Рівненські дитячі садочки - «золота жила»

 

Як давно ви платили за щось у садочку? Вас задовольняє те скільки і кому ви платите за своїх дітей? А кому йдуть гроші, зароблені вами і віддані в дошкільний заклад? Задайте собі ці питання і спробуйте самі на них відповісти.

 

 

За що платять батьки?

Історія, яку зараз вам розповім, типова для садочків Рівного. Батьки бідкаються одне одному про плату «за влаштування дитини», «внески», «подарунки», оплату додаткових занять тощо. Але скаржаться зазвичай тихо, одне одному і бояться, не хочуть або просто лінуються опиратись цим «додатковим» видаткам. Інколи все ж  ця тема виходить в публічну площину. Саме так сталось у дошкільному освітньому закладі №14 м.Рівного. Цей дитячий садочок у місті вважається «блатним». Туди важко влаштувати свою дитину і тут займаються діти багатьох місцевих бізнесменів, депутатів та чиновників. Та повернемось до самої історії.

Як говорять самі батьки: садочок чудовий і тут створені хороші умови для дітей. Щоправда ці «умови» влітають батькам у чималу суму, яка не завжди вписується в законні рамки. Особливо це стосується додаткових платних занять для дітей.

Як вдалось дізнатись «ВСЕ», починаючи з жовтня 2012 року оплата додаткових занять у садочку №14, піднялась до 250 гривень. Хоча до цього вона була 200 гривень. На перший погляд все логічно – в країні інфляція. Плату підняли більшість дошкільних закладів, щоправда у всіх зростання різне: від 20 до 25 відсотків. Одна з мам, дитина якої навчається в садочку №14, на умовах анонімності розповіла:

- Такий самий «пакет» послуг (англійська мова та хореографія) коштує в садочках міста від 40 до 100 гривень. Батьки мають угоди і квитанції про оплату послуг. За весь час навчання у групі ми не бачили жодної (!) квитанції і з нами особисто не укладено угоди на надання послуг. Усі кошти ми і деякі батьки, які платили одночасно з нами, віддавали готівкою.

Виникає тоді  питання, куди йдуть гроші сплачені батьками? А сума, як розповіла нам інша мама, чия дитина навчається в ДОЗ №14, виходить чималенька.

- У нашій групі за списком близько 30 дітей. Постійно ходить, а отже платить за послуги близько 20. За місяць це більше 4000 гривень і це тільки з однієї групи дошкільного закладу. Але як потім ми дізнались, вчителька англійської та хореограф отримували за проведені заняття всього по 200 гривень, а вихователі в групі по 400 гривень. Ну ще нібито відраховували по 100 гривень  музичному керівнику та няні. А де дівається решта грошей – мені невідомо.

Коли ми запитали про це у завідуючої, то не отримали якоїсь зрозумілої відповіді. А пізніше, після того, як кілька батьків почали все ж вимагати звіту – платні послуги і додаткові заняття взагалі скасували.

Прояснити ситуацію ми попросили у самої завідуючої ДОЗ №14 Тетяни Михайлівни Ширко. Подаємо вашій увазі стенограму телефонної розмови:

Журналіст: Тетяна Михайлівна, скажіть чи надаються у вашому садочку додаткові послуги для дітей: такі як танці та англійська?

Ширко Тетяна Михайлівна: Ні, на даний час ні.

Ж: А раніше надавались?

Ш: Так, раніше надавались.

Ж: А чому зараз не надаються?

Ш: Через те, що це надавав суб’єкт підприємницької діяльності. Орендувалося приміщення і вже закінчилося… Термін дії оренди закінчився і ми розірвали договір.

Ж: Тобто батьки платили за послуги для суб’єкта підприємницької діяльності?

Ш: Так, саме так. Батьки задоволені. Бо я знаю від кого це… Батьки задоволені. А хто давав вам дані, щоб ви до мене зверталися?

Ж: Підказали, що у вас можна дізнатись таку інформацію. То скажіть, це укладались угоди з тими хто займався з дітьми?

Ш: (Сміючись) Так. Батьки в нас задоволені і вони вам можуть сказати, що задоволені. Це одна чи дві особи, які самі не знають що хочуть.

Цікаво, що саме після того, як «одна чи дві особи щось захотіли» садочок раптом припинив угоду з підприємцем і припинив всі додаткові платні послуги. Хоча «всі батьки були задоволені».

Але як виявилось питанням платних послуг в садочках зацікавились не тільки батьки. В розпорядження «ВСЕ» потрапив інформаційний запит направлений на ім’я начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому Василя Харковця. Ось перелік питань, на які просили відповісти очільника освіти:

1. Хто і на якій підставі визначає розмір та порядок оплати за додаткові освітні послуги в дошкільних навчальних закладах (дитячих садочках)?

2. Чи мають право батьки і за якою процедурою відмовитися від нав’язування послуг та обов’язкової оплати за них без шкоди для власної дитини.

3. Чому в дошкільному закладі №14 оплата становить 250 гривень (з жовтня 2012 року) і є найвищою у місті Рівному? Які саме додаткові освітні послуги надає ДОЗ №14 на цю суму?

4. Як розподіляються кошти за додаткові освітні послуги: які заробітні плати, винагороди і т.п. отримують викладачі у ДОЗ №14?

5. Яка процедура (порядок здачі) в оренду приміщень комунальної власності (а саме дошкільних навчальних закладів)?

 

Не ваше діло!

Цікаво, що відповідь управління надало не відразу. І навіть сам Василь Харковець нібито телефонував тим хто запитував інформацією, щоб поцікавитись навіщо вона їм потрібна. Хоча за законом «Про доступ до публічної інформації» такий запит може відправити будь який громадянин України. І чиновники зобов’язані надати інформацію. І відповідь прийшла. Ось така:

З цієї відповіді, підписаної Василем Харковцем, випливає, що або керівництво міської освіти не знає (чи не цікавиться), що відбувається в садочках, або свідомо не хоче давати всю інформацію. Невже управління не цікавиться хто займається з дітьми і чи є в цих людей ліцензії і медичні допуски?

А ще з відповіді виникає питання: чому з підприємцем, який вже майже 10 років (договір оренди укладений в 2004 році) раптом розірвали договір після того, як кілька батьків почали задавати запитання. Можливо це просто співпадіння…

Можливо тому, що підприємець, це всього лиш спосіб виведення коштів? Оскільки, як стверджують батьки: викладачі англійської та хореографії заперечували наявність у них будь-яких угод з підприємцем чи садочком на надання додаткових освітніх послуг. Усі дії відбувалися нібито на усних домовленостях з завідуючою. А це вже підстава для зацікавлення контролюючих органів діяльністю керівництва закладу і підприємця.

Днями, батьки, діти яких навчаються в ДОЗ №14 зареєстрували в приймальній міського голови Володимира Хомка, листа з проханням розібратись. Та побували на прийомі в секретаря Рівнеради Андрія Грещука і розповіли про ситуацію. Секретар міськради, який має за плечима чималий освітянський стаж, пообіцяв питання тримати на контролі.

 

Садочки, гроші, політика

За непідтвердженою інформацією, в міській владі склалась цікава схема. Попри те, що за гуманітарний напрямок відповідає заступник міського голови Галина Кульчинська, багато питань вирішуються без неї. Зокрема фінансові теми «курує» особисто начальник управління освіти Василь Харковець і звітує безпосередньо перед міським Володимиром Хомком.

У місті пліткують, що існує система фінансових планів для садочків міста. Батьківська плата маленькими струмочками збирається в більші потоки і оминаючи міський бюджет направляється кудись… І це вже теж привід для зацікавлення правоохоронців.

Окрім фінансового, в цій історії є ще й момент політичний. Наші джерела в апараті міськвиконкому стверджують, що не в захваті від «додаткових повноважень» начальника управління освіти секретар Рівнеради Андрій Грещук та гуманітарний зам Галина Кульчинська. І це не дивно, бо у випадку якщо «щось піде не так» - всі негаразди посипляться в першу чергу на гуманітарного зама. Так як це було в минулорічній історії про закупку капусти для шкіл по 13 гривень за кілограм.

 

Кухонна сміливість

Навряд чи буде помилкою думати, що кожен з вас, хто має дітей, які навчаються в шкільних та дошкільних закладах міста, можуть розказати багато «цікавого». Однак більшість цих розповідей звучать на кухні або в приватних розмовах. І дуже рідко лягають в основу реальних перевірок і справ. Коли ж людям пропонуєш скаржитися у відповідні органи, то у відповідь лунає «Я не хочу нашкодити своїй дитині! Вони ж її ображатимуть!»

Ми щодня бідкаємось рівню поборів і корупції в нашій країні і щодня самі стаємо учасниками цієї корупції. Хоча все можемо змінити, тільки нічого для цього не робимо. Чи може ні?

Далі буде…

Коментарі

link 5
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-plat-high-tensile-sm490ya.html">distr... plat high tensile sm490ya</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-plat-kapal.html">distributor plat kapal</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-plat-stainless-ss304.html">distributor plat stainless ss304</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-plat-stainless-ss310.html">distributor plat stainless ss310</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-plat-stainless-ss316.html">distributor plat stainless ss316</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-plat-sumihard.html">distributor plat sumihard</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-round-bar-besi-aisi-440s45c.html">dis... round bar besi aisi 440s45c</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-round-bar-scm440.html">distributor round bar scm440</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-steel-rail.html">distributor steel rail</a>
<a href="http://www.besibaja.id/distributor-steel-sheet-pile.html">distributor steel sheet pile</a>
<a href="http://www.besibaja.id/jual-astm-a283-c.html">jual astm a283 c</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan kalender</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-hollow-hitam-baja-supplier-pab... besi hollow</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-hollow-hitam-baja-agen-supplier-... besi hollow</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/besi-baja-siku-lokal-imoprt-ispat-ma... besi siku</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-pipa-baja/">Toko pipa besi baja sch 40 sch 80</a>
<a href="http://bit.ly/1P41Awa">undangan pernikahan bentuk tas</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/besi-baja-hbeam-profil/">Supplier Besi H beam</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8-m9-m10-m... Wiremesh Besi baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-kapal-baja-jual-pabrik... plat kapal besi baja</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-master-... besi beton master steel ms</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-hollow-hitam-baja-supplier-pab... besi hollow</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-hollow-hitam-baja-agen-supplier-... besi hollow</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/pipa-besi-hitam-medium-sch-schedule-... pipa besi baja sch 40 sch 80</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-hollow/">Toko besi hollow</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan ada fotonya</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/besi-beton-ulir-polos-sni/">Supplier Besi Beton</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8-m9-m10-m... Wiremesh Besi baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-kapal-baja-jual-pabrik... plat kapal besi baja</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-ksty-ul... besi beton ksty</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-hollow-hitam-baja-supplier-pab... besi hollow</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-hollow-hitam-baja-agen-supplier-... besi hollow</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/besi-baja-plat-pelat-plate-eser-kapa... Plat besi</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-beton/">Toko besi beton Sni Ulir Polos</a>
<a href="http://bit.ly/1P41Awa">undangan pernikahan aneh</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/">www.sentrabesibaja.com</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8-m9-m10-m... Wiremesh Besi baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-kapal-baja-jual-pabrik... plat kapal besi baja</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-krakata... besi beton krakatau steel</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-hollow-hitam-baja-supplier-pab... besi hollow</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-hollow-hitam-baja-agen-supplier-... besi hollow</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/besi-baja-h-beam-channelh-kanalh-ss4... besi h beam</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-baja-wf/">Toko besi wf baja</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan amplop</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/welded-beam-castellated-beam-queen-king-cr... Welded Beam T beam King Queen Cross Castellated Beam</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8-m9-m10-m... Wiremesh Besi baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-kapal-baja-jual-pabrik... plat kapal besi baja</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-jcac-ul... besi beton jcac</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-besi-hollow-hitam-baja-supplier-pab... besi hollow</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-besi-hollow-hitam-baja-agen-supplier-... besi hollow</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/besi-baja-wf-iwf-wide-flange-beam-ss... besi wf</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-baja-unp-kanal-u/">Toko besi unp</a>
<a href="https://goo.gl/XZ6zpY">undangan pernikahan batik</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/bondek-cor-sni/">Pabrik Bondek Cor</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8-m9-m10-m... Wiremesh Besi baja</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/harga-supplier-plat-kapal-baja-jual-pabrik... plat kapal besi baja</a>
<a href="http://www.jualbesibetonhargapabrikmurah.com/category/besi-beton-interwo... besi beton interworld steel is</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.co.id/harga-pipa-besi-hitam-medium-agen-pabrik-... pipa besi</a>
<a href="http://www.pusatbesibaja.com/harga-pipa-besi-hitam-medium-supplier-agen-... pipa besi</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/category/besi-wiremesh-wermesh-m4-m5-m6-m7-m8... wiremesh</a>
<a href="http://www.gudangbesibaja.com/category/besi-baja-siku/">Toko besi siku</a>
<a href="http://www.undangancinta.com">undangan pernikahan murah</a>
<a href="http://www.sentrabesibaja.com/atap-spandek/">Pabrik Atap Spandek Sni</a>
<a href="http://ironsteelcenter.com/besi-baja-siku-lokal-imoprt-ispat-master-ks-e... Besi Siku Baja</a>

Знайшла новий сайт, присвячений лише дитячим садочкам м.Рівне http://dnzrv.blogspot.com,багато корисної інформації про кожен садок міста, там можна залишати коментарі про життя будь-якого садочка,про вихователів, про ставлення до Ваших дітей. Давайте ділитися враженнями і допомагати батькам вибрати садочок, щоб всі бачили,що ці заклади представляють із себе з середини.Коментарі можна залишати анонімно))

Скажіть, як саме боротися з цим, це ж не в одному садочку чи не в одній школі, це всюди так? Скільки про це пишуть і знімають,все ж нічого не змінюється?

Мама двох дітей, одна дитина ходить до школи, друга до дит.садку. По садочку - здавали благ.внесок-800 грн., купляли постіль, рушники, паперові салфетки, вологі салфетки,горщики, канцтовари, іграшки, ін.лампу, далі щомісячні внески на групу і на садок-50грн.(це при тому, що все що треба купили,і всерівно ще треба заплатить на фонди, ну звісно харчування. По школі -щомісяч.внесок 90 грн.+ремонт на рік 800 грн. +харчування, канстовари................Скажіть, будь ласка, де мені малювати гроші, шоб за все заплатить, далі ще дітей треба одягати, кормити,а ще вони можуть хворіти(не дай Боже). Та вже і на себе нічого не залишається.І ще питання, коли вже ті ремонти закінчаться?

Ці додаткові послуги в даний час існують у всіх садочках та школах. З однієі сторони додаткові заняття іноземною чи хореографією за плату справа добровільна, але як почувають себе діти, батьки яких не в змозі оплатити ці послуги?Тому,на мою думку, повинні існувати і безкоштовні гуртки, як було раніше

Интересно, что скажет Кульчинская.Опять ничего не знала.И будет клипать очами.

Кошти не давати в руки, а переводити на картку чи рахунок, причому оплата має бути без допису "благодійний внесок"!
І не треба нікому жалітися і квитанції будуть на руках!

Проблема не в тому, що треба платити - проблема в тому, що ми платимо в руки!

...а коли дитина буде випускатися, вам ненавязливо запропонують скинутися на подарунок персонально завідуючій. Зазвичай це  побутова техніка або ювелірні вироби... Шантажуватимуть тим, що не видадуть якісь там папери, необхідні для школи (точно не пригадую вже які саме). Ініціатива, як правило, виходить від якоїсь крикливої мамулі, що зазвичай із завідуючою в долі і стращає всіх, особливо молодих мам, усілякими проблемами... Не вірте, посилайте їх далеко...

В садочку, куди ходить моя дитина, за батьківські гроші закуплено нові меблі, а зараз нам пропонують скинутися на капітальний ремонт туалету та заміну вікон. Це як взагалі?

ви десь бачили мій "Блог"? Шановна коментаторша зливачка бруду Гость і + ще надцять підписів, та кількість гидоти, скільки написали ви і ще двоє ваших підбріхувачів, не дає вам права займатись проповідництвом і зачитуванням моральних постулатів. Ви - типовий представник совкової системи з її уявленнями та вчинками - хамство, хабарництво, вихваляння та прикривання своїх комплексів піклуванням про дітей... І мені навіть не шкода вас. І ваші діти вас не пошкодують, коли підростуть, за їхнє "турботливе" з вашого буку, дитинство.

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.