ПРОКОПЧУК Юрій Володимирович

Голова РОО ВО «Батьківщина» (2005-2013 р.р.), екс-народний депутат України

Юрій Прокопчук є уродженцем Рівненщини, а саме м. Корець. По життю займався військовою справою.

Має вищу освіту та декілька спеціалізацій. Зокрема у 1985 році Юрій Прокопчук  закінчив факультет фронтової бомбардувальної авіації Челябінського вищого військового авіаційного училища штурманів за спеціальністю «штурман-інженер». Також за його плечима факультет психології Вінницького державного педагогічного інституту, де у 1996 році він освоїв спеціальність «психолог», а у 1998-му - спеціальність «менеджер».

Юрій Прокопчук служив у Збройних силах СРСР та України: від курсанта військового училища до заступника командира авіаційної ескадрилії по роботі з особовим складом (1981–1992 р.), 7-й бомбардувальний авіаційний полк (м. Старокостянтинів), 289-та бомбардувальна авіаційна дивізія (м. Луцьк) від старшого офіцера соціально-психологічної служби до заступника командира авіаційної дивізії, начальника відділу виховної роботи (2000– 2002 рр.).

Обіймав посаду голови Старокостянтинівської районної організації Спілки офіцерів України (1993–1996 рр.).

Вперше був помічений у великій політиці у 2002 році в якості кандидата-самовисуванця до Верховної ради України по 154-му округу. Тоді Прокопчук зайняв шосте місце з п’ятнадцяти претендентів, набравши трохи більше чотирьох відсотків голосів.

Серйозну політичну кар’єру розпочав після Помаранчевої революції. В лютому 2005 року Юрій Прокопчук очолив Корецьку районну організацію партії ВО «Батьківщина». А вже через півроку у жовтні 2005-го став головою Рівненської обласної організації «Батьківщини».

У 2006-2007 роках був керівником фракції ВО «Батьківщина» в Рівненській обласній раді.

У 2006 році був помічений на парламентських виборах у партійному списку «Батьківщини» під непрохідним 305-м номером. Але вже через рік у 2007 році на перевиборах до Верховної ради Юрій  Прокопчук розмістився на 141 щаблі партійного списку, що дозволило йому пройти до парламенту і стати народним депутатом шостого скликання.

На парламентських виборах у 2012 році в партійному списку зайняв 78 сходинку, проте цього виявилось не достатньо для проходження у нову Верховну раду. Також Юрій Прокопчук через домовленості із іншими опозиційними політичними силами відмовився брати участь у проміжних виборах до Рівненської обласної ради у 2013 році. Подейкувалии, що Юрій Прокопчук за їхньої підтримки мав балотуватись на посаду міського голови Рівного на наступних виборах до місцевих рад.

У тому ж році він втратив посаду керівника обласної "Батьківщини" поступившись нардепу Миколі Кучеруку. Формально, Прокопчук пішов спочатку в безстрокову відпустку, а потім головою організації обрали Кучерука.

Юрій Прокопчук нагороджений медалями за військову службу. Призер першості Уральського та Далекосхідного військових округів із легкої атлетики, кульової стрільби та авіаційних видів спорту, кандидат у майстри спорту з офіцерського багатоборства (1987 р.). Військовий штурман 1-го класу (1992 р.). Опанував 6 типів військових літаків; здійснив понад 50 стрибків із парашутом.

Захоплюється літературою, музикою, мисливством, рибальством, спортом, садівництвом, авіамоделюванням. Девіз життя: «Честь – совість – справедливість».

Народився 23 квітня 1964 року. Неодружений.

Коментарі

Юрій Прокопчук в Батьківщині алкоголік №1 ,хлопці відправте у місто Остріг на лікування цього типа.....у нашій партії Регіонів п"яниць не має....

Якщо Прокопчук "алкоголік", то у вашій обРИГаній партії точно пора всім до Острога - лікувати вивих мозку, якщо мозок взагалі у вас є.

Цей Прокопчук партію розвалив, об нього всі тепер ноги витирають , ВІН ЗБИТИЙ ЛЬОТЧИК, кому він потрібний? Гнатийого з голови партії!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.