Як нас "визволяли" совєти в 1944 році!!!

27 січня "наступила" чергова річниця, так званого «визволення» Острога радянськими військами від німецької окупації . Я не випадково взяв термін визволення в лапки. Тому що для одних цей день є днем визволення, а для інших - це день чергової окупації міста та району. Місцеве населення ще добре пам’ятало прихід попередніх совєтів у 1939-1941 роках, коли розпочалися репресії відносно всіх свідомих громадян, які відстоювали позиції незалежної Української держави, держави, у якій ми зараз з вами проживаємо. Арешти та вивезення в Сибір, розстріли та знущання у 1939 році сприяли тому, що 1944 році населення чекало радянські війська з певним острахом. З однієї сторони острожани хотіли якомога скоріше звільнитися від німецької окупації, з іншої - боялися приходу каральних загонів НКВС.
15 січня о 14.00 Остріг покинули німці та угорці й великим обозом від’їхали в напрямку міста Дубно. Вже на наступний день, зранку, 16 січня до Острога увійшли червоноармійці-розвідники та спільно з поляками, що допомагали возити солому, спалили міст на с.Вельбівно. Незрозумілою була тактика радянської армії: палити міст після того, як німецькі війська відступили? Дивує також співпраця червоноармійців та польської поліції, яка з 1943 року вірно служила німецькій окупаційній владі, та палила українські села.
Того ж дня, увечері, коли радянські солдати покинули місто, відділ українських повстанців здійснив напад на склад зброї, який контролювала польська поліція. В цій акції упівці здобули віз зброї й амуніції. 17 січня вночі підрайонна боївка УПА знову здійснила напад на місто. Було здобуто 3 мотоцикли та бензин.
Після відходу німецької адміністрації в місті розпочалася повна анархія: хто обороняв, хто грабував, хто палив вночі будинки. Так були спалені будинки в центрі міста, в тому числі приміщення Будинку культури. Боїв за саме місто та села району не було.
Радянські війська взяли владу в місті лише 27 січня, тобто декілька тижнів в Острозькому районі ніякої влади не було. У місті (в приміщені в’язниці) залишився лише польський поліцейський гарнізон, що складався із 50 осіб. Того ж дня, 27 січня підрозділ кінної розвідки 8-ї стрілецької дивізії на чолі з старшим лейтенантом Печкурою в с.Кургани відібрав 30 місцевих селян та, у помсту за 3-х раніше вбитих червоноармійців, їх розстріляв. Загинуло 20 осіб, четверо було поранено та шестеро врятувалися. Ці події відразу насторожили населення, і було зрозуміло, що «червоні визволителі» не набагато кращі за попередніх «коричневих загарбників».
Як згадує Ольга Руй: «В той час по селах та в місті шастав всякий злочинний люд, зокрема, дезертири з „совєтської” армії. Вони чинили над місцевими жителями насильство. Все це старались проконтролювати та забезпечити порядок бійці Української повстанської армії. Проте пізніше всі грабунки радянська влада приписала повстанцям - бандерівцям, які зовсім не були причетні до цього».
Як бачимо вже перші кроки радянської влади налаштували місцеве населення на переконання, що тяжкі часи для острожан не закінчилися і треба чекати ще гіршого від нового (старого) визволителя.

Коментарі

Используя наш сервис веб-аналитики, вы можете проанализировать ситуацию в Интернете, smm baku https://www.interactivemedia.az/smm-nedir/ smm nədir оценить эффективность вашего веб-сайта и принять меры для увеличения числа пользователей.
Студия « Interactive Media » предлагает услугу разработки веб-сайтов. Мы создаем функциональные, яркие и эффективные seo xidməti https://www.interactivemedia.az/seo-optimizasiya/ поисковая оптимизация сайты, благодаря которым вы сможете привлечь дополнительных клиентов и потребителей.

I am glad that i came to see this, really loved it. Thank you for sharing it. I have bookmarked your page, excited to see more of it!
https://www.mauvetree.com/product/men-aviator-b3-bomber-sheepskin-jacket/

Focus on what you are doing and promote them to the best. Your article is great for promoting good information.
https://geometrydash-best.com

Если вы ищете квартиры для себя https://www.dashinmazemlak.az/az/kiraye/obyektler или https://www.dashinmazemlak.az/az/kiraye/menziller можете найти подходящую

Если вы ищете карго доставку то тогда https://jetex.az/ для вас. Мы доставляем посылки очень в краткие времена.

Наша компания предоставляет услуги по seo xidməti https://www.interactivemedia.az/xidmetlerimiz/seo-xidmeti/ разработке сайтов и SEO для создания сайтов в Боке, зависит от его функционального назначения, количества информации и целевой аудитории.
На данном этапе процесса https://www.interactivemedia.az/seo-optimizasiya/ seo xidməti коррекции важно привлечь правильную аудиторию. Мы можем помочь вам выбрать лучшие ключевые слова на основе частоты поиска и релевантности. Тщательная цель SEO, выбранная с самого начала вашей кампании, поможет вам добиться большего успеха в будущем.

seo

It is important to keep your financial records updated to ensure smooth functioning of your business.
http://andreagallazzi.com/

<a href="https://www.poolcleaningirvine.net/“>Pool Cleaning in Irvine</a> is a great company, and we help you with that

Valet Parking - на высоком https://www.valetparking.az/ уровне трезвый водитель баку предоставляются услуги парковки на территории Баку. А также компания Driver Rent и Sober Driver. Вы тоже можете воспользоваться качественными, удобными и безопасными услугами Valet Parking.

On January 27, 1945, Soviet soldiers enter Auschwitz, Poland, liberating the overcomers of the system of death camps—lastly uncovering to the world the profundity of the abhorrences executed there.
Auschwitz was actually a gathering of camps, assigned I, II, and III. There were likewise 40 littler "satellite" camps. It was at Auschwitz II https://www.topleatherjackets.com/product-category/mens-leather-vests Genuine Leather Men Vests at Birkenau, set up in October 1941, that the SS made a complex, tremendously coordinated executing ground: 300 jail sleeping shelter; four "bathhouses" in which detainees were gassed; carcass basements; and incinerating broilers. A large number of detainees were additionally utilized for clinical analyses supervised and performed by the camp specialist, Josef Mengele, the "Holy messenger of Death."

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.