СОРОКА Микола Петрович

Народний депутат України (Партія регіонів) 2012-2014 р.р., президент Національного університету водного господарства і природокористування 2012-2014 р.р.

Микола Петрович Сорока два останні десятиліття є одним із найвпливовіших людей Рівненської області. Він, уродженець села Повчине, Новоград-Волинського району, що на Житомирщині. Але міцно закріпився Сорока саме на Рівненщині.

Як і нинішні керівники нашої області (губернатор Василь Берташ та голова облради Юрій Кічатий) Сорока розпочав свій трудовий шлях із Рокитнівського району. Та на відміну від них, потрапив до цього благодатного на управлінські кадри краю вже у дорослому віці.

В середині сімдесятих будучи заступником керівника з технічного обслуговування колгоспу ім. Б. Хмельницького Новоград-Волинського району Микола Петрович став головним інженером Рокитнівського районного об’єднання «Сільгосптехніка». Попрацювавши там майже десять років, Сорока вочевидь обріс знайомствами із потрібними людьми, відтак почав стрімко рухатися по кар’єрній драбині.

З середині восьмидесятих він більш як десять років займав різні керівні посади в сільськогосподарській галузі та встиг повоювати в Афганістані, будучи упродовж двох років керівником групи радянських спеціалістів.

У 28 років він став заступником голови Рівненського обласного об’єднання «Агропромремтранс», ще через рік – генеральним директором. А пізніше і головою правління Рівненського обласного виробничого об’єднання «Облагротехсервіс», де безперервно працював аж до 1997 року. Після того вже успішний топ-менеджер Микола Петрович засяяв у новій іпостасі – політика найвищого рангу.

У лютому 1997 року Микола Сорока очолив Рівненську обласну державну адміністрацію, якою керував до січня 2005-го. Тоді одним із його заступників був нинішній очільник області Василь Берташ.

Набуті зв’язки після зміни влади в у 2004 році Миколу Сороку за бортом суспільно-важливих процесів не залишили. У 2007-му, при прем’єрстві Віктора Януковича, він змінив рівненську прописку на столичну, в якості заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва України. І все б нічого, якби через рік уряд не очолила Юлія Тимошенко. Після чого Сорока знову опинився у відставці. Проте попрощався із міністерством Сорока ненадовго: після приходу до влади Партії регіонів Микола Петрович знову до нього повернувся, вже на посаду першого заступника міністра Мінрегіонбуду. І працював там Микола Сорока упродовж двох років, поки торік не вирішив шокувати громадськість Рівненщини.

Звістка про те, що місце ректора Національного університету водного господарства та природокористування займе екс-губернатор Микола Сорока, викликала, м’яко кажучи, здивування. При цьому виявилось, що новий ректор навіть вже має необхідні вчене звання професора, науковий ступінь кандидата економічних наук і стаж науково-педагогічної діяльності більше п’ятнадцяти років.

Як виявилось, з 1993 по 1999 роки Микола Петрович нібито за сумісництвом працював старшим викладачем на кафедрі економічної теорії та економіки сільського господарства Дніпропетровського державного аграрного університету. З 1999 по 2007 роки займав посаду старшого викладача, доцента, професора кафедри економіки, менеджменту Рівненського державного гуманітарного університету, а з 2007 по 2010 роки працював професором кафедри економічної теорії Дніпропетровського державного аграрного університету. В цей час Сорока очолював «Облагротехсервіс» та Рівненську облдержадміністрації. Цікаво, як він встигав їздити читати лекції студентам Дніпропетровська?

Зовсім випадково у той же рік, коли Сорока став ректором НУВГП, в Україні проходили парламентські вибори. Новоспечений ректор, котрий позиціонував себе борцем із корупцією в університеті, рушив боротися вже за прихильність північного електорату Рівненщини, а саме мешканців 155-го одномандатного виборчого округу, куди входить благословенна для нинішньої правлячої еліти області Рокитнівщина.

Зрештою, ректор не прогадав і таки змінив стіни навчального закладу на купол Верховної ради. А в додачу, за ним закріпили звання почесного Президента університету, при тому, що в НУВГП пан Сорока попрацював менше року, та й здобутків за ним в якості ректора не числиться ніяких.

Одружений, має двох дочок.

Народився 5 серпня 1952 року.

Коментарі

Нові цікаві подробиці з життя Миколи Сороки в соцмережах! https://vk.com/wall-26068040_8062 Рекомендую :-)

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.