блог Олексій Кривошеєв

Гопак на граблях

Я зараз буду зовсім не толерантний і суб’єктивний. Сьогоднішнє голосування щодо кандидатур від Рівненської обласної ради в комісію з нагляду за роботою поліції – це дно. Рішення обласних депутатів продемонстрували, що принципи відкритості, справедливості і демократичності - не більше, ніж словесні декорації для публічних виступів. Насправді ж, як і раніше, процвітає кулуарщина, кумізм і договорняки.

Панове депутати, здається, вас "опустили"

Панове депутати, в особливості депутати Рівненської міської ради і міський голово, те, що я напишу нижче, буде для вас образливим. Але це вже ваші справи, бо з пісні слів не викинеш. І днями я дізнався про таку "пісню", від якої на вашому місці почав би маленьку революцію або привселюдно з’їв би депутатський мандат. Сів би біля потрійних рівненських воріт і посипав би голову попелом від сорому. Так от: ви - ніхто і звати вас – ніяк.

Що я думаю про рівненський ОПОблок, вибори та Берташа і Ко

Так вже сталось, що коли Опозиційний блок проводив свої збори у Рівному, я був у Польщі. Хоча дуже хотів би побувати на цьому дійстві. Все писатиму нижче, це моя суто людська позиція, як громадянина країні. І вона не має нічого спільного з журналістикою та холоднокровною виваженістю. Це моя суб'єктивна точка зору. Дзвінок телефону. У слухавці голос знайомого, якого знаю давно, а він давно знає коридори влади і команду тих, хто вірно служив Януковичу, називаючи себе "солдатами президента" і "гарантами Конституції на Рівненщині".

Україна: змінюється/не змінюється?

Останнім часом мене дратують розмови, що "революція пройшла, але нічого не змінюється". Дратують тому, що здебільшого їх говорять "професійні" скиглярі, котрі самі не здатні змінюватись. І не тому що не можуть, а тому що – ліньки. Хоча маю визнати, на самого інколи нападає хандра коли бачу, що темпи змін в країні не такі, які хотілось би бачити. Але ж вони є.

Рівненський "золотий совок"

"Диявол – в дрібницях" - так здається кажуть. Саме зауважуючи дрібниці, можна побачити істину суть речей. Коли наприклад чиновник на дорогому позашляховику говорить про брак коштів в бюджеті. Або молодесенький прокурор в брендовому костюмі і з золотими запонками розмірковує про справедливість.

"Стометрівка" до Європи

Ми всі говоримо про нашу європейськість і те, як ми змінились після революції. Сміємось і "стібемось" (чого у ж тут гріха таїти) з росіят. І хвалимось наскільки ми вихованіші і людяніші ніж москалі. А насправді?

Бій продовжується!..

Сьогодні натрапив на два відео, на перший погляд не пов’язаних між собою. Однак, на мій погляд, одне – є наслідком іншого.

Минув рік, як в Україні почалась революція і майже рік, як на Майдані розстрілювали протестувальників. Майже рік, як з країни втік диктатор Янукович і Росія вторглась в Україну.

На одному відео відзнято, як снайпери холоднокровно відстрілювали людей "озброєних" дерев’яними і металічними щитами. Тоді загинули десятки патріотів. Від цих кадрів холоне в жилах кров…

Рівненські нардепи у Верховній Раді України - VIII скликання

Нічого серйозного в цьому блозі ви не прочитаєте. Тут буде всього кілька речень і кілька фото.

У нас в редакції сайту є таке поняття - "чергування". Це коли всі сплять, відпочивають, байдикують і ходять за покупками по магазинах (у кого звісно є гроші), а ти сидиш за комп'ютером і шукаєш в інформаційному просторі новини. Щоб читачі сайту, та їх частина, які так само, як і ми "хворі на голову" і "інформаційно залежні", мали що почитати.

Революція - ліки від страху

"Страх" - хто може точно і просто охарактеризувати це відчуття? Офіційне визначення цього стану звучить так: "внутрішній стан, що обумовлений загрозою реального або передбачуваного лиха і вважається негативно забарвленим емоційним процесом". Але навряд чи це дає відповідь на питання, що таке страх, як і в чому його виміряти? Чи можливо страх, це просто наша уява, а насправді його немає.

Україна-Росія: ми або вони?

В той час, як більшість патріотичних і азартних українців спостерігали за поєдинком Володимира Кличка та матчем української національної збірної з футболу, я з цікавістю спостерігав за подіями на саміті "великої двадцятки" (по суті – дев’ятнадцятки) в Автралії. Від поєдинку Кличка залежало чемпіонство українця, а від перемоги збірної – турнірне становище України у відбірковій групі чемпіонату  з футболу. Від того ж, що відбувалось в далекій країні залежить, що буде з Україною далі.

Гранатомет "Маша" або "Війна і мир" в українському варіанті

Останнім часом в моїй свідомості відбувається трансформація шкали цінностей, уявлень і понять. Цей процес дивний і часто має ознаки броунівського руху. Все що бачу, чую, з того що твориться навколо не піддається аналізу за звичними параметрами і викликає в голові цитату з безсмертного творіння Леся Подервянського: "Бути чи не бути: як зайобують ці блядські питання!". Простіть мене за нецензурщину, але цитата є цитата.

Починаємо готувати нову революцію!

Я знайшов себе. Ні, у мене не роздвоєння особистості і я не збожеволів. Зараз поясню, що я маю наувазі.

Два роки тому ми задумали створити сайт чесних новин "ВСЕ". Рушійною ідеєю нашої команди була проста фраза: "Наш ворог Янукович, а наше завдання не допустити його до влади ще раз". І ми почали війну. Свою маленьку війну в інтернет-просторі Рівного і Рівненщини. Переконаний, що малесеньку хворостинку в полум'я революції поклала й команда нашого сайту. Ми боролись.

Боролись як могли. З хабарництвом в садочках, зі свавіллям чиновників, брехливістю політиків. 

Зіграв героя і став героєм!

Друзі з тернопільського товариства пластунів його називали Гарт. Він був мало не з перших днів на Майдані. Багато його побратимів з 35-ї сотні самооборони загинули там, а він вижив.  Вижив, щоб загинути в бою на Донбасі біля міста з гарною назвою – Щастя. Така його доля. Власне, так сталось, що свою долю Віктор Гурняк з батальйону "Айдар", саме так насправді звали Гарта, зіграв раніше, в кліпі волинського гурту "Тартак".

Ми вже не бидло? Побачимо 26 жовтня

Наше життя саме дає нам підказки, щоб ми могли обійти небезпеку. Потрібно просто помічати ці підказки, враховувати, аналізувати і не повторювати помилки. Сьогодні випадково, а мооже й ні, наткнувся на одну дрібницю. І здалось, що це не просто дрібниця, а чергова підказка. Підказка для того, щоб не повторити минулі помилки і зробити правильний крок.

Східний фронт: нотатки солдата - 8

Хто був на фестивалі "Бандерштат" у Луцьку має пам’ятати хлопця, який мав куточок лучників. Такий довговолосий, звати Павло. Він зараз солдат Національної гвардії. Відразу після Майдану він пройшов вишкіл і тепер захищає Україну під Слов'янськом в боях з терористами.

Хохли – я вас ненавиджу!

Для себе вже давно вирішив: є - хохли і українці, є – москалі і росіяни. Це різні поняття, культури і навіть світи. Не чіпатиму зараз москалів і росіян. Хочу висловитись про хохлів.

Нас справедливо називали хохлами. Такими ми й були в своїй переважній більшості останні кілька десятиліть. Мабуть від часів, коли в Україні був придушений рух опору УПА. Заздрість, меркантильність, байдужість і жадібність – це стали основними нашими національними рисами «оспіваними» а тисячах анекдотів.

А де Юля?!

Не хотів писати і навіть коли починав – забороняв собі публікувати. Не хотів, щоб звинувачували в "мочінні" партії, порушенні єдності під час війни і ще купу всіляких причин. Але сьогоднішня новина мене остаточно доконала: з "Батьківщини" вигнали Генадія Москаля. Як написав сам нардеп, йому не пояснили чому і за що. А рішення приймалось за його відсутності.

Війна в Донбасі мовою карт

 

Часто доводиться читати про «продажних генералів», бездарне командування і слабкість української армії. Істерика – поганий союзник у війні. Тому пропоную вимкнути емоції і поглянути на сухі факти.

 

Факт №1 – Україна змогла в короткі строки відновити боєздатність армії, укомплектувати військові частини і налагодити їх постачання.

Східний фронт: нотатки солдата - 7

Хто був на фестивалі "Бандерштат" у Луцьку має пам’ятати хлопця, який мав куточок лучників. Такий довговолосий, звати Павло. Він зараз солдат Національної гвардії. Відразу після Майдану він пройшов вишкіл і тепер захищає Україну під Слов'янськом в боях з терористами. В перервах між боями, хлопець робить нотатки на своїй сторінці в «Живому журналі». Ми продовжуємо передрук його записів, щоб ви могли з перших вуст дізнатись, що ж насправді відбувається там де йдуть бої.(орфографію і стилістику повністю збережено).

Кіно закінчилось! Готуйте квитки для перевірки

Нам 23 роки незалежності України «крутили кіно». Така собі політично-соплива мелодрама із назвою: «Хто винен у бідах українця». Я довго не міг зрозуміти, що саме мене насторожує в нинішній ситуації на політичному просторі країни. І зрозумів коли прочитав коментар однієї моєї хорошої знайомої під новиною про те, як нардеп-свободівець Олег Осуховський виштовхав з парламенту регіонала Сергія Левченка.

Східний фронт: нотатки солдата - 6

Хто був на фестивалі "Бандерштат" у Луцьку має пам’ятати хлопця, який мав куточок лучників. Такий довговолосий, звати Павло. Він зараз солдат Національної гвардії. Відразу після Майдану він пройшов вишкіл і тепер захищає Україну під Слов'янськом в боях з терористами. В перервах між боями, хлопець робить нотатки на своїй сторінці в «Живому журналі». Ми продовжуємо передрук його записів, щоб ви могли з перших вуст дізнатись, що ж насправді відбувається там де йдуть бої.(орфографію і стилістику повністю збережено).

Східний фронт: нотатки солдата – 5

Хто був на фестивалі "Бандерштат" у Луцьку має пам’ятати хлопця, який мав куточок лучників. Такий довговолосий, звати Павло. Він зараз солдат Національної гвардії. Відразу після Майдану він пройшов вишкіл і тепер захищає Україну під Слов'янськом в боях з терористами. В перервах між боями, хлопець робить нотатки на своїй сторінці в «Живому журналі». Ми продовжуємо передрук його записів, щоб ви могли з перших вуст дізнатись, що ж насправді відбувається там де йдуть бої.(орфографію і стилістику повністю збережено).

Майдан - Героїв чи Майдан - жебраків?

Революційні події зими 2013-2014 років вже охрестили Революцією Гідності. Не впевнений, що це геть влучна назва, але дуже близька до того, що відчував я в  ті моменти у листопаді-січні на столичному Майдані і у січні-березні на Майдані у Рівному. Це було відчуття, яке неможливо забути і неможливо передати словами. Тому й не намагатимусь...

Східний фронт: нотатки солдата – 4

Хто був на фестивалі "Бандерштат" у Луцьку має пам’ятати хлопця, який мав куточок лучників. Такий довговолосий, звати Павло. Він зараз солдат Національної гвардії. Відразу після Майдану він пройшов вишкіл і тепер захищає Україну під Слов'янськом в боях з терористами. В перервах між боями, хлопець робить нотатки на своїй сторінці в «Живому журналі». Ми продовжуємо передрук його записів, щоб ви могли з перших вуст дізнатись, що ж насправді відбувається там де йдуть бої.(орфографію і стилістику повністю збережено).

«Крымваш!?» или о чем говорят упрямые цифры

«Виновницей» написания этой статьи стала одна моя собеседница в соцсети из Санкт-Петербурга. И это одна из причин, почему я пишу статью на русском. Ну и конечно потому, что речь пойдет о Крыме, туристическом сезоне и российском «Крым наш!».

Сторінки