Кримінальна хроніка Преображенського монастиря в Острозі

Коли я розпочинав досліджувати архів Преображенського монастиря, який знаходився в Острозі майже двісті років тому, то одна із моїх колег висловилася, що про священиків не можна писати негативно. Мене це не дуже здивувало, тому що колега є дружиною священика і корпоративна етика змусила її так висловлюватися. Дивувало інше, що й решта працівників, особливо старшого віку, поставились упереджено до моїх досліджень. Але чому священикам можна вбивати, ґвалтувати, грабувати, а писати про це навіть через двісті років не можна? Тому я не став прислуховуватися до  колег і  мені дещо вдалося зібрати із розрізнених папок з документами двохсотлітньої давнини.

Отже, після переходу Острога до Російської імперії в колишньому єзуїтському колегіумі у 1795 році був створений Острозький Преображенський монастир.  Монастир в основному використовувався як місце утримання осіб духовного звання, що чимось провинилися. Перебували там священики та монахи, які когось зґвалтували чи вбили, були і менш значні провини.

Якщо почитати архівні дані, то складеться враження, що це кримінальна хроніка якогось бандитського притону. Так, кожного дня там ставалися якісь неблагополучні події.

В реєстрі за січень місяць 1805 року записано, що ієромонах Мануїл «на панихиде не был, запил … когда братия отошла в церковь на утреннюю службу ходил в шинок, а во время литургии ходил по водку».

Священик Іван Яневич «упившись беспокоил иеромонаха  Мануила, позже рубашку новую ему сшитую к празднику Рождества Христова у еврея Абрама Лешнёвского пропил… Кварту расписную Михаилом Лисковским в палату монастырскую купленную, еврею Абраму Лешнёвскому за 6 копеек пропил, о чём свидетельствует монах Зотик».

Ієромонах Володимир « …с 1 января ежедневно пьянствует, в церковь  никогда не ходит, на вечерню 5 числа пришел в одной фуфайке, без кафтана и без сапог. Объяснил, что ходил в корчму и обменял всё на водку».

Священик Антоній «Безвинно повара за блощицу (блоху) избил».

Священик Тарасій «Сего дня ввечеру вышел из монастыря, через ночь, против недели, пришел в монастырь, когда на утреннюю зазвонили, упившись лежал в кельи».

Ієромонах Єлисей «во время всенощного бдения поздно пришел на всенощную, а когда настоятель его упрекнул за неуправность, то Елисей не слушал его, а пошел в шинок и напился водки. Когда вернулся то сел у конференсиона, но не смог долго сидеть и отошел к ближайшей кельи где проспал до утрени».

Псаломник Павло «Упившись во время литургии соблазнял прочих в церкви светским пением и худым обращением. Во время причастия когда каноник пел, то он спевал песни нечестивые, ходил по церкви при царских вратах. Полушубок свой сбросил с себя и волочил по церкви. М. Лисковский велел Михаилу Янкевичу вывести Павла, но тот вернулся и опять пел светские песни».

Це лише невелика частина за січень місяць 1805 року, а якщо глянути на реєстр за квітень, то ієромонах Мануїл не виходив із запою з 22 по 26 квітня; ієромонах Платон - з 14 по 26; ієродиякон Володимир - з 7 по 10; проте ієродиякон Єлисей всіх перепив, був у запої з 1 по 27 квітня із перервою з 15 по 20 число. Це лише частина реєстру, майже кожен монах або пив, або дебоширив в Преображенському монастирі.

Архімандрит Авдій у 1805 році у пояснювальній записці стосовно крадіжки грошей із монастиря вказує, що є підозра, що певну суму із церкви міг викрасти монах Зотик, який увечері ходив з ліхтарем навіщось до церкви. Спочатку Зотик говорив, що у нього не було ключа від казни, а потім зізнався, що ключ в нього все таки був, але грошей не брав.

Священик Тарасій визнав, що 8 листопада разом з намісником ієромонахом Гавриїлом та кухарем Ясним, взявши ліхтар, «ходили» через коридорне вікно в корчму до Алешинської, в якої пили пиво та горілку, закушуючи рибою. Коли грошей не вистачило, щоб розрахуватися, то кухар Ясний бігав у монастир і приносив звідти в «колпаке» мідні п’ятаки.  Після корчми Алешинської пішли ще в корчму єврея Гершка Дерманського,  де також пили горілку з пивом, закушуючи рибою. Щоб розплатитися, намісник разом з Ясним пішли по гроші в монастир, але назад не повернулися, тому Тарасій і сам втік в монастир.

Вже 10 листопада намісник, взявши монаха Серапіона та священика Василевського, знову пішли в корчму Гершка Дерманського, де розплатилися за борг срібними монетами і знову пили горілку, закушуючи рибою, але вже без пива. Гершко тоді запитав на вулиці священика Соколовського, звідки монахи взяли гроші на випивку? І коли Соколовсьський захотів зайти до корчми, той не пустив, сказавши, що монахи тільки рибу їдять.

В той же день монах Серапіон ще раз приходив в корчму. Купив там кварту горілки та гарнець пива і напоїв конюхову дружину. В той же вечір намісник разом із монахом Серапіоном голосно співали пісні в келії священика Василевського. Після цього Серапіон покликав до себе священників Яновича, Тарасія, Єлисея, кочегара Степана і Ясна на пиво. Намісник же поїв горілкою священників Заянчковського та Лисаковського.

Наступного дня намісник доложив в консисторію, що монах Серапіон ввійшов  в запій. Але Серапіон прийшов до намісника і просив пробачення, що він вночі напився і грозив побити його.

12 листопада був викрадений ящик з грошима. Більшість братії вказали, що гроші вкрали монах Серапіон, священик Василевський та намісник ієромонах Гавриїл. Тоді ж Серапіон втік із монастиря і хотів поїхати за кордон, але його спіймали на території Подільської губернії і відправили назад в Остріг. Серапіон признався лише в крадіжці свити в священика Соколовського та наволочки від казенної подушки.

Указом Волинської консисторії колишньому наміснику ієромонаху Гаврилу і священику Василевському було наказано явитися в Житомир. Але в цей же час Гавриїл встиг ще здійснити вбивство і його  посадили в тюрму, де вже сидів Серапіон.

Монах Зотик

Найбільше в монастирському реєстрі згадується монах Зотик, який майже жодного дня не міг прожити, не напившись або не побившись із сусідами по келіях.

Монах Зотик поступив в монастир в грудні 1796 року із Китаївської пустині Києво-Печерської лаври. В супроводжувальній записці вказано, що Зотик – меланхолік, злий та непокірний. В церкву за благословенням не ходить, в келії лежить до тих пір, поки його не змусять йти до церкви. Може добре співати на кліросі, але не хоче.

9 червня 1807 року, коли братія прийшла на вечерю і почала їсти, з’явився  монах Зотик і почав вимагати горілку і сваритися на начальство «грубими словами». Намісник монастиря Саватій, який сидів за столом, сказав, що горілку нікому не дали і нехай краще вона залишиться на завтра, бо Зотик і так вже п’яний. Тоді Зотик почав матюкати намісника та підійшов до Саватія і став його душити та вдарив головою об стіну. Потім повалив на підлогу і бив ногами та душив.

Священик Іван Назаревський заявив, що Зотик в ярості своїй дуже нахабний і страшний, тому він говорив монахам, щоб ті розборонили. Коли ж Назаревський почав сам розбороняти, то намісник, відчувши собі допомогу, теж взяв Зотика за груди і, поваливши на підлогу, бив коліном в груди. Саватію допомагали бити п’яного священик Дашкевич та кухар Михайло Щепаневський.

Потім священик Лисаковський приніс мотузку і зв’язав руки Зотику. Зв’язаного монаха занесли в «смирительную келью». Там Зотик кричав та матюкався дуже довго, аж до пізньої ночі. На цей крик прибігали здивовані семінаристи, які проживали в іншому крилі монастиря і, навіть, жителі міста Острога.

Коли на наступний день прийшли розв’язати п’яницю, то побачили, що він вже й сам розв’язався. Зотику порадили, щоб він вибачився перед настоятелем, на що монах відповів, що не буде, бо і його побили, і показував синці на грудях і руці.

За цю провину Зотику заборонили їсти з братією до часу, поки він не усвідомить свою провину.

Пізніше згадується як Зотик побив Єлисея, вирвавши при цьому жмут волосся із бороди. Також Зотик періодично повторював «подвиг» священика Яневича: пропивав у єврейки Золотарки свою рясу. Як на те, корчма Золотарки знаходилася недалеко від монастиря на вулиці Татарській.

В 1807 році Зотик захворів «грудною хворобою» і 19 грудня помер.

Блуд в Острозі

В монастирі відбували покарання не лише священики та монахи, але й особи світські. Так у 1807 р в монастирі перебував селянин зі Старокостянтинова Григорій Томашевський.

Григорій у себе в Старокостянтинові займався блудом з Харитиною Ігнатовою. Дівчина завагітніла і, коли народила дитину, то закопала її в землю (в нотатці не вказано чи було дитя живим). Коли стало відомо про злочин, то Харитю вислали до Корецького жіночого монастиря на три з половиною роки. Григорія запроторили до Острозького Преображенського монастиря на півроку.  

Після звільнення Томашевського із монастиря він повернувся до Старокостянтинова вже зараженим венеричною хворобою, яку отримав в Острозі (і тут блудом займався). Тому община ізолювала Григорія до його видужання, щоб не заразив інших.

Адміністрація неодноразово намагалася боротися не тільки із п’яницями, але і з тими, хто їм продавав горілку. Так, у 1811 році розглядалася справа про знесення єврейських будинків та винокурень біля Преображенського монастиря.

Чергова пожежа сталася в монастирі 18 квітня 1821 року (мабуть, не випадково). Ця подія стала фатальною для монастиря. Звідси було вивезено все начиння, і почався поступовий занепад та розорення приміщення.

Це лише невелика частина із монастирського архіву - до кінця його розібрати необхідно ще багато часу і сил. Я впевнений, що там ще можна багато цікавого знайти і, можливо, колись хтось зуміє написати «кримінальний роман» за архівними даними про життя священиків в Острозі.

 

 

Коментарі

http://www.1stshopping.org Therefore Lydia transformed her concentrate. I informed her to imagine an automobile that might make her seem like a full; a stunning vehicle to transport her where ever she desired to go. But once the morning to visit car buying arrived, Lydia had other activities on the woman's mind and is at no mood to purchase a vehicle. “Forget about purchasing a car, ” We said. “Let’s go to the car dealers but rather of planning to buy an automobile, let’s just have some fun! ”
http://www.homeimprovementinfo.org MS Stand out is among Microsoft’s flagship workplace maintenance software. It is basically a amazing tool that enables you to maintain spreadsheets as well as make your projects a small (an understatement) simple. However, you will find other reasons to make use of Microsoft Stand out, all incredibly important, which you need to know about to be able to improve your personal self. Here’s how you can use Stand out for self-improvement reasons.
http://www.travelcounty.org As you enter the globe of astral travel for novices, you might anticipate becoming a specialist, able in order to project you to ultimately any selected destination anytime. For time being although, accept that you're a newbie and make sure that you have all that you'll require in conditions of peaceand quiet whenever you try this particular for the very first time. The greatest times from the day to test astral projection for novices are either soon after you awaken each morning or right before falling asleep through the night.
http://www.healthgarage.org In order to keep the healthiness of an uncircumcised manhood, many health care professionals recommend using a penis wellness formula (such because Man1 Guy Oil) containing a mix of essential nutritional vitamins, antioxidants, and moisturizers that interact to force away infection and also to moisturize your skin while keeping its organic supple high quality.
http://www.babyempire.org Every mother or father thinks two times before getting active in the clicking the actual newborn baby’s photos as there are plenty of risks that include it after which there may be the need for that right gear. This means that it is actually recommended to employ a educated professional. A expert photographer may be the key for you to get the greatest pictures that certain can enjoy them for life.
http://www.autoinsight.org This kind of insurance usually covers several things and the actual coverage depends upon the kind of insurance policy that's been purchased through the client. In most auto insurance policies, just such as life insurance policies, the clients need to give some premium towards the insurance providers. The quantity of premium differs in one client to a different as not really a few but a large number of factors tend to be counted.
http://www.beautyadvice.org This woman explained that your woman gained pounds when your woman was dealing with chemo. Ouch, Personally i think like a large jerk. Then your woman said the most amazing thing. She said that after she discussed her pounds to the woman's husband, their reply had been, "you're right here, that's everything matters. " He or she understood the actual blessing it was to possess her in order to love a later date. He recognized that her beauty transcends the woman's body. His reaction to her had been simply shifting.
http://www.proshopping.org Fashion developments keep changing each day and the actual purchases tend to be more common with regards to buying on the internet as people could possibly get the items at very affordable prices in addition to choose through different type of apparels too. Today there’s additionally a pattern to engage into top quality shopping on the internet as increasingly more brands these days have began to take part in several on the internet portals not to only market their items at lower rate as well as increase client base however to also enhance the brand personification.
http://www.newscove.org That’s what goes on. Check this out on your own. Every period anything will go wrong, a person beat your self up. A person lose your own watch. Defeat yourself upward. You obtain caught inside a traffic quickly pull. Beat your self up. Your pet dies. Defeat yourself upward. And, at this time, the information has a person scared about your hard earned money and your own future. Defeat yourself upward.
http://www.lawparlor.org I lately asked the Chabad rabbi in the event that he thought in mindful creation -- combining believed and sensation to show itself our goals and wishes - and when he discovered this principle inside the teachings associated with Kabbalah. "Of program, " he or she replied. "Despite all of the conversations these days about The Law associated with Attraction (like draws in like) as well as secret manifestation processes, Kabbalists possess known this stuff for age range.
http://www.businessheaven.org Products as well as Services: Your services and products are what cause you to a company. Your services and products make your company. It is essential to maintain evaluating that which you are providing and be it what your visitors want. Services and products can end up being repackaged, reformatted, repurposed and utilized in different methods.
http://www.techessay.org Emerging technical trends possess impacted diverse industry verticals as well as logistics isn't any different. After showing the brunt associated with economic recession in the last few many years, companies possess slowly targeted momentum. Beating the strain of nearly two years of stressed out freight prices and extreme load, companies have altered focus on investing in technology solutions which reduce functional costs as well as improves productivity.
http://www.financejourney.org MBA within finance locomotives the students to consider financial choices of various kinds of businesses as well as industries. Here the actual students reach learn to obtain, manage as well as allocate funds in a business set-up. Generally the program curriculum consists of topics such as - cost management, data evaluation, international company, economics, advertising, finance as well as financial sales. Sub-categories consist of corporate financial, private collateral, portfolio administration, etc.
http://www.cybershopping.org For all those amongst all of us, dare all of us say this, with the shopping addiction, quitting a twenty each day habit will be preferable never to setting foot inside a shopping shopping mall again. Go from Venus Cow, who put the term shopaholic within the OED. But such as any poor habit once the fix is actually temporary in support of leaves a person wanting more income for much more wardrobe room and eventually more shopping that you can do one associated with two points.
http://www.educationbox.org Developing a good education web site makes lots of business sense as possible do lots of things by using it, to make sure its achievement. A excellent website is one which offers strong information, the type of information that tends to make an knowledgeable decision. As could be imagined, an training website might have immense scope so far as information can be involved.

http://www.sciencesandtechnology.com
http://www.technologychanging.com
http://www.luxuryfashionideas.com
http://www.ideasaboutfashion.com
http://www.petsexperience.com
http://www.petshealthyfoods.com
http://www.sportstimemagazine.com
http://www.sportsclubsfitness.com
http://www.getsportsrules.com
http://www.servicesforautomotive.com
http://www.innovativeautomotives.com
http://www.automotivesectors.com
http://www.toprealestatepoints.com
http://www.luxurypropertytrade.com
http://www.openrealestatearea.com
http://www.findrentalsproperty.com
http://www.ideasaboutfinance.com
http://www.smartfinancechoice.com
http://www.luxuryvacationpack.com
http://www.bestvacationsideas.com
http://www.smalltripadvisor.com
http://www.travellingedges.com
http://www.diyinteriordecoration.com
http://www.homebasicdesign.com
http://www.singlehomeimprovements.com
http://www.homesrenovationidea.com
http://www.homeimproveservice.com
http://www.shoppingsections.com
http://www.ideasabouteducation.com
http://www.educationstatistic.com
http://www.facultyoflawyer.com
http://www.lawsremedies.com
http://www.thelawandpractice.com
http://www.legallawfaces.com
http://www.lawandpolicyblog.com
http://www.sciencesforhealth.com
http://www.healthdiscoveryplan.com
http://www.healthcareandmedicine.com
http://www.healthrecoverysupport.com
http://www.eathealthiestfoods.com
http://www.healthcaredrives.com
http://www.riskinsurancepolicies.com
http://www.securelifeinsuranceplan.com
http://www.fullinsurancepolicy.com
http://www.selectcheapinsurance.com
http://www.lifeinsurancechart.com
http://www.getabusinessinsurance.com
http://www.typesofservice.com
http://www.serviceexperienced.com
http://www.servicesbusinessplans.com
http://www.servicesdrive4u.com
http://www.differentbusinessesideas.com
http://www.mediumbusinesssolutions.com
http://www.businessipcenter.com
http://www.discoverbusinesslabel.com
http://www.fastbusinessgrowing.com
http://www.generalleads.com
http://www.generallifetalk.com
http://www.generalscrolls.com
http://www.genaralindex.com

chanel handbags, http://www.chanelhandbags.net.co/
flat iron, http://www.chiflatiron.net.co/
converse shoes, http://www.converse.net.co/
salvatore ferragamo, http://www.ferragamo.com.co/
gucci handbags, http://www.guccihandbags.com.co/
hollister, http://www.hollister.us.org/
insanity workout, http://www.insanityworkout.net.co/
jimmy choo, http://www.jimmychoo.net.co/
jordan shoes, http://www.jordan-shoes.com.co/
juicy couture outlet, http://www.juicycouture.com.co/
juicy couture handbags, http://www.juicycoutureoutlet.net.co/
kate spade, http://www.kate-spade.com.co/
kate spade handbags, http://www.katespade-outlet.com.co/
louis vuitton, http://www.louisvuitton-outlet.com.co/
cheap michael kors, http://www.michael-kors.us.org/
michael kors outlet online, http://www.michael-kors-handbags.us.com/
michael kors outlet, http://www.michael-kors-outlet.us.org/
michael kors outlet online sale, http://www.michael-kors-outlet-online.us.org/
michael kors outlet store, http://www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/
north face, http://www.northface.us.org/
oakley sunglasses, http://www.oakley-sunglasses.us.org/
pandora jewelry, http://www.pandorajewelry.com.co/
prada handbags, http://www.pradahandbags.com.co/
prada outlet, http://www.pradashoes.com.co/
ray ban outlet, http://www.ray-ban-outlet.us.com/
ray-ban sunglasses, http://www.rayban-sunglasses.us.org/
rolex watches, http://www.replicawatches.us.com/
swarovski crystal, http://www.swarovskicrystal.com.co/
north face outlet, http://www.thenorthface.us.org/
tiffany and co, http://www.tiffanyandco.net.co/
tiffany jewelry, http://www.tiffanyjewelry.us.org/
true religion, http://www.true-religion.com.co/
true religion jeans, http://www.truereligionjeans.net.co/
ugg australia, http://www.uggaustralia.net.co/
ugg boots, http://www.uggboots.net.co/
ugg boots clearance, http://www.uggbootsclearance.com.co/
uggs on sale, http://www.uggsonsale.com.co/
uggs outlet, http://www.uggsoutlet.com.co/
cheap oakley sunglasses, http://www.cheap-oakleysunglasses.in.net/
oakley sunglasses cheap, http://www.oakleysunglassescheap.in.net/
ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutletonline.in.net/
polo ralph lauren outlet, http://www.ralphlauren--outlet.in.net/
burberry, http://www.burberryoutlet--online.in.net/
toms shoes, http://www.tomshoes.in.net/
toms outlet, http://www.toms-outlet.in.net/
christian louboutin, http://www.christianlouboutin.in.net/
tory burch outlet, http://www.tory-burch-outlet.in.net/
gucci outlet, http://www.gucci-outlet.in.net/
longchamp, http://www.longchamphandbagsoutlet.in.net/
abercrombie, http://www.abercrombie-kids.in.net/
hollister clothing, http://www.hollisterclothing-store.in.net/
hermes, http://www.hermes.in.net/
nfl jerseys, http://www.cheapjerseys.in.net/
beats by dre, http://www.beats-by-dre.in.net/
beats headphones, http://www.beatsheadphones.in.net/
hair straightener, http://www.ghdhairstraightener.in.net/
ray ban sunglasses, http://www.rayban-sunglasses.org.uk/
michael kors uk, http://www.michaelkors-uk.org.uk/
michael kors, http://www.michaelkorshandbags.org.uk/
louis vuitton, http://www.louis--vuitton.org.uk/
ralph lauren, http://www.ralphlauren-outlet.org.uk/
nike free, http://www.nikefree-run.org.uk/
rolex watches, http://www.rolex-watches.me.uk/
wedding dresses, http://www.weddingdressesuk.org.uk/
pandora charms, http://www.pandora-charms.org.uk/
thomas sabo, http://www.thomassabo-uk.org.uk/
swarovski, http://www.swarovski-uk.org.uk/
louboutin shoes, http://www.christianlouboutin.org.uk/
nike huarache, http://www.air-huarache.co.uk/
nike roshe, http://www.rosherun.org.uk/
north face, http://www.thenorth-face.org.uk/
louis vuitton canada, http://www.louis--vuitton.ca/
air jordan, http://www.airjordans.us/
jordan retro, http://www.jordanretro.org/
cheap jordans, http://www.cheap-jordans.net/
nike factory, http://www.nikefactory.org/
nike outlet store, http://www.nikestore.us/
nike shoes, http://www.cheap-nikeshoes.com/
nike air max, http://www.nike-air-max.us/
nike air max 2015, http://www.airmax-2015.org/
air max, http://www.airmax-90.org/
nike free run, http://www.nikefree-run.net/
nike free, http://www.nikefree5.net/
supra shoes, http://www.suprashoe.net/
new balance, http://www.newbalance-outlet.org/
mont blanc pens, http://www.montblanc--pens.net/
ferragamo shoes, http://www.ferragamoshoes.net/
mcm bags, http://www.mcm-bags.net/
bottega, http://www.bottega.us/
nike mercurial, http://www.nikemercurial.net/
celine handbags, http://www.celinebags.org/
roshe run, http://www.rosheruns.us/
nike roshe, http://www.nikerosherun.us/
vans shoes, http://www.vansshoes.us/
timberland boots, http://www.timberland-shoes.com/
iphone cases, http://www.iphone-cases.us/
baseball bats, http://www.softball-bats.us/
babyliss pro, http://www.babyliss-pro.net/
louis vuitton, http://www.louisvuitton-outlets.us/
burberry, http://www.burberry-outlet.jp.net/
louboutin, http://www.louboutin.jp.net/
christian louboutin shoes, http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/
louis vuitton bags, http://www.louisvuitton.jp.net/
prada outlet, http://www.official-pradaoutlet.com/
michael kors outlet, http://www.michaelkorsclance.com/
michael kors outlet online, http://www.official-michaelkorsonline.com/
tommy hilfiger outlet, http://www.tommyhilfiger.in.net/
mcm backpack, http://www.mcmworldwide.ca/
moncler outlet store, http://www.mmoncler-outlet.com/
kate spade, http://www.kate-spades.com/
barbour sale, http://www.barbour-factory.com/
salvatore ferragamo, http://www.salvatoreferragamo.in.net/
canada goose jacket, http://www.canada-gooser.com/
louis vuitton outlet online, http://www.louisvuittonas.com/
burberry outlet, http://www.burberry-outlet2015.com/
burberry clothes, http://www.fashion-clothing.us.com/
the north face, http://www.thenorthface.so/
barbour jackets, http://www.barbour-jacketsoutlet.com/
north face outlet, http://www.thenorthfacejackets.in.net/
north face clearance, http://www.northclearance.com/
burberry factory, http://www.burberry-factory.org/
ralph lauren uk, http://www.ralph-lauren.org.uk/
polo outlet, http://www.polo-outlets.com/
polo ralph lauren, http://www.ralphlaurenpolo.in.net/
monster beats outlet, http://www.monsterbeatsbydres.net/
louis vuitton handbags, http://www.louis-vuittonblackfriday.com/
louis vuitton shoes outlet, http://www.lv-guccishoesfactory.com/
longchamp handbags, http://www.longchampsoutlet.com/
moncler clearance, http://www.moncler-clearance.com/
ralph lauren shirts, http://www.ralphlaurentshirts.com/
coach handbags, http://www.usahanbags.com/
beats by dre outlet, http://www.beatsbydreoutlet.net/
coach outlet, http://www.coach-blackfriday2014.com/
coach outlet online, http://www.coachccoachoutlet.com/
coach store online, http://www.coach-clearance.com/
michael kors bags sale, http://www.michaelkorsbags.us.org/
coach factory, http://www.coach-factories.net/
cheap oakley, http://www.oakley.so/
hermes outlet online, http://www.hermes-outletonline.com/
marc jacobs handbags, http://www.marcjacobsonsale.com/
air jordans, http://www.nike-jordanshoes.com/
woolrich arctic parka, http://www.woolrich-clearance.com/
coachoutlet.com, http://www.coachoutletew.com/
coach outlet, http://www.coachoutlet.so/
coach outlet usa, http://www.coachoutletrusa.com/
gucci shoes outlet, http://www.guccishoes-uk.com/
coach outlet, http://www.official-coachoutlets.com/
michael kors, http://www.michaelkors.so/
gucci factory, http://www.guccifactorys.com/
the north face jackets, http://www.the-northface.in.net/
cheap ugg boots, http://www.cheapuggboots.eu.com/
tory burch outlet, http://www.tory-burchoutlet.us.com
tommy hilfiger kids, http://www.tommy-hilfigeroutlet.com/
ugg boots, http://www.uggboots.so/
vuitton handbags, http://www.louisvuitton.so/
cheap calvin kleins, http://www.calvin-kleins.com/
christian louboutin shoes, http://www.cheap-christianlouboutinshoes.com/
air jordan shoes, http://www.airjordanshoes2015.com/
burberry outlet online, http://www.burberry.eu.com/
abercrombie and fitch, http://www.abercrombiee.com/

Не можу зрозуміти приколу. Виправив одну фігнюшку і почало відображатись ніби це мій блог. Але це текст історика з Острога Миколи БЕНДЮКА.

Ілюстрацію до статті виконав відомий київський художник Юрій Нікітін

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.