Як нас "визволяли" совєти в 1944 році!!!

27 січня "наступила" чергова річниця, так званого «визволення» Острога радянськими військами від німецької окупації . Я не випадково взяв термін визволення в лапки. Тому що для одних цей день є днем визволення, а для інших - це день чергової окупації міста та району. Місцеве населення ще добре пам’ятало прихід попередніх совєтів у 1939-1941 роках, коли розпочалися репресії відносно всіх свідомих громадян, які відстоювали позиції незалежної Української держави, держави, у якій ми зараз з вами проживаємо. Арешти та вивезення в Сибір, розстріли та знущання у 1939 році сприяли тому, що 1944 році населення чекало радянські війська з певним острахом. З однієї сторони острожани хотіли якомога скоріше звільнитися від німецької окупації, з іншої - боялися приходу каральних загонів НКВС.
15 січня о 14.00 Остріг покинули німці та угорці й великим обозом від’їхали в напрямку міста Дубно. Вже на наступний день, зранку, 16 січня до Острога увійшли червоноармійці-розвідники та спільно з поляками, що допомагали возити солому, спалили міст на с.Вельбівно. Незрозумілою була тактика радянської армії: палити міст після того, як німецькі війська відступили? Дивує також співпраця червоноармійців та польської поліції, яка з 1943 року вірно служила німецькій окупаційній владі, та палила українські села.
Того ж дня, увечері, коли радянські солдати покинули місто, відділ українських повстанців здійснив напад на склад зброї, який контролювала польська поліція. В цій акції упівці здобули віз зброї й амуніції. 17 січня вночі підрайонна боївка УПА знову здійснила напад на місто. Було здобуто 3 мотоцикли та бензин.
Після відходу німецької адміністрації в місті розпочалася повна анархія: хто обороняв, хто грабував, хто палив вночі будинки. Так були спалені будинки в центрі міста, в тому числі приміщення Будинку культури. Боїв за саме місто та села району не було.
Радянські війська взяли владу в місті лише 27 січня, тобто декілька тижнів в Острозькому районі ніякої влади не було. У місті (в приміщені в’язниці) залишився лише польський поліцейський гарнізон, що складався із 50 осіб. Того ж дня, 27 січня підрозділ кінної розвідки 8-ї стрілецької дивізії на чолі з старшим лейтенантом Печкурою в с.Кургани відібрав 30 місцевих селян та, у помсту за 3-х раніше вбитих червоноармійців, їх розстріляв. Загинуло 20 осіб, четверо було поранено та шестеро врятувалися. Ці події відразу насторожили населення, і було зрозуміло, що «червоні визволителі» не набагато кращі за попередніх «коричневих загарбників».
Як згадує Ольга Руй: «В той час по селах та в місті шастав всякий злочинний люд, зокрема, дезертири з „совєтської” армії. Вони чинили над місцевими жителями насильство. Все це старались проконтролювати та забезпечити порядок бійці Української повстанської армії. Проте пізніше всі грабунки радянська влада приписала повстанцям - бандерівцям, які зовсім не були причетні до цього».
Як бачимо вже перші кроки радянської влади налаштували місцеве населення на переконання, що тяжкі часи для острожан не закінчилися і треба чекати ще гіршого від нового (старого) визволителя.

Коментарі

Проблема України в тому,що сюди поналазило плоскоморде і узкаглазайо азіатське Бидло, із всяких там Ваалагадскіх,Каастрамскіх...Ряааазанскіх узкаглазих абластєй,і хоче жити тут по законах пласкамордава Рускава міра..міра канібалов і педерастов.Міра узкалобава,нізкалобава заднєпріваднова дегенерата.І поки ми не заженемо цих азіатських тварин під шконку(місце їх природнього середовища),доти Україну буде лихоманити.

...описуїчи побут і звички рускіх,на початковому(фундаментальному) етапі формування рускаваМіра в 1500-х роках англійський поет і мандрівник Джордж Турбервіль КОНСТАТУЄ!!!!!
...рускій завжди смокче чілєн,навіть якщо має гарну жінку..
і через півтисячу років,описуючи 1-шу світову війну і присвятивши рускім всього Один абзац,всесвітньовідомий письменник Еріх Марія Ремарк змальовує їх як кончених ПЕДЕРАСТІВ.
слава Вєтєрастам вілікай ааатєчєствіннай

Як згадує Ольга Руй: «В той час по селах та в місті шастав всякий злочинний люд, зокрема, дезертири з „совєтської” армії. Вони чинили над місцевими жителями насильство. Все це старались проконтролювати та забезпечити порядок бійці Української повстанської армії.
Дезертири ,,були з сибіру" - вивчили досконало українську мову, місцеву говірку і прикидались повстанцями, щоби їх дескритувати...бо останні могли без допомоги червоної армії вигнати фашистів з території України. Зі слів автора "опусу" вояки УПА були білими і пухнастими, а всі інші - упирі... зразу видно що у нього вавки в голові. Я не за червоних, я за вільну і незалежну Україну. Але як говорять: люби Боже правду...

москаль тут один - Крівошеєв. Пора би його відправити на свою "істарічєскую Родіну" - за порєбрік! Він зараз виконує замовлення Путіна по розгойдуванню держави зсередини, так званий план ШАТУН.

Москаляку на гілляку!

Кривошей, тебе як послухати (почитати), то твоя бабуся подругою Петра І була

геноцид у тебе в трусах, придурку!

Відразу видно жертву "геноциду":))

та ти що ?? ти ще скажи що СС "Галичина" це був загін піонерів. Не сміши. ОУН УПА підпорядковувалися Гімлеру. Раджу замість байок Вятровича прочитати результати Нюрбергського Трибуналу

У Нюрнбергському трибуналі Бандера згадується двічі, і обидва рази як жертва, а не колаборант. Відкриті для публічного доступу архіви ЦРУ також вказують, що УПА саме боролися з нацистами.

Ти правий, прочитай матеріали Нюрбергського трибуналу де НЕМАЄ жодного звинувачення стосовно ОУН і УПА. Твої слова - це брехня, яку придумали ще в КДБ і поширюють досі. Тому бери матеріали і читай))) А  СС "Галичина" існувала. Так само як і польські Народові збройні сили (NSZ), якіборолись проти антифашистів. І не забувай, що у 1942 році, коли вся українська поліція пішла у ліси в  УПА, її місце, на службі німцям, зайняли поляки. Саме польська поліція спалила села Новосілки (донедавна Іскра) і Новостав-Дальній Рівненського району. Це села де я виріс. Бабуся розказувала, хто саме служив німцям і хто приходив їх палити у 1943 році. 

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.