День Незалежності = День святого Федора Острозького

Історично так склалося, що День незалежності ось уже більше двадцяти років в Україні святкується 24 серпня і це по праву є найбільшим державним святом. Але мало хто знає, що цей день у нас на Волині, а особливо в Острозі, святкують вже протягом чотирьохсот років.  За церковним календарем 24 серпня та 10 вересня - це дні, коли вшановується ім’я Святого Преподобного князя Федора Острозького.

Перша згадка про Федора Острозького в 1385 році пов'язана з одруженням князя на Агафії Бродівській. Від дати одруження князя дослідники виводять і приблизну дату його народження, відкидаючи 25 років - тобто 1360 рік.

Багато дослідників сходяться на думці, що князь Федір Острозький, доживши до глибокої старості, спочив 24 серпня 1442 р., тобто 630 років тому.

Частина дослідників схильні вважати час канонізації - кінець XVI початок XVII століття. Основною версією для праць з історії Києво-Печерської Лаври став варіант, що Федір був канонізований в числі інших печерських Преподобних єдиним актом Петра Могили в другій половині XVII століття.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.