ХОМКО Володимир Євгенович

Міський голова Рівного. 

 

 

Володимир Хомко народився у Рівному і тут здобував освіту. Спочатку у школах №2 та №12, а потім в Українському інституті інженерів водного господарства. Де й працював, після закінчення навчання, асистентом та науковим співробітником цього ж навчального закладу, аж до 1989 року. Пізніше працював на різних посадах рівненських підприємств: від інженера-будівельника до заступника директора «Рівнеоблводоканалу»

У 2002 році перебирається до столиці, на посаду начальника управління Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства, де й працює до 2005 року. Саме цього року він знову повертається до Рівного, директором РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал». До рідного міста, Володимира Хомка переманює тодішній керівник області, покійний, Василь Червоній. Вже через рік починається перший похід Володимира Хомка на вибори міського голови. За задумом, Червонія, Володимир Хомко мав стати альтернативою тодішньому міському голові, покійному Віктору Чайці. Але щоб в очах виборців він не був ставлеником лише Червонія, Володимира Євгеновича висували в мери кілька партій і організацій. Так само було й кілька виборчих штабів, один з яких був в офісі Партії Зелених України. Хоча основний все ж знаходився в Народному домі на вулиці Симона Петлюри, в тодішньому офісі УНП, яку очолював Василь Червоній.

Тоді вибори Хомко програв, ставши у підсумку другим. Реванш нинішній пан Володимир, отримав у 2008 році, на дострокових виборах міського голови, після смерті Віктора Чайки.

Тоді керівником області був Віктор Матчук і провладним кандидатом в мери мав бути заступник міського голови Сергій Васильчук. Однак у підсумку ставка була зроблена на Хомка. Кажуть його кандидатура була результатом компромісу між різними групами впливу. В тому числі й компромісу між Віктором Матчуком та Василем Берташем. Цікаво, що на тих виборах 2008 року, Володимир Хомко вже був опонентом Василя Червонія, який теж балотувався в мери. Але тоді Хомко переміг.

Переміг він й на чергових виборах в 2010 році. Щоправда його опонентами були молодий свободівець Олександр Лащук, директор театру Володимир Петрів та адвокат Андрій Друзенко. На тих же виборах міський голова провів до міськради й своїх депутатів, які йшли під брендом маловідомої партії Всеукраїнський патріотичний союз. Однак не дуже вдало: міський голова набрав 67% підтримки, в той час як його партія трохи більше 4%.

На парламентських виборах 2012 року Володимир Хомко балатувався до Верховної ради по місту Рівне. Однак у підсумку програв, показавши всього лиш четвертий результат.  Поступився міський голова керівнику обласної «Свободи» Олегу Осуховському, підприємцю Олегу Червонюку та екс-нардепу Віктору Матчуку.

Цікаво, що в різні роки Володимира Хомка вважали приналежним до різних груп. Так у Рівне він повернувся, як людина Червонія. Вперше став мером - як людина Матчука. А вдруге здобув мерську посаду вже як людина близька до нинішнього керівника області Василя Берташа.

Одружений, має двох дочок. Старша дочка живе у Рівному, а молодша - у Чікаго (США).

Народився 1 серпня 1957 року.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.