Церква, громадські організації і об’єднання – це останнє місце прихистку для тих, хто шукає помочі

Скільки людині потрібно для щастя? Хтось скаже мільйон доларів, для інших – це сотні тисяч євро…. А для пацієнтів комунальному закладу обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Новостав» ціною щастя став інгаляторний апарат «Небулайзер»  за 4000 гривень.

Смішна сума для бюджету області, та й району. Але її не давали, бо на оздоровлення дітей завжди не вистачає грошей.

Коли мені вперше про цю ситуація розповів головний лікар санаторію Михайло Монастирський, я не міг повірити у її іронічність. Але посприяти лікувальній установі потрібно було. Допомога прийшла від церкви, на яку сьогодні так багато людей нарікає. Лише священики визвалися купити інгалятор для санаторію. Архіепископ Рівненський і Острозький Високопреосвященніший Варфоломій придбав бюджетній державній установі апарат для лікування дітей.

Тепер для 90 дітей від 4 до 18 років, які перехворіли на туберкульоз, або були в контакті з хворими, мають змогу пролікуватися та оздоровитися.

Ця історія яскраво показує, що коли держава не здатна опікуватися тими, за кого вона відповідає, людям на допомогу приходять недержавні заклади. Церква, громадські організації і об’єднання – це останнє місце прихистку для тих, хто шукає помочі. І нам також потрібно об’єднуватися, виходити до людей зі своїми ініціативами. Зі соціально свідомими рівнянами я вже обговорюю можливість створення громадської організації, що на волонтерських засадах захищатиме інтереси простих людей на різних рівнях. З Божою поміччю, як і в історії з інгаляторним апаратом, нам усе вдастся. 

Коментарі

Православна церква отримує від держави сотні тисяч гривень, де вони діваються я не можу зрозуміти. Може десь губляться в довгих рясах священників? 4000 тисячі для них це копійки.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.