СВІТ ОЧИМА РІВНЯН: Йорданія та Шрі-Ланка

 

Вже зовсім скоро розпочнеться курортний сезон. І кожен з нас в очікуванні відпустки, задається питаннями: Куди поїхати? Як обрати альтернативний варіант? Та що цікавого можна побачити в тій чи іншій країні?.. Зважаючи на це сайт «ВСЕ» розпочинає проект «СВІТ ОЧИМА РІВНЯН», в якому мешканці Рівного поділяться своїми найяскравішими враженнями від подорожей, а також порадять, яку країну обрати для ідеальної відпустки.

 

Першою героїнею нашого проекту стала власниця рівненської туристичної агенції «Занзібар» Анастасія Чудінович.

Анастасія розповіла нам про країни, які справили на неї найбільше враження та стали певним відкриттям – Йорданію і Шрі-Ланку.

 

Йорданія – загадковий і незвичний Близький Схід

-Анастасіє, розкажіть, будь ласка, яке у Вас склалося перше враження про країну та що найбільше вразило!?

-Передусім, це Мертве море. Насправді ж воно невелике і більш схоже на озеро. Море дуже солоне (більше 10 хвилин не варто знаходитись в воді). Вода тримає людину на поверхні, тобто поплавати не вдасться, можна лежати в морі і читати книжку. Це ідеальний варіант для людей, які не вміють плавати (таких як я).

Широко розповсюджена також косметика Мертвого моря, вона лікувальна. Дійсно, багато людей обирають Йорданію саме для оздоровчого відпочинку.

Загалом, країна доволі цікава. З однієї сторони країна не така як всі, але за кліматом схожа до Єгипту. Люди привітні, проте сильно відчувається різниця в соціальному рівні життя: люди або багаті, або бідні, середнього класу немає.

 

- Що можете розповісти про місцеву кухню?

-Арабська кухня – досить насичена  спеціями. Місцеве населення  не дуже люблять м'ясо, вони надають перевагу  морепродуктам. Враховуючи релігійні переконання, араби не вживають свинину, проте для туристів є все.

 

 - Можливо були якісь смішні чи курйозні випадки?

 - Всі курйозні випадки в Йорданії пов`язані з цінами. Країна, насправді, не дешева. Був один цікавий випадок. Знайомі порадили поїхати до водоспаду, який їм дуже сподобався, проте його назву знайомі не запам’ятали. У готелі я намагалася розмовляти англійською, проте мене так і не зрозуміли (там до речі російською ніхто не розмовляє, тільки англійською). Довелося зателефонували друзям, щоб пригадували. Виявилось, це гарячий водоспад. В готелі для нас викликали таксі, адже турів туди немає. Коли ми тільки сіли в таксі на лічильнику було вже 20$. Щоб Ви розуміли, їхати потрібно було десь 20 км і вийшло, що лише дорога обійшлася в 200$. Не можу пояснити чому така такса. Можливо тому, що мертве море низько від рівня моря і дорога не рівна (і при цьому, досить великі перепади тиску).

-Так що ж це, все-таки, за загадкові водоспади?

-Для тих хто хоче побувати в Йорданії, ці водоспади  називаються Маін. Особисто я раджу  обов’язково їх відвідати. В декількох кілометрах від Мертвого моря у природному каньйоні знаходиться термальне джерело Маін. Воно розташоване на 264 метри нижче рівня світового океану, тому температура тут на 10 градусів вище, ніж на решті території країни.

Зараз тут побудований сучасний лікувальний центр з п'ятизірковим готелем Evason Ma'in Hot Springs & Six Senses Spa. Але джерело можна відвідати й окремо приблизно за $15. Цікаво, що для місцевих квиток коштує дешевше і наш водій купив нам квитки за їх ціною.

Найголовніша відмінність цього джерела – воно у вигляді досить великого водоспаду. Тому, перебувати тут це не лише красиво, а й корисно. За водоспадом є природна печера-сауна з лікувальною гряззю для любителів високих температур. Вода має протиалергійну лікувальну властивість, покращує міжклітинний обмін і обмін речовин, благотворно впливає на шкіру. Ми цілий день провели там - відпочивали та отримували задоволення, тому це місце я рекомендую однозначно.

 

-Яке місце, на Вашу думку, є обов`язковим для відвідування в Йорданії?

-Ще дуже відоме в Йорданії скельне місто – Петра. Ми, на жаль, туди не потрапили, і я дуже шкодую про це (доведеться відвідати Йорданію ще раз). Ця пам’ятка є надзвичайно відомим, більшість туристів обирають Йорданію саме для того, щоб побачити Петра. По значимості його можна порівняти з Пірамідами в Єгипті.

 

Довідка.

Петра – це загадкове і незвичайне скельне місто, про яке знаходили час писати мудреці давнини, і яке навіть згадувалось в Біблії. Саме тут Мойсей витягнув воду зі скелі, а місцева річечка досі носить назву Ваді-Муса, що в перекладі означає «річка Мойсея».

 

Туристам я б порадила обирати тури «екскурсії + відпочинок», тому що самостійно відвідувати пам`ятки культури виходить набагато дорожче. Більшість готелів на Мертвому морі – релаксові (такий вид відпочинку більше підходить старшим людям). Для молодих людей краще обирати активний відпочинок.

 

- Анастасіє, Ви, як мандрівник з досвідом, маєте краще за інших знати, що обов’язково необхідно взяти з собою в подорож?

- Так, як я часто подорожую і всі необхідні мені речі завжди є у валізі, я їх навіть не дістаю)) Там є: подушка в літак, адаптери до розеток, захисні спреї (від комарів, для безпечної засмаги), а також, обов’язково, аптечка. Аптечку я збираю особисто для себе, виходячи з особливостей свого організму. Але, зверніть увагу, що аптечку не можна брати з собою в літак, як ручну поклажу.

 

- Чи вивчаєте Ви культуру та звичаї країни в яку збираєтесь поїхати?

- Культуру завжди треба вивчати. По-перше, Йорданія – це мусульманська країна і це потрібно поважати. Наприклад, виходить в міні-спідниці в місто не бажано. Хоча до туристів там ставляться лояльно, але, все ж таки, плечі і коліна повинні бути закритими. В готелі Ви можете одягатися так, як Вам зручно, але не в туристичній зоні потрібно дотримуватись певних правил. Якщо їдете в чужу країну потрібно поважати і цінувати традиції інших. З власного досвіду скажу, боятися немає чого, скрізь дуже привітні люди, завжди порадять щось.

 

- Чи знають вони щось про Україну?

-Коли ми були, то про Україну знали лише братів Кличко і футболіста Шевченко. Також дехто знає Київ і чомусь Одесу.

 

ШРІ-ЛАНКА – острів справжніх оптимістів

 

 

-Шрі-Ланка доволі екзотична країна. А що тут Вам найбільше запам’яталося?

-На Шрі-Ланці дуже привітні люди, вони буддисти і їх віра не дозволяє наживатися на людях. Вони живуть бідно, але радіють тому що мають. Ми спілкувалися з місцевим, який навчався в Донецьку і знає нашу культуру з середини. Він каже, що наші люди постійно просять щось Бога, проте у їхній культурі та релігії все по-іншому: вони дякують Будді. Вони вдячні просто за те, що живуть. І нам не завадило б цьому повчитися у них.

-Можливо Ви скуштували, щось незвичне або привезли з собою якісь оригінальні сувеніри?

-Ми пробували багато екзотичних фруктів. Наприклад, банани там не такі, як в нас: маленькі і червоні, або зелені. Багато ананасів (як у нас яблука), папайя, маракуйя, манго, карамболь, хлібний фрукт (найбільший фрукт, що росте на деревах). Всі туристи беруть з собою фрукти до України. Вони там дуже дешеві.

Обов’язковим «сувеніром» який всі туристи везуть зі Шрі-Ланки є чай. Цейлонський чай не дешевий (зважаючи на курс валют), але це справжній чай (такого у нас майже не знайдеш). Найдорожчий  - білий і золотий. Однак, є обмеження: дозволяється вивозити до 6 кг чаю.

 

-На Шрі-Ланці дуже різноманітний рослинний і тваринний світ. Яких тварин зустрічали Ви?

-Це справді так. Найчастіше нам зустрічалися маленькі бурундучки. Одного разу ми забули повністю закрити двері на балконі, бурундучок забіг в номер, постояв подивився, що можна вкрасти, побачив чіпси, схватив і побіг. Але бурундучки - це найбільш безпечні тварини. Також є варани, вони не приносять шкоди туристам (але тільки якщо їх не чіпати). Незвичним для нашого менталітету є те, що корови ночують на пляжах готелів. Корова в них священна тварина і їх ніхто чіпає.  І, звичайно, мавпочки (їх дуже багато поза територією готелю).

-Які місця Ви порадили б відвідати, тим хто вперше приїде на Шрі-Ланку?

-Неймовірної краси є Ботанічний сад - там дуже багато таких рослин, яких Ви більше ніде не побачите. Також для мешканців пострадянських країн буде цікаво там побачити дерево, яке посадив космонавт Юрій Гагарін. Особливістю цього Ботанічного саду є Алея пальм, дерева ростуть як під лінієчку всі майже однієї висоти і на однаковій відстані одне від одного.

Також хочу порадити гірське містечко в центрі острову Нувара Елія. Якщо на побережжі температура 30 градусів, то в середині цього містечка температура досягає 10-15 градусів. Особливістю цього місця є те, що там росте багато овочів і чаю. А врожай збирають тричі на рік.

Для любителів екстриму, я раджу рафтінг по гірській річці. Я не сплавлялася, але туристи часто сплавляються і отримують масу позитивних емоцій та неабияку дозу адреналіну.

-Про які незвичні для українців традиції Ви там дізналися?

-На Шрі-Ланці дуже люблять святкувати (будь-що святкувати). Ми потрапили на один з фестивалів, через це ми не побачили «розплідник зі слонами» (всіх слонів забрали на цей фестиваль). Фестиваль дуже яскравий, люди гарно вбрані, і слонів вони також одягають в різнокольорові вбрання.

Жителі острову справді цінують своє життя і насолоджуються кожним моментом.  Землетрус в Індійському океані і цунамі, що досягло берегів Шрі-Ланки, в 2004 році забрали сотні тисяч життів. Після цього вони почали ще більше цінувати життя. Ці люди можуть радіти тому, що пішов дощ, або навпаки просити дощу, якщо його довго не було.

- В якій країні Ви змогли б залишитися жити?

На Шрі-Ланці точно не змогла б, для відпочинку це ідеальне місце, але не для життя. Хотіла б жити в  Еміратах, там комфортні умови для життя, для ведення бізнесу. Якщо людина хоче і може працювати, то там вона має великі перспективи.

(Фото с особистого архіву Анастасії)

Коментарі

Користуюсь послугами цієї агенції. Класна агенція, приємні менеджери! Завжди підбирають хороші пропозиції по відпочинку.

Постійно користуюся послугами даної турагенції, завжди підбирають хороші тури для моєї сімї.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.