Демидівський район «зливають»?

Демидівщина чи не найбільш багатостраждальний район в межах Рівненської області. Останні півстоліття ним гралися, наче звичайним шматком землі: у 1962 році район було розформовано, а його територія ввійшла до складу Млинівського району. У вересні 1995 року район знову зібрали до купи, щоправда, вже в інших розмірах, адже деякі раніше демидівські села залишилися у складі Млинівщини. Люди й досі пам’ятають, як доводилося за кількадесят кілометрів їздити до Млинова за різними довідками. А за останні роки найменший район Рівненської області терпить й глибокий соціально-економічний занепад. І що найцікавіше, на Демидівщині подейкують, що це робиться не просто так.

Проблема в тому, що нині в Демидівщині багато державних установ припинили свою діяльність через так звану оптимізацію - для зменшення видатків. Наприклад, вже більше року ліквідовано Демидівський райавтодор, який займався ремонтом, експлуатацією та прибиранням доріг. Тепер головний підрозділ знаходиться у Млинові, а в Демидівці є лише дільниця з кількома працівниками та кількома екземплярами старої техніки, адже основну техніку перевезли у Млинів. При цьому, керівництво району не доклало зусиль хоча б для збереження техніки. Саме тому під час сильних снігопадів на дорогах району був паралізованих рух, кілька днів не їздили маршрутки: студенти не доїхали на навчання, хліб не завезли у магазини, «швидка» не доїхала до хворих... Людей засипало снігом і нікому до цього не було діла.

Та сама доля спіткала й міліцію. Раніше райвідділ був у кожному районі області, нині Демидівка має лише селищне відділення. Ще раніше такі реформи зачепили контрольно-ревізійне управління і податкову інспекцію. В Демидівському районі управління держземагентства також скоротили до відділу. Звісно, впроваджуються  і всеукраїнські реформи, приміром, такі як реформування швидкої допомоги - воно торкається всіх. Про такі реформи ми не говоримо, а лиш про ті, що стосуються саме Демидівки.

Цікавий факт: коли Демидівський район відновлювався у 1995 році, головою Млинівської РДА був Володимир Вінічук. В цей час при формуванні Демидівщини до її складу не були включені окремі сільські ради, що входили до складу району при його розформуванні. Подейкують, що тоді пан Вінічук був категорично проти відновлення Демидівського району, робив усе, щоб район не відновився, а нині він волею долі чи то пак вищою політичною волею очолює район, проти утворення якого колись виступав, хоча й  досі мешкає в Млинові.

Мешканці краю говорять, що саме через супротив тодішнього очільника Млинівського району в середині дев’яностих кілька сільських рад не потрапили до складу Демидівського району, при тому, що раніше в ньому перебували. Адже в той час велася інформаційна пропаганда щодо недопущення відновлення Демидівського району. А оскільки питання відновлення вирішувалося шляхом референдуму в селах, ця пропаганда таки дала свій результат. Тому район у підсумку й вийшов невеликим.

Володимир Вінічук

І тепер виходить як в тій відомі фразі: «Точка зору залежить від займаного місця». Коли від очолюваного Вінічуком району відірвали шматок і утворили Демидівський, він був проти. А тепер стоїть на чолі 16-тисячної Демидівки, на утримання керівного апарату якого, є підозра, йдуть немалі кошти з бюджету. Чому ж він нині не озвучує ідей щодо повернення Демидівщини в склад Млинівщини?

На перший погляд здається, що очільник району цілком задоволений своїм положенням. Але коли починаєш аналізувати глибше, розумієш, що все не так просто – вищенаведені факти говорять про те, що таке об’єднання такий може відбутися. Інакше для чого поступово знищувати самодостатність Демидівського району постійними оптимізаціями?

В часи Радянського союзу найбільшим платником податків у районі були підприємства переробної і харчової промисловості. Наприклад, Демидівський консервний завод, який нині фактично стоїть і переданий в приватну власність, хоча виробнича база відносно збережена. Наступним по потенціалу був Боремельський завод продтоварів. Він так само проданий, власників міняли кілька разів, обладнання нині фактично розтягнуте.

Далі. Згадаймо Вовковиївський пивзавод, колись він робив вагомий внесок у бюджет району. Нині - повністю знищений. Цей пивзавод - один із найстаріших в області, свого часу  побудуваний чехами, які компактно мешкали у селі Вовковиї.

Колись чималі надходження Демидівський районний бюджет отримував із відновленої Хрінницької гідроелектростанції. Кілька років тому його місце реєстрації перейшло до столиці і тепер податки осідають там. При тому, що ГЕС донині успішно працює і дає немалі прибутки. 

Нині в районі залишилося лише одне успішне підприємство, яке дає левову частку надходжень в бюджет, – деревообробне підприємство «Олді».

Усі перелічені факти останнім часом спровокували на Демидівщині хвилю балачок про те, що невдовзі в районі знову може відбутися адміністративна реформа. Буде вона чи ні – невідомо. Але людям такий розвиток подій явно не до душі. Відтак, гублячись у здогадах вони дискутують про майбутнє рідного краю і не виключено, що те, чого не знають – додумують.

Зрештою, ці балачки мають достатній суспільний інтерес, відтак до них й прислухався кореспондент порталу «ВСЕ». Якщо маєте власну думку щодо цієї ситуації, висловлюйте в коментарях. А керівництву Демидівської РДА варто прислухатися до того, про що говорять демидівчани і своєю офіційною компетентною відповіддю на інтернет-сайті райдержадміністрації та у місцевих ЗМІ не зайвим було б роз’яснити громаді ситуацію, що відбувається в Демидівському районі.

Коментарі

На жаль, маємо, те, що маємо....І досить важко буде це змінити, "гарно спрацьовано".

Вчора бачив бідних держслужбовців, які понуро бродили від хати до хати, розносячи Вінічукову агітацію, та розказували людям, який він "білий і пухнастий"...

Вінічук взагалі був проти Демидівського району.

ауу? тож ніхто нічого не видаляв, протри очі :-)

Все ясно, тут не потрібні коменти видаляють)).
Проплачена стаття!!!

Представник президента, на той час це те саме що голова адмiнiстрацii на сьогоднiшнiй час!

Бред сивой кобылы (редактора)

З 1983 по 1992 роки працював директором Висоцького, Дубровицького держлісгоспів Рівненської області.
У квітні 1992 року був призначений представником Президента України в Млинівському районі Рівненської області.
В червні 1994 року обраний головою Млинівської районної ради.
З 1995 по 2000 рік обіймав посаду голови Млинівської районної державної адміністрації.
У травні 2000 року обраний головою Федерації профспілок Рівненської області.
Вчи історію!

Бред. Заказуха. В стилі королюка!

Ти бовдуд, він з 91 року керує Млинівським районом, демидівка до 95 року входила до Млинивського району (в 97 Дунас прийшов керувати).
Вчи історію, тягнивдупковець не грамотний!

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.