Рівненська «Свобода»: чому виганяють депутатів?

 

У рівненському політикумі наробила «шороху» новина про виключення з лав ВО «Свобода» чотирьох депутатів: Рівненської обласної – Стапана Молчана, Рівненської міської – Олександра Лащука, Рівненської  райради – Дмитра Сільмана та Корецької райради Юрія Коробку. Це стало своєрідним апогеєм конфлікту, який наростав в лавах «Свободи» на Рівненщині.

 

За що?

Історія конфлікту сягає часів виборчої компанії до місцевих рад у 2010 році. Саме тоді на Рівненщину, для підсилення місцевої організації, центральний апарат ВО «Свобода» прислав Олега Осуховського. Він вже мав досвід ведення виборчих компаній. Так під час президентських виборів він очолював штаб кандидата в Президенти Олега Тягнибока на Дніпропетровщині.

Сам Олег Іванович родом з Львівщини і, як стверджують наші джерела, є родичем лідера «Свободи» Олега Тягнибока. Народився і виріс в селі Великосілки, Камянка-Бузького району. Після закінчення школи займався футболом. Грав за команди «Газовик-Скала» (м.Стрий, Україна) та «Кентіш-Таун» та «Барнет» (м.Лондон, Англія). У березні 2009 року Олег Осуховський стає депутатом Кам'янко-Бузької районної ради за списком ВО «Свобода», замість депутата Блавацького, якого обрали до іншої місцевої ради.

У 2010 році за кілька місяців до місцевих виборів, Олег Осуховський з’являється у Рівному і бере на себе керівництво виборчою компанією. Разом з ним — близькі до нього люди.

Боксер зі Львова Андрій Котельник - депутат Рівненської облради

Так у прохідній частині списку до Рівненської облради з’являється боксер Андрій Котельник, а в списку до Рівненської міської ради — львівський підприємець Володимир Валявка. Обоє львів’ян стали депутатами Рівненських обласної і міської рад.  Це не надто сподобалось місцевим активістам «Свободи», але до конфлікту діло не дійшло.

Львівський підприємець, депутат Рівнеради Володимир Валявка з родиною

Переміг на виборах і Олег Осуховський. Він став депутатом Рівненської облради  — отримав перемогу в одномандатному виборчому округу міста Рівне. Цікаво, що саме на цьому окрузі у бюлетені забули написали навпроти кандидата Олега Хомича, що він висуванець ВО «Батьківщина». Хто знає, можливо відсутність інформації про приналежність до опозиції завадила йому виграти і допомогла виграти Осуховському. Але це лише припущення.

Після виборів Осуховський стає ще й головою Рівненської обласної організації ВО «Свобода». Змінивши на цій посаді багаторічного її керівника – Степана Молчана. Так само замінили керівника міської «Свободи»: замість Олександра Лащука був призначений Олексій Бучинський. Це не додало теплоти в стосунки «старих» і «нових» свободівців на Рівненщині.

Олег Осуховський

Конфлікт поглиблювався під час парламентської виборчої компанії 2012 року. При розподілі округів між опозиційними партіями, округ №152 (м. Рівне) відійшов до квоти ВО «Свобода», а кандидатом від опозиційних сил став Олег Осуховський. Ще чотири округи відійшли ВО «Батьківщина». В цій ситуації частина «старих» свободівців відмовилась підтримувати кандидатів від «Батьківщини» і або взагалі самоусунулись від виборів чи підтримали інших.

Нині виключені з ВО «Свобода» Степан Молчан, Дмитро Сільман, Олександр Лащук та Юрій Коробка підтримали само висуванця Олексія Хахльова, який балотувався по 153-му виборчому округу, на якому кандидата від «Свободи» не було, а від ОО «Батьківщина» висувався Юрій Вознюк.

Саме факт підтримки само висуванця Хахльова й став ніби то офіційною причиною виключення чотирьох депутатів-свободівців з партії. Однак, насмілюсь припустити, що це лише «офіційна» версія, але є ще й інші, не менш вагомі причини.

 

Яке ваше діло?

На у блогах на сайті "ВСЕ" рівненський громадський активіст Святослав Клічук написав: «Кілька слів про ситуацію в рівненській "Свободі". Ця партія серед козирів мала і має партійну дисципліну і ледь не військову ієрархію. Вирішив Тягнибок, інші повинні підкоритися. Захотів замість рівненського Степана поставити рідненького львівського Олега, повинні підкоритися... Думаю і нині цих 4 далеко нерядових членів партії виключили з благословення Тягнибока, і ніхто не питав рядових членів. Мені такий підхід не прийнятний, Лащуку і його однопартійцям був прийнятний, якщо пішли у "Свободу". Бо якщо на виборах-2012 мали принципові протиріччя, мали б самі вийти. Але з чого увесь сир-бор. Невже через Хахльова?..».

Олексій Бучинський

Як повідомив інтернет-сайт «Четверта влада»: «Депутат Рівнеради Олексій Бучинський запевняє, що офіційна позиція Рівненських свободівців, яку підтримує нардеп Олег Осуховський, зокрема й така: «виключення з членів партії чи прийняття у партію нових членів є внутрішньопартійним питанням і не є предметом для публічної дискусії». Іншими словами, як видається, справа виборців голосувати за бренд і не думати, що відбувається за лаштунками цього бренду. Однак, це тема окремого матеріалу. Що ж до ситуації в «Свободі» то складається враження, що в партії почалась «чистка лав».

Депутати-свободівці з Рівненщини, це лише четверо зі списку в півтори сотні прізвищ партійців, який виключили з ВО «Свобода» по всій країні. І як стверджують наші джерела, це тільки початок, бо на підході ще один список, в якому вже значиться до двохсот прізвищ. Однак повернімось до ситуації у Рівненській Свободі.

 

Віддати, щоб втримати

Після виборів лідер ВО «Свободи» Олег Тягнибок висловився за те, щоб голови обласних організацій, яких обрали нардепами склали свої повноваження.  Публічна логіка така — їм буде важко суміщати роботу керівника обласної організації і роботу нардепа. Не публічна логіка —  не допускати посилення свої партійців і не дозволяти тримати нардепам контроль над обласними організаціями. Та як каже приказка: «Якщо не можна, але дуже хочеться, то – можна». Цей  принцип має всі шанси реалізуватись на Рівненщині.

У суботу, 23 березня у Рівному пройде обласна конференція, яка має розглянути питання обрання нового голови обласної організації та висунення кандидата на довибори в обласну раду (замість Олега Осуховського). Припускаю, що це буде одна й таж людина.

За інформацією з наших джерел, кандидатур (точніше охочих) четверо: Ярослав Калька, Олексій Бучинський, Юрій Осіпчук та Олександр Савчук.

Ярослав Калька

Ярослав Калька, адвокат, навчався в Острозькі академії. В 2006 році був обраний депутатом Острозької райради за списком партії «Наша Україна». У 2009 році добровільно склав з себе  депутатські повноваження те перейшов в «Свободу». Ярослав Калька фактично земляк Олега Осуховського – він родом з львівського міста Сокаль. Можливо саме земляцтво допомогло швидко знайти спільну мову обом молодим політикам.

Олексій Бучинський до обрання депутатом міської ради мало світився політиці. Він працював в агентстві нерухомості «Челсі», яке належить відомій у Рівному бізнес-вумен Аллі Юдович. Навіть після обрання, Бучинський не вирізнявся особливо на політичному полі  Рівного. Про нього заговорили лише тоді, коли підпалили його автомобіль «Джилі». «Свобода» наполягала на політичному підтексті інциденту, але винних правоохоронці так і не знайшли.

Юрій Осіпчук

Юрій Осіпчук, рівненський підприємець, який потрапив в «Свободу» після того, як Осуховський з’явився на Рівненщині. До того Юрій Осіпчук, працював над створенням структур «Фронту змін» в області. Однак після конфлікту з тодішнім керівником ФЗ, Тарасом Максименком, вийшов з «фронту», а згодом з’явився в лавах «Свободи». Осіпчук вважається близьким до депутата Рівнеради Сергія Паладійчука. Однак, схоже він почав грати власну політичну гру.

Олександр Савчук

Олександр Савчук – керівник громадських приймалень «Свободи» і нардепа Олега Осуховського на Рівненщині. Людина, яка має значний досвід апаратної партійної роботи ще з комсомольських часів. За непідтвердженими даними, являється дальнім родичем дружини міського голови Рівного Володимира Хомка.

Саме він, як стверджують обізнані, має  найвищі шанси стати головою ВО «Свободи» на Рівненщині. Йому довіряє Осуховський і він найбільш підконтрольний молодому нардепу.  В разі його обрання місцева «Свобода» залишатиметься повністю під контролем Олега Івановича.

Хоча не виключено, що може з'явитись, в якості кандидата в депутати чи на голову організації, ім'я особистого політтехнолога Осуховського та викладача Острозької академії - Сергія Рибачка.

Сергій Рибачок

Вже завтра на конференції Рівненської обласної організації «Свобода» оберуть нового керівника і висунуть кандидата на вибори. Не виключено, що це все таки будуть різні прізвища, аби задовольнити різні групи і різних охочих. І це буде зробити значно легше після виключення найбільш «буйних» партійців з лав партії. Зрештою часто одним з найбільших проблем після революції (отримання влади), що робити з самими революціонерами. Схоже  цю проблему – вже вирішено. А далі?

А далі буде…

Коментарі

таки у Свободі все добре - такі статті і є якраз цьому підтвердженням - не проплачені ніким, без перевіреної інформації, але з величезним бажанням бути першим, хто це питання підніме і висвітлить (це про автора - все ж таки редактор серйозного видання)...Свобода приковує до себе увагу як прихильників, так і опонентів - а це означає лише одне - Свобода розвивається, а не стоїть на місці...а розвиток - це завжди добре, хоч комусь це і не подобається можливо

Таки у рівненській Свободі все погано... І ці коментарі є підтвердженням.

Кривоніс, пиши те що знаєш точно. Ти поганий аналітик, то хоча б на факти опирайся. Повний брєд.

Калька культурно написав, якби і інші свободівці такими були, було б значно оптимістичніше

ти Кривий пиши правду, що Валявка це президент мфк Кардинал-Рівне, який доречі підняв футзал в Рівному. коли він був в сраці!
p.s а так очевидно, даний сайт хоче розкрутитися, тому потрібний скандал, робите плагіат з ЧВ!!!

Олексій, ти вдруге пишеш про мене, і вдруге пишеш неправду: як 2009 році ти написав, тобою ж придуману причину складення мною депутатських повноважень так і тепер - я ніколи не розглядав себе як голову РОО ВО "Свобода" - здається, весь світ про це знає, окрім тебе: )) - і за жодних умов не претендував і не погоджувався балотуватись на цих проміжних виборах. Одне з двох - або в тебе погане джерело інформації або ти поганий аналітик. Іншого не дано. Однак залишаю вибрати з цих двох причин тобі самому :))

Зрештою часто одним з найбільших проблем після революції (отримання влади), що робити з самими революціонерами. Схоже цю проблему – вже вирішено. А далі? А далі є ті які завжди підставлять сраку, Осуховському за гроші.

Делікатно кажучи такі аналітичні потуги викликають посмішку)) Так само,як і оперування термінологію "особистий політтехнолог"))) Скоро будуть писати хлопці,що мало не в кожному селі піар-менеджери, аналітики,політтехнологи. Ще забули про спеціалістів з соціальної інженерії))) Брєд сивої кобили. Це така ж аналітика,як і політтехнологи в Рівному. Які до біса політтехнологи та яка їх роль в перемозі, що Осуховського, що Королюка. Люди голосували за опозицію, можна було оленя в депутати штовхати))) Тим більше саме в цих патріотично налаштованих округах.

Так виривається "Панаєхалі!" . Що за експансія, нафіг ? Свобода перетворилась на партію родичів-кумів? Так це куйово закінчується, запитайте в Віті№1.

Стосовно мотивів зміни обласних керівників - не думаю що Тягнибок боїться посилення Осуховського. Такі як Осуховський це вірні бійці Тягнибока, на самостійну гру вони не наважаться, отже і підсилення їх боятися не варто. Напевне вони більш потрібні в Києві, і можливо дають дорогу ще комусь посвітитись, але комусь на 1000% відданому.

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.