Берташ – відзвітувався за два роки. «Хочем не хочем, але в Європу йдемо!»

За два роки на Рівненщині, було, залучено близько 6 мільйонів гривень. Куди й навіщо? А найголовніше, чому громадськість про це так була мало проінформована? Хто про це знав і звідки гроші?

Провокативна назва, актуальні питання та спроба привернути увагу до хороших подій, що відбуваються в області – це основа нашого матеріалу. Та найцікавіше, що все це правда. І чим більше людей про це дізнаються тим краще.

23 вересня, в м. Березне (Рівненська область) – було презентовано, завершення проекту, спрямованого на розвиток екологічного туризму. Керівником команди, що підготувала проект та його реалізовувала був Берташ Борис. На програму розвитку та популяризації зеленого туризму, залучили спільні кошти, Євросоюзу та Березнівської громади.

За 2014-2016 рік, командою однодумців з Березнівської районної  ради, Рівненського центру маркетингових досліджень та Надслучанського інституту, було зроблено:
р.Случ (вигляд з Губківського замку)По перше - створено етнопоселення на території Надслучанського регіонально ландшафтного парку, більш відомого як «Надслучанська Швейцарія»;

По друге - розроблено піші, велосипедні, кінні маршрути, місця відпочинку на них, організовано утилізацію сміття;

По третє - залучено науковців, якими, було обґрунтовано необхідність реорганізації регіонального парку «Надслучанської Швейцарії» в Національний природний парк.

Родзинкою, за словами організаторів, стало відновлення фольклорного етнофестивалю «Горлиця», де виступило близько 20 народних колективів.
Друга складова проекту, проте не менш важлива - це навчання жителів Березнівщини - основам підприємництва та організації «зеленого» туризму; видані дві навчальні брошури; організовано візит до Польщі для обміну досвідом підприємців зацікавлених у розвитку даного напрямку.

Активним людям поліського краю, було «подаровано вудочку», а не рибу. Сказав, голова Березнівської районної ради Каменчук Леонід Іванович : «Нам важлива самозайнятість населення, адже це робочі місця, що створюють вони самі, розумієте це гроші які отримає місцева громада від притоку туристів, це вирішення ряду соціальних проблем»

Борис Берташ (керівник проекту) – розповів: «Рівно два роки тому, в цей день 23 вересня, ми презентували початок проекту. Одним із підтверджень успіху проекту, це його сталість, те як він буде функціонувати після завершення. Ми хочемо, щоб туристичні фірми починали більш активно працювати з нашою областю, щоб школа с. Маринин, на території якої знаходиться етномузей, могла заробляти гроші та направляти їх на організацію навчання школярів, це складно законодавчо, але можливо. Щоб туристи приїжджали та милувались унікальністю природи Рівненщини.»
Ще, можна написати багато про роботу людей, про їхні ідеї, про закоханість науковців в унікальність наших природних багатств, про «заздрість» поляків, в момент як вони стикаються з недоторканістю нашої природи, про егоїзм людей, коли, йде мова про виділення земель для організації Національного Парку, але мова не про те, а про Унікальний проект, що роблять Унікальні Люди.
Коли, вам, захочеться, запросити гостей до нас на Рівненщину, то один з варіантів чим їх здивувати, ви, зможете побачити тут:  http://berezne-tourism.rv.ua/s_menu/index/?id=7

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.