили і в руках не тримали, а стипендія-то потрібна. Гідні нащадки своїх батьків! Тук-тук, ми вже йдемо до вас, Сталін, Берія,Єжов і далі по списку, ховайтеся професори- гадюки!

Я студент ФМ.
Тут застаріла інформація!
Гаращенко В.І (кафедра фізики) зараз коштує 700 грн., інфляція!

А не бере взяток 100%
Поровчук О.Г. (кафедра Українознавства)

Георгій, ви молодець, що написали. Сайт воднік.ет.юей справді не грузиться нині, його вже хутенько прикрили, добре що зробили скріни. Хочеться вірити що відповідні органи відреагують на цю агонію водніка, там думають що закрили сайт з доказами і їм зійде з рук. Хотілося б реакції правоохоронних органів, але в першу чергу почути офіційну позиції вузу щодо цієї публікації

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.