На Рівненщині роздєрібанили сільський луг ціною у сім мільйонів доларів

Остап Бендер казав, що є як мінімум сорок способів законно вкрасти гроші. Але син турецькопідданого дрібний шкєт у порівнянні з нинішніми майстрами калькулятора і чиновницького портфеля. Сучасні ділки можуть в абсолютно законний спосіб, не заплативши жодної копійки податків заробляти мільйони. Схоже саме таку схему придумали і реалізують в Острозькому районі.

Неподалік Острога є велике село Вельбівно. Тут є футбольна команда, новий сільський стадіон, злітна смуга для літаків і близько двох сотень корів. Небачена розкіш для нинішнього сільського господарства. Але скоро корів поменшає, бо луг на якому воони паслись, одним підписом роздали чужим людям. Про це написав на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» рівненський журналіст Юрій Дюг.

«Земельні чудеса. Мешканці села Вельбівне поблизу Острога не один десяток років пасли худобу на березі Горині. А ж раптом цього року після Різдва дізнались, що пасовища у них більше немає. Точніше як - земля є, але це вже не пасовище. Тепер це земля роздана по 2 гектари невідомим людям під особисте селянське господарство. А як так сталось?

Пасовище перебуває за межами села Вельбівне, а отже розпоряджалась ним не сільська рада, а Головне управління Держгеокадастру в Рівненській області. Так от, управління в жовтні вирішило по-іншому використати ці 49 гектарів пасовища. Тим паче, абсолютно випадково саме в цей час на адресу управління прийшло чверть сотні заяв від людей, які по суті не мають жодного відношення до Вельбівного. І зовсім випадково заявники представили до заяв викопіювання з вказанням розташування ділянок саме на пасовищі.

Вже за два місяці за наказом начальника управління 25 щасливих власників отримали дозволи на безкоштовне отримання земельних ділянок під особисте селянське господарство площею майже 2 гектари кожна.

Далі зовсім випадково право власності на земельні ділянки реєстрували пакетом у Комунальному підприємстві "Центр реєстрації прав" Корецької районної ради. 
Тепер селяни Вельбівного по суті залишились з носом. І дуже розлючені. Кажуть, що на розданій землі пасовища будуть не помідори вирощувати, а добувати пісок. Місцина там кажуть підходяща. Того питання вирішилось так швидко. Правдиві ці здогади чи ні? Зараз довести не можливо
». – написав Юрій Дюг на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».

Ми добре знаємо, що в Україні, якщо землю віддають під особисте селянське господарство чи садівництво, це ще зовсім не означає, що там ростиме картопля чи фруктовий сад. Там може з’явитись житловий будинок чи навіть якесь виробництво. Але землі лугу віддали не для того, щоб там вирощувати. І навіть не для того, щоб там щось збудувати. Як стверджують наші поінформовані джерела, там будуть копати…

Ні, на Острожчині не знайшли бурштин. Тутешня земля багата на іншу природну копалину – пісок. Ще за радянських часів тут проводили геологорозвідку і оцінили поклади піску приблизно у три з половиною мільйони кубометрів. А пісок це матеріал потрібний у будівництві і не тільки. На ринку вартість одного кубометра піску сьогодні сягає 60 гривень. І це ще треба пошукати де купити.

Беремо калькулятор і проводимо просту множення трьох мільйонів «кубів» на шістдесят гривень. Маємо суму у 180 мільйонів гривень. У перерахунку на долари за нинішнім курсом, це не мало не багато – шість мільйонів сімсот тисяч умовних американських одиниць. І головне – без податків.

Судіть самі, землю віддали під садівництво БЕЗКОШТОВНО. За законом, видобуток піску на своїй землі «для власних потреб» можна проводити без дозволів на глибині до двох метрів. Зважаючи на наші реалії можу закластись, що ніхто не перевірятиме чи пісок видобувається на продаж чи для власних потреб. Тим більше – ніхто не вимірюватиме глибину до якої копатимуть.

І навіть якщо хтось все ж вирішить перевірити точність дотримання букви закону, то сума в майже сім мільйонів гривень цілком достатня, щоб задовольнити цікавість будь-яких місцевих перевіряючи органів. Так, як вочевидь задовольнили аргументи, через які сільський голова, керівництво району та Держкомзем дали дозвіл двадцяти п’яти невідомим людям забрати у селян майже п’ятдесят гектарів лугу.

P.S. Коли наступного разу говоритимете на тему “наскільки справжнє молоко продають в магазинах», згадайте Вельбівне і луг, де раніше паслись дві сотні корів. І відразу знайдете правильну відповідь. Зате буде пісок. Але без прибудку в скарбницю села, району і держави. 

Коментарі

Кожна громада заслуговує на керівника якого обирає,судячи з вашої мудрості Вам попався,ще розумний голова.В районі вже животи болять від сміху Вельбівського клоуна "Зелемського В.В",в області теж саме,уже вийшов на всеукраїнську арену в Київ збирається.Вельмибуйні підтримайте свого голову, в Києві про Вас ще не чули)))))

Чому всі обурюються?! Жителі с. Вельбівно мають таку владу на яку заслуговують!!!!

А що зробили за 20 ????
Фудбол - да не спорю ,але це було основне джерело для відмивання бюджетних коштів .
Скільки коштів списано на будівництво та реконструкцію двох роздягалень на стадіоні ......
Як ви думаєте чому не один раз обкрадали сільську раду .

Да за рік зробив більше як той за двацить. Похоронив футбол за рік який той утворював двадцять, пядесят гектарів землі продав теж за рік коли той непродав не гектара за двадцять. Така гнида як і його команда.

Бачу коментарі без істини.
Зараз грубо говорячи-Тишкун ні до чого.
Хоча він теж готував пакет документів на продаж саме цієї землі ..Але. Підписати нічого не встиг. Зате встиг новий голова!! Просто наївний! !!!! Повірив,що з того буде користь. І тако ж повірив своїм компаньйонам- В.В.Кащину і Я.Ф.Ковалю.
Скажу одне- ніхто не бунтує людей проти нового 6олови(як це було сказано нижче)..бунтують проти того,що Зелемський з своєю компанією не порадившись з людьми вирішили приняли таке ганебне рішення!
Зелемський думай своєю головою..і слухай людей,а не компаньойонів. Ще В.В.Кащину користь з того може бути..а от Ковалю й тобі то яка? І селу ніяка!

Зелемського просто підставили, напевно Тишкун зі своєю братвою таких самих хапунів Кащин В.Л, Гомон К.С, Ковал Я.Ф і ще з багатьма острозькими гнидами, які були в долі добре постаралися. Для них же пече, що до влади в селі став нормальний голова, який за свій короткий час на посаді зробив для села не мало, а не кидає все бюджетні гроші села на свої салони меблів у Рівному. Чи на свою доміну, яку як він казав постоїв за зарплату. Сам попродав все, що міг, які були землі. Якби в нас був в Острозькому р-ні начальник міліції і начальник прокуратури,не були б в одній банді, то для Тишкуна за його махінації і відмивання грошей, можна було впаяти 8 років з конфіскацією майна. Я дивуюся як таку скотобазу носить земля. І на скільки і нас в Острозі вкоріняний бандитизм, цікаво хто главярь цього всьго.

Ви не праві це не ті люди ,що займаються аферами .За рік вони для села зробили більша чим попередня влада за двадцять .

То тра довести справу і засудити.Не вийде за законом тоді народним судом.

Це земельна афера Зелемського В.В Кащина В.Л Гомон К.С Коваля Я.Ф та декількох інших осіб. Нехай вони відповідають перед людьми яких обдурили та перед законом.

От якби за кожну відмову учаснику Ато, наданих С.Дубичем по тій причині, що учасник звернувся за бажаною земельною ділянкою не за місцем прописки да підвішували за яйця, то тільки по тих паперах що лежать у мене на столі цю процедуру треба було б повторити пять разів)))

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.