Рівненські школярі тепер знають про працю на нелегальних шахтах

 

20-річний Юрій Сіканов став відомий далеко поза межами України завдяки документальному фільму естонської режисерки Маріанни Каат «Шахта №8». Він перший, хто відкрито розповів про працю дітей на нелегальних шахтах Донбасу. А днями він повідав про це і рівненським школярам.

 

Учні старших класів класичної гімназії «Престиж» сьогодні, 13 березня отримали змогу поспілкуватись із Юрієм. Хлопець приїхав до Рівного, аби презентувати школярам фільм «Шахта №8». За словами головного героя фільму, таким чином він прагне навчити дітей цінувати те, що вони мають.

- Це дуже важливо, коли ти усвідомлюєш, що хорошого дало тобі життя та батьки. Вони ще не розуміють цього. Коли школярі побачать те, у яких умовах ми живемо думаю, що вони змінять своє відношення до речей.

У фільмі "Шахта №8" Юрію - 15 років. Тепер йому 20-ть і він розповідає про свій нелегкий досвід українським школярам

Юрій Сіканов випадково став героєм фільму. Режисер Маріанна Каат приїхала у місто Сніжне, Донецької області знімати фільм про життя шахтарів. Випадково познайомилась із хлопцем. Виявилось, що тоді ще 15-річний підліток змушений займатись нелегальним видобуток вугілля на шахтах-«копанках». Зароблені гроші Юра витрачав на утримання своїх сестер. У пошуках заробітку, йому навіть доводилось спускатись на кілометрову глибину.

Багато людей критикували хлопця за те, що він розповів правду на весь світ про умови життя на Донбасі.

- Після того, як фільм став відомим, мені стало важче знаходити роботу, адже я розповів те, про що мовчала влада, - говорить Юрій Сіканов. - Хоча мені і не хотілось повертатись у «копанки», але альтернативи там немає. Хотів здобути освіту кулінара-кондитера. Мене прийняли в технікум, проте відрахували через прогули, бо у цей час працював. Пізніше отримав професію газозварювальника. Робота у копанках дуже небезпечна, багато людей гине під завалами. Часто їхні тіла миють і викидають біля дороги, щоб виглядало як смерть від ДТП.

Юрій побував у кількох школах Рівного, а у планах - об’їхати школи не менше шести областей України із Заходу на Схід. Зустрічі зі школярами відбуваються у рамках проекту «Школа правової свідомості та а громадської активності для старшокласників».

- Ініціатором проекту виступила Львівська обласна молодіжна громадська організація «Учнівське братство», - розповідає керівник проекту Уляна Ковальчук, яка приїхала у Рівне разом із Юрієм. – Ми дійсно сподіваємось, що діти після перегляду фільму інакше подивляться на своє життя, будуть цінувати те, що вони мають, адже дізнаються, що їхній одноліток сам змушений був годувати свою родину.

Дітей вразила історія Юрія, вони змогли по іншому поглянути на своє теперішнє життя.

- Юрію було дуже важко, я вважаю, що він справжній герой. Він взяв на себе турботу про родину у такому юному віці. Я зрозуміла, наскільки потрібно цінувати те, що дають мені мої батьки. - каже учиниця 9-А класу Мирослава Боровець.

Ті діти, які після зустрічей із Юрієм та Уляною проявлять інтерес до громадської і правозахисної діяльності матимуть змогу отримати консультації із представниками ГО «Учнівське братство». Після цього вони зможуть самостійно створювати у Рівному свої «Учнівські братства».

Коментарі

Я так розумію, що це не поодинокий випадок експлуатації дитячої робочої сили. Цікаво чи після виходу на екрани фільму якісь зміни відбулися в житті Донбаських дітей, хоча оглянувшись довкола сумніваюсь.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.