"Революційний" голова Рівненської облради "в полоні" екс-регіоналів

"Один в полі не воїн" схоже, цю приказку погано завчив голова Рівненської облради Михайло Кириллов. Нині в політикумі Рівненщини активно обговорюється тема відставки керівника облради, який зайняв це крісло на хвилі революції. Однак, втративши підтримку значної частини вчорашніх соратників, опинився під реальною загрозою відставки.

 

Перед тим, як говорити, власне, про ситуацію, в якій опинився нинішній керівник Рівненської обласної ради Михайло Кириллов, варто пригадати його політичний шлях. Оскільки причини наших поразок зазвичай знаходяться саме у минулому.

У 2010 році Михайло Михайлович балотувався в обласну раду по мажоритарному округу міста Рівне та за списком партії "Фронт змін", очолюваної Арсенієм Яценюком. В області тоді партією керував нинішній депутат Рівнеради Тарас Максименко.

По суті, Михайло Кириллов був приналежний до групи Вадима Сидорчука, власника торгівельної марки "Любисток". До групи також входили нинішній нардеп Юрій Вознюк, Олексій Керницький, Антон Сачук, Роман Денисюк та Віктор Ольховик. Після виборів Сачук, Вознюк, Керницький та Максименко стали депутатами Рівнеради. Ольховиик Сидорчук та Кириллов – депутатами обласної ради. А Роман Денисюк зайняв крісло у Рівненському міськвиконкомі.

Пізніше між цією групою і головою "Фронту змін" на Рівненщині Тарасом Максименком виник конфлікт, який і призвів до його відставки.

Після ув’язнення Юлії Тимошенко постало питання виборів до парламенту 2012 року. Арсеній Яценюк став лідером списку "Батьківщини"структури "Фронту змін" об’єдналися зі структурами партії Тимошенко. Юрій Вознюк став депутатом Верховної Ради, як висуванець "Батьківщини". А сама група молодих бізнесменів включилася в боротьбу за контроль над біло-червоною партією на Рівненщині. Щоправда, боротьбу програла нардепу Миколі Кучеруку. Але це було пізніше. А поки що насувалась революція.

Ярослав Гранітний під час захоплення будівлі облдержадміністрації

Під час буремних подій зими 2013-2014 років представники групи включилися в цей процес. Щоправда, по-різному. Як очевидець і безпосередній учасник подій зізнаюсь: бачив активність Вознюка на київському Майдані та участь Кириллова – на рівненському. Точніше, Михайло Михайлович на певному етапі став його обличчям і людиною, яку "проштовхували" на посаду голови облради.

Олександр Музичко на барикадах біля Рівненської ОДА

У той момент серед активних учасників протестів були ще два депутати облради Степан Молчан і Віктор Кривун. Однак, в силу різних обставин, їхні кандидатури були непрохідні в сесійній залі. І тоді виникла компромісна фігура – Михайло Кириллов. Революціонерам вкрай була потрібна перемога, і зміна керівництва облради могла стати такою перемогою.

Олексій Хахльов та Микола Кучерук під час штурму будівлі Рівненської ОДА

По суті, на той момент команда, яка привела Кириллова до крісла голови облради складалась із: Андрія Токарського, Андрія Логащука, Віталія Примака, Віктора Кривуна, Степана Молчана, Ярослава Гранітного, Олексія Хахльова, Миколи Кучерука, Святослава Клічука, Зураба Кантарії, Анатолія Сидорука, Тетяни Стельмах, Романа Коваля та нині покійного Олександра Музичка. Саме ці люди організовували мітинги, штурми, пікети та збирали обласних депутатів на позачергові сесії. Вони й піддавались найбільшому тиску з боку тодішньої влади.

Андрій Логащук та "ударівець" Анатолій Сидорук

Біля Кириллова не було видно його звичних соратників. Більше того, представники його партійної команди відмовляли Михайла Михайловича від спроб зайняти посаду керівника облради. І він її зайняв, переламавши шалений спротив команди тодішнього голови облдержадміністрації і головного "регіонала" області Василя Берташа.

Роман Коваль

Вже після втечі Януковича з України частина революційної команди відійшла від справ і повернулася до звичайного життя. Інші – переключились на військові дії. Біля Михайла Кириллова знову з’явились давні соратники, а одними з головних наставників у справах облради стали Олексій Кособуцький та Тетяна Стельмах. Остання, до речі, добре обізнана в тонкощах обласної бюрократії, оскільки була помічницею в екс-голови Рівненської облради Олександра Данильчука.

Вочевидь, не обійшлось без впливу пані Тетяни і під час призначення заступників голови облради. До загального подиву, ними стали саме Олександр Данильчук та "нашоукраїнець" Степан Павлюк. Цікавим моментом було те, що заступники призначались голосами команди Василя Берташа та орієнтованими на нього депутатами з інших фракції. Кажуть, це стало результатом кулуарних домовленостей нового голови облради і старого керівництва області.

Депутати з фракцій, які підтримували Кириллова при обранні, демонстративно вийшли з сесійної зали. Сам Михайло Михайлович разом з "екс-фронтівцями" вийшли з фракції "Батьківщина". А одного з союзників Кириллова  депутата Олексія Кособуцького  позбавили посади голови бюджетної комісії. По суті, відбулася "здача" команди, яка зробила можливим головування Михайла Михайловича в облраді. Це й стало одним з моментів, які нині лежать в основі ситуації, в яку потрапив Кириллов.

Михайло Кириллов під час позачергової сесії Рівненської облради

Втративши підтримку тих, хто привів його до влади, голова Рівненської обласної ради, по суті, опинився в заручниках волі Василя Берташа. Пан Берташ зміг, попри кілька гучних поразок в сесійній залі, мобілізувати підконтрольних депутатів і повернути значну частину впливу. І тепер цілком може демонстративно "відплатити" за публічне приниження під час революції.

Як стверджують поінформовані, в сесійній залі Рівненської облради вже є голоси за відставку Михайла Кириллова. Однак немає голосів для обрання нового керівника. Одним з претендентів на посаду є Григорій Мініч, який відіграв не останню роль у грі Берташа. Але за цю кандидатуру не набирається достатня кількість голосів.

Ще одна кандидатура – колишній "батьківщинівець" Валентин Крока. Депутат з когорти старійшин Рівненської облради може втретє спробувати всістись у головне крісло облради. Попередні дві виявились невдалими і тому політик не проти отримати реванш. Його кандидатура цілком влаштовує Берташа. Так само, як і влаштовує варіант, коли голову взагалі не оберуть, а Олександр Данильчук стане виконуючим обов’язки.

Василь Берташ на сесії облради

Власне, Василь Берташ скористався помилками Михайла Кириллова і зіграв партію, при якій будь-який з варіантів його влаштовує. Як стверджують поінформовані джерела, Кириллов може втриматись у кріслі лише за умови повної здачі на волю екс-головного "регіонала". Після виходу нардепа Юрія Вознюка з "Батьківщини", зникла можливість домовитись "через Київ" про підтримку депутатів з цієї партії у Рівненській облраді та спробувати повернути підтримку тих, хто привів Кириллова до влади. Іншої підтримки, здатної забезпечити тверді позиції в облраді, в Михайла Кириллова не лишилось.

По якому зі сценаріїв розвиватимуться події  зможемо побачити вже наприкінці вересня. Коли депутати Рівненської обласної ради зберуться на чергову сесію.

Коментарі

На все свій час. Почнуться вибори тоді готуйте попкорн і кока-колу.

А тепер під ніком "гость" ))) Можна питання: а яке відношення мають ваші коментарі, до теми і правдивості даної статті? Скажу: тому що написане в матеріалі - правда. І це вас дуже дратує. Щодо ваших коментів стосовно буршлинової теми, то публікуйте відео і буде привід про це написати ))) 

А то якось багато шуму і мало толку

Про звязок Хахльова, Продівуса і кришування бурштину ти Льоша не відмазуйся. 8 травня всі ці тітушки, які наступного дня стріляли людей на поліссі, гуляла в швейцарії разом хахліком. Не віриш, спитай в Кривуна. Він був свідком і все підтвердить. Правду, її ж надовго не сховаєш. І не забрешеш. Навіть маючи сайт брехливих новин в наявності.

Так це ваше право: маєете - зливайте. Мені самому буде цікаво, якк журналісту.

А коли пишете мені особисто "закрийте своє хавало" - то майте сміливість підписатись своїм ім'ям. Бо така бравурність смахує на дуже дешеві понти і спрробу тупо переключити тему

Забув додати - відео на плацу перед інструктажем на базі де всі ще без балаклав буде як салат, на ДЕСЕРТІК буде відео з Хахліком:-)

Шановний Кривошеєв. Я приймав участь 9 травня в одних подіях. Підтримував Продівуса і компанію. Ваш Хахлік забезпечив "Правий Сектор" гумовими зеленими чоботами. :-) Закрийте своє хавало і Вашому Хахліку теж, бо почну зливати відео в мережу. СЯДЕТЕ ВСІ - Правосекі, Серьожи, Колі, Льошики, Продівусики енд компані.

Відпрацьовуєте технологію переключки уваги. Впринципі правильно, але це не відверне загрози звільнення. Шкода, що Михайло провтикав хорошу нагоду стартонути яскраво в політиці. Про ригів і інформаційну компанію - брєд. Всі фігуранти статті знають правду і сам Кириллов знає що тут правда. Я ж безпосередній учасник більшості з описаних подій )))

Кривошеєв - шлюха Хахльова. Робить і пише все, що йому каже господар. Сам Хахльов у цій ситуації теж пішак. Ним керує нардеп ригіанал Продивус, який мріє кришувати рівненський бурштин. Минулої п'ятниці ця рига була в області, жила в хахльовській швейцарії, зустрічалася там з місцевими ригами щоб погодити деталі повернення контролю над обласною радою. Кириллов їм наламав тему з бурштином і тепер вся ця шваль включаючи столичну хоче його зняти. Хахлік з своїм сайтом брехливих новин відповідає за інформаційну кампанію. За це отримує великі гроші. Скоро вони блін всі дограються.

Ви сайт не "чесних новин" а сайт жовтих новин. Фу. Гидко. Коли знайдуться журналісти які почнуть незалежне розслідування по Хахльовській "Швейцарїі".?????!!!!!! Чи може громадськості пора включттися в це????

Певно Хахльов вже вирішив іти в нардепи, починають кампанію)))))

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.