Де в Острозі є поховання і хто живе на колишніх цвинтарях!

Підсумовуючи зустріч, яка відбулась 18 листопада з ініціативи Острозької міської ради, хотілося б відмітити певні висновки навіяні розмовами. Коли я запропонував, щоб створити біля Музею нумізматики автостоянку, на якій могли б зупинятися туристичні автобуси, то у відповідь почув що: "не можна, бо там було колись поховання радянських солдат". Коли сказав, що солдат вже давно перепоховали на Меморіалі загиблим у Другій світовій, почув що: "можливо, там залишились якісь фаланги пальців". Тому й вирішив дослідтити де у нас в місті ще були поховання!
В першу чергу потрібно відмітити, що в цьому ж приміщенні де відбувався круглий стіл ( Школа мистецтв - музична школа), в 40-х роках була катівня НКВС!!! Багатьох хлопців і дівчат, з Української повстанської армії тут же катували і, коли не хотіли везти десь за місто, чи підзахоронювати на католицькому кладовищі, то закопували прямо на подвір'ї. Коли енкавеесівці вже збирались виїжджати із приміщення, то багатьох розстріляних повстанців просто позамуровували в підвалах під сучасною музичною школою! Коли в 90-х роках провалився вхід до одного з підвалів, то на стінах ми побачили багато написів повстанців, які писали свої імена і звідки вони родом. В цих підвалах утримували і мою рідну тітку Луцик Марію з Березного.
Коли енкаведешники проводили якусь зачисну акцію, то тіла вбитих повстанців розставляли для огляду під стінами будинків де зараз знаходиться музична школа, управління СБУ, та міжрайонний відділ поліції. Більшість арештованих утримувалось в приміщеннях сучасної психлікарні, а на допити водили до сучасної музичної школи.
Потрібно відмітити що тих енкаведешників, які гинули під час боїв з повстанцями, ховали в скверику навпроти сучасного Музею нумізматики, як героїв?(до цього там були поховані совєтські золдати які загинули під час боїв з німцями). Потім їх усіх перепоховали на спільному "Меморіалі героїв Великої вітчизняної війни", добре що хоч зараз перейменували на "Меморіал жертв у Другій світовій війні".

Про власне поховання варто розпочати із Богоявленського собоуі, то була родинна усипальниця князів Острозьких. Всі останки під час перебудови собору у 19 столітті, були перепоховані під стіною храму, приблизно в тому місці де зараз стоїть кам'яний хрест. На Пригородку (ще інша назва "Нижній замок") знаходились аж три церкви і костел, біля яких були свої кладовища. Тобто парк Шевченка (там була Успенська церква), Біля Миколаївської церкви та костелу, аж до друкарні були поховання.
Проходячи далі по вулиці Академічній до вулиці Князів Острозьких, ліворуч стояла Параскево-Пятницька церква, навколо якої теж були поховання, аж до вулиці І.Федорова. Зараз в основному це все приватна забудова.
На розі вулиці Східної (тієї її частини яка примикає до парку Авганців) стояв Єзуїтський колегіум. На криптах з похованнями зараз стоїть п’ятиповерховий будинок!
На вулиці Яворницького, там де зараз магазин «Річес» знаходився Троїцький монастир зі своми похованнями.
Про парк навпроти Музею нумізматики я вже згадував, а про стадіон який знаходиться на місці католицького кладовища знає все місто.
Еврейське кладовище було також як і польське знищене совєтами, більшість населення теж знає де воно знаходилося. Добре що атракціони звідти позабирали.
Зовсім недалеко від єврейського кладовища знаходиться православний цвинтар, що на вулиці Татарській. Далі, на місці де зараз знаходяться майстерні і двоповерховий житловий будинок училища, знаходилось татарське кладовище. (Залишки збереглися і до сьогодні).
Є ще велике кладовище по вулиці Бельмаж, та закинуте католицьке кладовище на північно-західній околиці міста.
В районі Нового міста, біля Воскресенської церкви теж знаходилось кладовище, а пізніше почали ховати на сучасному новоміському цвинтарі.
Тобто, ми бачимо що багато колишніх поховань нині забудовано, як приватною забудовю, так і багатоповерховими будинками. Тому, нічого страшного не буде, якщо навпроти Музею нумізматики буде на дорозі "кишенька" для туристичних автобусів, тим більше, що там поховань вже точно що немає!!!
На фото хрест що стоїть на місці імовірного спільного поховання князів Острозьких біля Богоявленського собору, та мапа з позначеними місцями де в центрі міста були кладовища.

Коментарі

I heard loads of the things about the dinosaur and heaps of individuals discussion on it.
<a href="https://www.celebsmoviejackets.com/yellowstone-s03-kevin-costner-jacket"... Costner Season 3 Jacket</a>

У статті подано багато цінної інформації, дуже дякую за надане. Я отримав багато знань, прочитавши вашу статтю, будь ласка, постійно оновлюйте цінну інформацію для всіх. https://minecraft-classic.com

https://collegeadmissionscores.com/
Salutations! Je suis désolé, ce n'est pas le sujet! J'aime vraiment votre forum! Je vous remercie, je suis avec vous)

Life is a question with many answers, each with their own answers. Life, is a cup of tea, everyone has their own way of enjoying. When you are not happy, tell yourself: That all of everything is to make life more comfortable, happier and happier. https://theimpossible-quizbest.com the impossible quiz

Whenever you hire Nursing Term Paper Writer from Legitimate Nursing Writing Service Company firm, you have the assurance of receiving high quality Nursing Term Paper Writing Services before the deadline.
https://researchpapers247.com/nursing-term-papers-2/

Добавлю, что на месте стадиона, в той части где расположены металлические тренажеры и дальше в сторону коттеджей(там раньше сад был, яблони сливы, орехи) было большое старое захоронение, в детстве постоянно играя натыкались на части чел.скелетов(старые белые кости и черепа)

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.