Як нас "визволяли" совєти в 1944 році!!!

27 січня "наступила" чергова річниця, так званого «визволення» Острога радянськими військами від німецької окупації . Я не випадково взяв термін визволення в лапки. Тому що для одних цей день є днем визволення, а для інших - це день чергової окупації міста та району. Місцеве населення ще добре пам’ятало прихід попередніх совєтів у 1939-1941 роках, коли розпочалися репресії відносно всіх свідомих громадян, які відстоювали позиції незалежної Української держави, держави, у якій ми зараз з вами проживаємо. Арешти та вивезення в Сибір, розстріли та знущання у 1939 році сприяли тому, що 1944 році населення чекало радянські війська з певним острахом. З однієї сторони острожани хотіли якомога скоріше звільнитися від німецької окупації, з іншої - боялися приходу каральних загонів НКВС.
15 січня о 14.00 Остріг покинули німці та угорці й великим обозом від’їхали в напрямку міста Дубно. Вже на наступний день, зранку, 16 січня до Острога увійшли червоноармійці-розвідники та спільно з поляками, що допомагали возити солому, спалили міст на с.Вельбівно. Незрозумілою була тактика радянської армії: палити міст після того, як німецькі війська відступили? Дивує також співпраця червоноармійців та польської поліції, яка з 1943 року вірно служила німецькій окупаційній владі, та палила українські села.
Того ж дня, увечері, коли радянські солдати покинули місто, відділ українських повстанців здійснив напад на склад зброї, який контролювала польська поліція. В цій акції упівці здобули віз зброї й амуніції. 17 січня вночі підрайонна боївка УПА знову здійснила напад на місто. Було здобуто 3 мотоцикли та бензин.
Після відходу німецької адміністрації в місті розпочалася повна анархія: хто обороняв, хто грабував, хто палив вночі будинки. Так були спалені будинки в центрі міста, в тому числі приміщення Будинку культури. Боїв за саме місто та села району не було.
Радянські війська взяли владу в місті лише 27 січня, тобто декілька тижнів в Острозькому районі ніякої влади не було. У місті (в приміщені в’язниці) залишився лише польський поліцейський гарнізон, що складався із 50 осіб. Того ж дня, 27 січня підрозділ кінної розвідки 8-ї стрілецької дивізії на чолі з старшим лейтенантом Печкурою в с.Кургани відібрав 30 місцевих селян та, у помсту за 3-х раніше вбитих червоноармійців, їх розстріляв. Загинуло 20 осіб, четверо було поранено та шестеро врятувалися. Ці події відразу насторожили населення, і було зрозуміло, що «червоні визволителі» не набагато кращі за попередніх «коричневих загарбників».
Як згадує Ольга Руй: «В той час по селах та в місті шастав всякий злочинний люд, зокрема, дезертири з „совєтської” армії. Вони чинили над місцевими жителями насильство. Все це старались проконтролювати та забезпечити порядок бійці Української повстанської армії. Проте пізніше всі грабунки радянська влада приписала повстанцям - бандерівцям, які зовсім не були причетні до цього».
Як бачимо вже перші кроки радянської влади налаштували місцеве населення на переконання, що тяжкі часи для острожан не закінчилися і треба чекати ще гіршого від нового (старого) визволителя.

Коментарі

If you want to buy new glasses, simply click on the link to buy your Night driving glasses -http://syghtglass.com/products/night-driving-glasses

Don't see clear at night is a common complaint Syghtglass offers anti-glare night vision glasses so you can see better while driving at nighttime.
Also, read...
glasses sizing guide - http://syghtglass.com/pages/our-frame-sizes
]what do gaming glasses do - http://syghtglass.com/blogs/gaming-glasses/do-gaming-glasses-really-prot...
blue light blocking clip ons- http://syghtglass.com/products/syght-computer-gaming-glasses-clip-ons

Главное, что нужно для создания сайта – это понимание того, что вы хотите на нем опубликовать, или другими словами, biznes qurmaq https://www.interactivemedia.az/biznes-plan/ наличие информации для публикации — того, что, составит содержание сайта или его контент.

Технологически разработка веб-сайтов непрерывно меняется, так как появляются всё новые и новые технологические seo xidməti https://www.interactivemedia.az/seo-optimizasiya/ решения на уровне как аппаратного, так и программного обеспечения. Например, пару лет назад было достаточно, если веб-сайт работал в браузерах Internet Explorer, Mozilla Firefox и Google Chrome.

Wondermouse Technologies is leading Mobile App Widget Development company in india having a pool of developers who are highly skilled in mobile app development and we provide dedicated application maintenance and support right under your budget. Our react native development services are aimed at fulfilling your all requirements.

https://www.wondermouse.in/mobile-app-widget-development/
https://www.wondermouse.in/consultation-and-maintainance/
https://www.wondermouse.in/native-app-development/

Appearance of former Soviets in 1939-1941, when persecution began against all those who consciously defended the positions of the independent Ukrainian state, the state in which we live with you guys https://trexgame.co/

You have done a great job. I’ll certainly digg it and personally recommend to my friends. I’m sure they’ll be benefited from this site.

https://bricklayinglakemacquarie.com.au

Используя наш сервис веб-аналитики, вы можете проанализировать ситуацию в Интернете, smm baku https://www.interactivemedia.az/smm-nedir/ smm nədir оценить эффективность вашего веб-сайта и принять меры для увеличения числа пользователей.
Студия « Interactive Media » предлагает услугу разработки веб-сайтов. Мы создаем функциональные, яркие и эффективные seo xidməti https://www.interactivemedia.az/seo-optimizasiya/ поисковая оптимизация сайты, благодаря которым вы сможете привлечь дополнительных клиентов и потребителей.

I am glad that i came to see this, really loved it. Thank you for sharing it. I have bookmarked your page, excited to see more of it!
https://www.mauvetree.com/product/men-aviator-b3-bomber-sheepskin-jacket/

Focus on what you are doing and promote them to the best. Your article is great for promoting good information.
https://geometrydash-best.com

Если вы ищете квартиры для себя https://www.dashinmazemlak.az/az/kiraye/obyektler или https://www.dashinmazemlak.az/az/kiraye/menziller можете найти подходящую

Если вы ищете карго доставку то тогда https://jetex.az/ для вас. Мы доставляем посылки очень в краткие времена.

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.