Рівненська «Свобода»: чому виганяють депутатів?

 

У рівненському політикумі наробила «шороху» новина про виключення з лав ВО «Свобода» чотирьох депутатів: Рівненської обласної – Стапана Молчана, Рівненської міської – Олександра Лащука, Рівненської  райради – Дмитра Сільмана та Корецької райради Юрія Коробку. Це стало своєрідним апогеєм конфлікту, який наростав в лавах «Свободи» на Рівненщині.

 

За що?

Історія конфлікту сягає часів виборчої компанії до місцевих рад у 2010 році. Саме тоді на Рівненщину, для підсилення місцевої організації, центральний апарат ВО «Свобода» прислав Олега Осуховського. Він вже мав досвід ведення виборчих компаній. Так під час президентських виборів він очолював штаб кандидата в Президенти Олега Тягнибока на Дніпропетровщині.

Сам Олег Іванович родом з Львівщини і, як стверджують наші джерела, є родичем лідера «Свободи» Олега Тягнибока. Народився і виріс в селі Великосілки, Камянка-Бузького району. Після закінчення школи займався футболом. Грав за команди «Газовик-Скала» (м.Стрий, Україна) та «Кентіш-Таун» та «Барнет» (м.Лондон, Англія). У березні 2009 року Олег Осуховський стає депутатом Кам'янко-Бузької районної ради за списком ВО «Свобода», замість депутата Блавацького, якого обрали до іншої місцевої ради.

У 2010 році за кілька місяців до місцевих виборів, Олег Осуховський з’являється у Рівному і бере на себе керівництво виборчою компанією. Разом з ним — близькі до нього люди.

Боксер зі Львова Андрій Котельник - депутат Рівненської облради

Так у прохідній частині списку до Рівненської облради з’являється боксер Андрій Котельник, а в списку до Рівненської міської ради — львівський підприємець Володимир Валявка. Обоє львів’ян стали депутатами Рівненських обласної і міської рад.  Це не надто сподобалось місцевим активістам «Свободи», але до конфлікту діло не дійшло.

Львівський підприємець, депутат Рівнеради Володимир Валявка з родиною

Переміг на виборах і Олег Осуховський. Він став депутатом Рівненської облради  — отримав перемогу в одномандатному виборчому округу міста Рівне. Цікаво, що саме на цьому окрузі у бюлетені забули написали навпроти кандидата Олега Хомича, що він висуванець ВО «Батьківщина». Хто знає, можливо відсутність інформації про приналежність до опозиції завадила йому виграти і допомогла виграти Осуховському. Але це лише припущення.

Після виборів Осуховський стає ще й головою Рівненської обласної організації ВО «Свобода». Змінивши на цій посаді багаторічного її керівника – Степана Молчана. Так само замінили керівника міської «Свободи»: замість Олександра Лащука був призначений Олексій Бучинський. Це не додало теплоти в стосунки «старих» і «нових» свободівців на Рівненщині.

Олег Осуховський

Конфлікт поглиблювався під час парламентської виборчої компанії 2012 року. При розподілі округів між опозиційними партіями, округ №152 (м. Рівне) відійшов до квоти ВО «Свобода», а кандидатом від опозиційних сил став Олег Осуховський. Ще чотири округи відійшли ВО «Батьківщина». В цій ситуації частина «старих» свободівців відмовилась підтримувати кандидатів від «Батьківщини» і або взагалі самоусунулись від виборів чи підтримали інших.

Нині виключені з ВО «Свобода» Степан Молчан, Дмитро Сільман, Олександр Лащук та Юрій Коробка підтримали само висуванця Олексія Хахльова, який балотувався по 153-му виборчому округу, на якому кандидата від «Свободи» не було, а від ОО «Батьківщина» висувався Юрій Вознюк.

Саме факт підтримки само висуванця Хахльова й став ніби то офіційною причиною виключення чотирьох депутатів-свободівців з партії. Однак, насмілюсь припустити, що це лише «офіційна» версія, але є ще й інші, не менш вагомі причини.

 

Яке ваше діло?

На у блогах на сайті "ВСЕ" рівненський громадський активіст Святослав Клічук написав: «Кілька слів про ситуацію в рівненській "Свободі". Ця партія серед козирів мала і має партійну дисципліну і ледь не військову ієрархію. Вирішив Тягнибок, інші повинні підкоритися. Захотів замість рівненського Степана поставити рідненького львівського Олега, повинні підкоритися... Думаю і нині цих 4 далеко нерядових членів партії виключили з благословення Тягнибока, і ніхто не питав рядових членів. Мені такий підхід не прийнятний, Лащуку і його однопартійцям був прийнятний, якщо пішли у "Свободу". Бо якщо на виборах-2012 мали принципові протиріччя, мали б самі вийти. Але з чого увесь сир-бор. Невже через Хахльова?..».

Олексій Бучинський

Як повідомив інтернет-сайт «Четверта влада»: «Депутат Рівнеради Олексій Бучинський запевняє, що офіційна позиція Рівненських свободівців, яку підтримує нардеп Олег Осуховський, зокрема й така: «виключення з членів партії чи прийняття у партію нових членів є внутрішньопартійним питанням і не є предметом для публічної дискусії». Іншими словами, як видається, справа виборців голосувати за бренд і не думати, що відбувається за лаштунками цього бренду. Однак, це тема окремого матеріалу. Що ж до ситуації в «Свободі» то складається враження, що в партії почалась «чистка лав».

Депутати-свободівці з Рівненщини, це лише четверо зі списку в півтори сотні прізвищ партійців, який виключили з ВО «Свобода» по всій країні. І як стверджують наші джерела, це тільки початок, бо на підході ще один список, в якому вже значиться до двохсот прізвищ. Однак повернімось до ситуації у Рівненській Свободі.

 

Віддати, щоб втримати

Після виборів лідер ВО «Свободи» Олег Тягнибок висловився за те, щоб голови обласних організацій, яких обрали нардепами склали свої повноваження.  Публічна логіка така — їм буде важко суміщати роботу керівника обласної організації і роботу нардепа. Не публічна логіка —  не допускати посилення свої партійців і не дозволяти тримати нардепам контроль над обласними організаціями. Та як каже приказка: «Якщо не можна, але дуже хочеться, то – можна». Цей  принцип має всі шанси реалізуватись на Рівненщині.

У суботу, 23 березня у Рівному пройде обласна конференція, яка має розглянути питання обрання нового голови обласної організації та висунення кандидата на довибори в обласну раду (замість Олега Осуховського). Припускаю, що це буде одна й таж людина.

За інформацією з наших джерел, кандидатур (точніше охочих) четверо: Ярослав Калька, Олексій Бучинський, Юрій Осіпчук та Олександр Савчук.

Ярослав Калька

Ярослав Калька, адвокат, навчався в Острозькі академії. В 2006 році був обраний депутатом Острозької райради за списком партії «Наша Україна». У 2009 році добровільно склав з себе  депутатські повноваження те перейшов в «Свободу». Ярослав Калька фактично земляк Олега Осуховського – він родом з львівського міста Сокаль. Можливо саме земляцтво допомогло швидко знайти спільну мову обом молодим політикам.

Олексій Бучинський до обрання депутатом міської ради мало світився політиці. Він працював в агентстві нерухомості «Челсі», яке належить відомій у Рівному бізнес-вумен Аллі Юдович. Навіть після обрання, Бучинський не вирізнявся особливо на політичному полі  Рівного. Про нього заговорили лише тоді, коли підпалили його автомобіль «Джилі». «Свобода» наполягала на політичному підтексті інциденту, але винних правоохоронці так і не знайшли.

Юрій Осіпчук

Юрій Осіпчук, рівненський підприємець, який потрапив в «Свободу» після того, як Осуховський з’явився на Рівненщині. До того Юрій Осіпчук, працював над створенням структур «Фронту змін» в області. Однак після конфлікту з тодішнім керівником ФЗ, Тарасом Максименком, вийшов з «фронту», а згодом з’явився в лавах «Свободи». Осіпчук вважається близьким до депутата Рівнеради Сергія Паладійчука. Однак, схоже він почав грати власну політичну гру.

Олександр Савчук

Олександр Савчук – керівник громадських приймалень «Свободи» і нардепа Олега Осуховського на Рівненщині. Людина, яка має значний досвід апаратної партійної роботи ще з комсомольських часів. За непідтвердженими даними, являється дальнім родичем дружини міського голови Рівного Володимира Хомка.

Саме він, як стверджують обізнані, має  найвищі шанси стати головою ВО «Свободи» на Рівненщині. Йому довіряє Осуховський і він найбільш підконтрольний молодому нардепу.  В разі його обрання місцева «Свобода» залишатиметься повністю під контролем Олега Івановича.

Хоча не виключено, що може з'явитись, в якості кандидата в депутати чи на голову організації, ім'я особистого політтехнолога Осуховського та викладача Острозької академії - Сергія Рибачка.

Сергій Рибачок

Вже завтра на конференції Рівненської обласної організації «Свобода» оберуть нового керівника і висунуть кандидата на вибори. Не виключено, що це все таки будуть різні прізвища, аби задовольнити різні групи і різних охочих. І це буде зробити значно легше після виключення найбільш «буйних» партійців з лав партії. Зрештою часто одним з найбільших проблем після революції (отримання влади), що робити з самими революціонерами. Схоже  цю проблему – вже вирішено. А далі?

А далі буде…

Коментарі

Саме головне в цьому всьому те щоб Свобода не здулась, як такі борці за правду та народ як ПОРА та НАША САМООБОРОНА, спочатку виступали за народ, демократію а потім як дорвались до влади тільки те й робили що одні лизали зад владі, другі ходили по 95 кварталах. Вжей Мірошніченко проскользнув в репортажі Світске життя, це тільки початок. Було б чудово подискутувати на цю тему так за роки 2, тоді б і побачили ХУ єсть ХУ!

Щоб ще мене використали і викинули?..
я ліпше буду виконувати прямі функції - вчити молодь аналізувати історію та виховувати їх не боятись рішучих дій. Можливо, вони створять ту структуру, за якою потянуться патріоти, не боятимуться за свої статки і берегтимуть своїх побратимів.

Пані Оленко, мушу нагадати Вам, що Свобода не представлена у жодному з органів виконавчої влади, а тому немає жодної можливості впливати на управлінські функції, виконання делегованих повноважень. Ми використовуємо на даний час ті методи, які нам доступні вже і зараз. Ті самі акції вуличних протестів, які Ви так колоритно називаєте "на галай-балай" мають свою мету - зробити проблему публічною, підняти людей, яких вона безпосередньо стосується, пробудити суспільний інтерес - в такому випадку - це вже напів позитивно вирішена справа...чиновники бояться наших запитів, як чорт ладану, не тому, що вони стосуються резонансних питань, а саме тому, що їх подають свободівці - розуміють, що формальні відписки тут не підходять, інакше звернення в прокуратуру, суд, пікет тощо...де не допомагають депутатські запити, подаємо адвокатські...купа суспільно-важливих питань, як то теплопостачання, засилля рекламних носіїв, будівництво АЗС, водопостачаннявиселення з гуртожитків, повернення гуртожитків у комунальну власність, блокування протиправних рішень по передачі земельних ділянок у приватну власність тощо отримало своє вираження у судових справах, де інтереси громадян представляють представники юридичної служби Свободи...органи прокуратури, на підставі наших звернень та результатів перевірок таких звернень звертаються з судовими позовами про стягнення з чиновників в регресному порядку коштів, що були неефективно ними використані..за 2012 рік більше 300 заяв до Європейського Суду в інтересах постраждалих від Чорнобильської катастрофи...а скільки людей отримало безкоштовну юридичну консультацію - щодня не менше 5 осіб приходять за нею в громадську приймальню...за результатами спілкування і вирішення проблем - у нас вже 23 законопроекти підходять до того стану, що Олег Осуховський їх повезе на реєстрацію у ВРУ - причому сфера застосування масштабна - від ЖКГ до мисливства...та про діяльність можна говорити годинами - найкраще з жителями смт. Квасилів, м. Острог, м. Костопіль, с. Симонів (Гоща), с. Стадники (Острог), ювілейного району м. Рівне...та легше написати, зким ще не можна поки про це говорити :))...мені шкода, що діяльність Свободи у Вас асоціюється лише з наметом на майдані Незалежності та "галай-балай"...але то не Ваша вина, точніше - не повністю Ваша, ЗМІ не хочуть включати новини про Свободу у свої інформаційні новини, а вартість ефіру занадто дорога, що б ми сиділи на ньомку постійно...якщо Вам дійсно болить душа за громаду Рівного чи області - приходбте в Свободу, приносьте свої ідеї, пропонуйте шляхи вирішення - долучайтесь, разом ми станемо ще сильнішими!!!

гг) смішна анонімка...тоді до речі хто вчився у вищому вузі всі були "комсомольцями" і тоді мої батьки вчилися з Савчуком у Воднику і теж були у комсомолі, так тоді треба було.

Власне про ідеї Свободи.
Пане Ярославе, де конкретика сьогоденних дій? Проросійський Табачник,
повірте, просто
викидає усе, завдяки чому
створювалась українська
державність. Цього лише
сліпі не бачать.
і з рештами силами
шкільних предметів
здійснюється формування
тупої сірої І ГОЛОВНЕ
БАЙДУЖОЇ маси дітей.
Невже замість бійок у ВР написати нормальні закони, програми. Чи "гіпократність" медицини.. Простому люду донести ситуації в державі чи то економічні, чи загально людські. Підняти, сколихнути народ. Проявити вашу твердість і рішучі вчинки. Народ підніметься якщо стати ідейними Мойсеями...
А ви де?
Згадайте США 20-30 р.р.: країна в страшному занепаді, а влада просто на чолі з президентом Рузвельтом, визнавши проблеми, відкрито просила громадян потерпіти і разом працювати.(У Рузвельта не було великих статків)...
А у вас балаган. Що не акція, то на галай-балай.
Усе складно. Але хороші діти ростуть у люблячих батьків, які підтверджують правила життя на власному прикладі (читають книги, вірують в Бога , справедливість, ба, не викидають фантики цукерок на землю...)
Можливо, пора таки щось робити....якщо є кому серед вас

Цікавий документ..якби ще вказали джерело його походження - було б взагалі добре...тут важко щось сказати - правдивий він чи фотошоплений...однак завтра я обов"язково його роздрукую і особисто запитаю пана Савчука про його автентичність...

Я бачу шановні патріоти ВАМ там повністю позапливало! Коли ви оточилися комуняками-обкомовцями і не бачите, як червоне КГБешне бидло під очами, як вюн в"ється... То як мало запливти, щоб керівництво Свободи могло таку сволоту і в депутати області висувати. я розумію, що ті кого ви називаєте "парашутистами" нічого не бачать може їм і не відомо через внутрішню таємничу ширму, але містяни знають і громада має все знати: отож, Бучинський, Осіпчук, Калька і Рибачок, якщо у Вас в жилах тече кров націоналістів то завтра візьміть цей лист і вдкрийте нардепу очі. Громада, обирала його, а на не негідників - КГБешників! http://vk.com/doc205609856_165980746?hash=ca8bb4333e3ced0b1e&dl=94a6f1d3...

Оленко, ніхто не каже, що хлопці не толкові і ніхто не каже, що вони втратили дух націоналізму і т.д. Але ми повинні розуміти, що є два способи вияву своїх переконань - індивідуально і організаційно-колективно. І якщо в першому випадку людина сама вирішує як і що робити, то у другому - згуртувавшись у певну спільноту - підкоряється рішенню, що прийняте в середині цієї спільноти більшістю. Якщо ж ні, то все переходить у перший спосіб, а людина випадає із спільноти. Це все дуже просто і, головне, логічно. не можна займатись критикою спільноти чи не підкорятись рішенням і, одначасно, бути в середині цієї спільноти. Ніхто нікого силою не залучав до Свободи і ніхто силою не змушував порушувати рішення Свободи - це їхнє власне переконання. Тому не варто критикувати Свободу за те, що хлопці виключені - це логічний наслідок. І головне - не варто переносити особисті образи у політичну мотивацію - з того нічого доброго ніколи не виходило. Називати людей, що працюють на розвиток спільноти свободівців - як мінімум не коректно, оскіль піддаю сумніву Вашу обізнаність у тому, хто вони і що роблять, від чого відмовляються і чим жертвують заради спільної мети. І наостанок - незамінних людей немає. Всі незамінні люди давно на цвинтарі. Стабільності теж немає - це міф. Якщо немає руху вперед, тоді лише один варіант - рух назад. Ніхто ніколи не ставив під сумнів той внесок, що вклали Молчан, Лащук, Сільман і Коробка у розвиток Свободи. Однак, лише за минулі заслуги, без реальних вчинків на користь свободівської спільноти у теперішньому, їх ніхто не збирався силою тримати у Свободі - інститут "весільних генералів" тут відсутній. А коли оголосили спочатку про наміри, а потім і про рішення - жоден з них не сильно то й протестував. Тому варто припинити ці плачі за минулим і працювати на майбутнє. Працювати результативно та ефективно, з вічним пориванням та щирістю до роботи!!!

Коли дітки впісюються, не дивлячись на мокрі штанці, теж зізнаватись не хочуть.
Щось таке і з цим об'єднанням. Тягнибок має хорошу харизму, може і вірить у світле майбутнє. А його сьогоденна бригада просто паразитує в суспільстві.
Були спочатку толкові хлопці, та й і їх "попросили з вдячністю".
Все як завжди

БУВ БИ ЖИВИЙ ЧЕРВОНІЙ - жодних осуховців-псевдопатріотів в Рівне ніхто б і за версту не пустив.
вічна Василю Михайловичу пам'ять. ...як і опозиційним силам рівненщини

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.