На Рівненщині роздєрібанили сільський луг ціною у сім мільйонів доларів

Остап Бендер казав, що є як мінімум сорок способів законно вкрасти гроші. Але син турецькопідданого дрібний шкєт у порівнянні з нинішніми майстрами калькулятора і чиновницького портфеля. Сучасні ділки можуть в абсолютно законний спосіб, не заплативши жодної копійки податків заробляти мільйони. Схоже саме таку схему придумали і реалізують в Острозькому районі.

Неподалік Острога є велике село Вельбівно. Тут є футбольна команда, новий сільський стадіон, злітна смуга для літаків і близько двох сотень корів. Небачена розкіш для нинішнього сільського господарства. Але скоро корів поменшає, бо луг на якому воони паслись, одним підписом роздали чужим людям. Про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» рівненський журналіст Юрій Дюг.

«Земельні чудеса. Мешканці села Вельбівне поблизу Острога не один десяток років пасли худобу на березі Горині. А ж раптом цього року після Різдва дізнались, що пасовища у них більше немає. Точніше як - земля є, але це вже не пасовище. Тепер це земля роздана по 2 гектари невідомим людям під особисте селянське господарство. А як так сталось?

Пасовище перебуває за межами села Вельбівне, а отже розпоряджалась ним не сільська рада, а Головне управління Держгеокадастру в Рівненській області. Так от, управління в жовтні вирішило по-іншому використати ці 49 гектарів пасовища. Тим паче, абсолютно випадково саме в цей час на адресу управління прийшло чверть сотні заяв від людей, які по суті не мають жодного відношення до Вельбівного. І зовсім випадково заявники представили до заяв викопіювання з вказанням розташування ділянок саме на пасовищі.

Вже за два місяці за наказом начальника управління 25 щасливих власників отримали дозволи на безкоштовне отримання земельних ділянок під особисте селянське господарство площею майже 2 гектари кожна.

Далі зовсім випадково право власності на земельні ділянки реєстрували пакетом у Комунальному підприємстві "Центр реєстрації прав" Корецької районної ради. 
Тепер селяни Вельбівного по суті залишились з носом. І дуже розлючені. Кажуть, що на розданій землі пасовища будуть не помідори вирощувати, а добувати пісок. Місцина там кажуть підходяща. Того питання вирішилось так швидко. Правдиві ці здогади чи ні? Зараз довести не можливо
». – написав Юрій Дюг на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

Ми добре знаємо, що в Україні, якщо землю віддають під особисте селянське господарство чи садівництво, це ще зовсім не означає, що там ростиме картопля чи фруктовий сад. Там може з’явитись житловий будинок чи навіть якесь виробництво. Але землі лугу віддали не для того, щоб там вирощувати. І навіть не для того, щоб там щось збудувати. Як стверджують наші поінформовані джерела, там будуть копати…

Ні, на Острожчині не знайшли бурштин. Тутешня земля багата на іншу природну копалину – пісок. Ще за радянських часів тут проводили геологорозвідку і оцінили поклади піску приблизно у три з половиною мільйони кубометрів. А пісок це матеріал потрібний у будівництві і не тільки. На ринку вартість одного кубометра піску сьогодні сягає 60 гривень. І це ще треба пошукати де купити.

Беремо калькулятор і проводимо просту множення трьох мільйонів «кубів» на шістдесят гривень. Маємо суму у 180 мільйонів гривень. У перерахунку на долари за нинішнім курсом, це не мало не багато – шість мільйонів сімсот тисяч умовних американських одиниць. І головне – без податків.

Судіть самі, землю віддали під садівництво БЕЗКОШТОВНО. За законом, видобуток піску на своїй землі «для власних потреб» можна проводити без дозволів на глибині до двох метрів. Зважаючи на наші реалії можу закластись, що ніхто не перевірятиме чи пісок видобувається на продаж чи для власних потреб. Тим більше – ніхто не вимірюватиме глибину до якої копатимуть.

І навіть якщо хтось все ж вирішить перевірити точність дотримання букви закону, то сума в майже сім мільйонів гривень цілком достатня, щоб задовольнити цікавість будь-яких місцевих перевіряючи органів. Так, як вочевидь задовольнили аргументи, через які сільський голова, керівництво району та Держкомзем дали дозвіл двадцяти п’яти невідомим людям забрати у селян майже п’ятдесят гектарів лугу.

P.S. Коли наступного разу говоритимете на тему “наскільки справжнє молоко продають в магазинах», згадайте Вельбівне і луг, де раніше паслись дві сотні корів. І відразу знайдете правильну відповідь. Зате буде пісок. Але без прибудку в скарбницю села, району і держави. 

Коментарі

Ну і що з того що викрили аферу...пан Дубич тільки посміється і далі тихенько буде косити.

Значення не велике до кар'єра було пасовище,а буде видобування піску.Без будь якої користі для села.Збагатяться І так багаті люди,а Вельбівцям залишається просто рахувати в себе на кухні скільки заробляють на їх піску))))

Я так скажу Кашин Мирон Цяцька бунтують народ проти цього голови томущо раньше був дядько Кащина головою івониж продали ту землю і багато участків прицьому вийшли сухі зводи. Люди будьте розумні і думайте самі хочете змін робіть щось,невірте шахраям томущо інший голова кращий набуде. А шахраям скоро буде війна

Проданий державі? Це щось новеньке у стосунках місцевої і державної влади))) Такого брєда я ще не чув. Схоже ви або корєш нинішнього голови, або ним і є. Вчіться якось логічніше відмазуватись. Вмієте красти - вмійте й нормальні відмазки придумувати. Бо в таку х@ню слідчі не повірять

Луг в 2001 за підписом тодішнього голови В.С. Тишкуна був відданий (чи проданий) в власніність держави, а нинішній голова підписав як слід сусідові (і підпис його ні на що не впливає) це просто родичі В.С. Тишкуна намагаються зробити в с. Вельбівно переворот.

молодець Кривошей! таких хапуг треба мочити, а не Хомка ... продовжуй далі викривати корумпованих чиновників

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.