Рівненський масажист Ігор Трофимчук про масаж в контексті сучасної медицини

Рівненський масажист вищої категорії Ігор Трофимчук став гостем програми "Віч-на-віч" на сайті "ВСЕ". Він розповів про особливості різних видів масажу, як обрати професійного масажиста та що ще варто знати про масаж.

 

 

 

Пане Ігоре, яка історія виникнення масажу?

- Масаж свої витоки бере зі сходу. Як і вся медицина, він зародився у Китаї. Пізніше став розповсюджуватися і в європейські країни. Класичний масаж – це суміш східних та європейських методик.

- Скажіть, чому обрали професію масажиста?

- Бажання бути кимось народжується з дитинства, в процесі становлення особистості. Я народився і виріс серед медиків, тому мій вибір стати масажистом - це не випадковість. Моя донька обрала професію маркетолога. Маркетинг та медицина дуже пов’язані між собою. Адже людям необхідно розповідати про важливість медичних процесів.

- Ви працювали над посібником про масаж. Про що ця книга?

-  Свого часу я разом зі своїм викладачем Іриною Трипольською  брав участь у створенні методичного посібника "Сполучнотканинний масаж". Його авторами є Ірина Трипольська та Микола Чаплигін. У цьому посібнику описаний медичний експеримент, в якому ми дослідили, яким чином сполучнотканний масаж впливає на здоров’я людини.

- Як у сучасній медицині застосовують масаж?

- Масаж - це метод оздоровлення, зцілення та лікування. Його можна використовувати і як окремий вид лікування, так і допоміжний. Його застосовують як фізіотерапію, терапію у післяхірургічному періоді при серцево-судинних проблемах, проблемах кишкового тракту. Крім того, щоб зробити масаж, спеціаліст повинен володіти методами діагностики хвороб за допомогою первинного огляду. Ми проводимо діагностику по руці, долоні та інших точка. Наприклад, на стопі існує 56 активних зон, які відповідають за всі органи людини. Наше тіло – складний організм, у якому все пов’язано.

- Якщо до Вас приходить людина з певним захворюванням, як визначаєте її діагноз?

- Збій в організмі відображається не тільки на стопі, а й на кістковій тканині, райдужці ока. На рогівці ока є точки, які відповідають за певні органи. Ця наука називається іридодіагностика. За допомогою сполучної тканини також можна прочитати хвороби людини. Наприклад, форма, колір та лінії на нігтях говорять про проблеми зі здоров’ям. Зокрема, коли люди мають проблеми з дихальною системою, нігті дуже блискучі. Вухо відповідає за нирки. Коли губи мають синій відтінок, то це свідчить про стан печінки.

- Коли варто звертатися до масажиста?

- 250 років тому вчені показали процеси, які відбуваються у організмі завдяки масажу. Це унікальний метод який є лікувальною, оздоровчою та профілактичною процедурою. Краще проблему попередити, аніж боротися з нею. Дуже часто людям рекомендують масаж, аби не дозволити розвиватися хворобі, особливо це стосується весняного та осіннього періоду. Взимку всі процеси в організмі уповільнюються, а весною пробуджуються, тому за допомогою масажу можна активізуватися і підготуватися до нового сезону.

  - Відомо, що масаж також використовують як метод реабілітації людей після хвороб, що це за хвороби та яка особливість такого масажу?

- Реабілітація – необхідний період у постлікувальний період. Людям, які страждають серцево-судинними хворобами, у  постінфарктний чи постінсультний період масаж дуже важливий. Після лікування таких важких хвороб людину часто потрібно навчати заново ходити та реагувати на все. Саме у цьому випадку при реабілітації застосовують масаж

- Чи є протипоказання для масажу?

- Звичайно. Для лікувального масажу існують загальні та системні протипоказання. Серед них підвищення температури, вірусне захворювання, неясний стан людини

- У якому випадку застосовують масаж для дітей?

- Існує класифікація масажу на дитячий, спортивний та косметичний. Щодо спортивного, то всі спортсмени мають у команді лікаря та масажиста, аби вони допомагали тримати м’язи у формі. Масаж варто робити бігунам до та після бігу на дистанції. Після тренувань необхідний відновлювальний масаж.  Якщо говорити про дитячий масаж, то до трьох років формується організм дитини, а масаж необхідний, аби виправити певні дефекти розвитку. У дітей шкільного віку спостерігається сколіоз, тому аби це виправити, необхідно звертатися до масажистів. Це найпоширеніша хвороба у юнацькому віці.

- Яке обладнання використовуєте у Вашому кабінеті?

- Крім ручного масажу, використовуємо механічні методи за допомогою апаратів. Вакуумно-роликовий масаж, апарат для застосуванні при фізіотерапії, токова терапія, магнітна вакуум-терапія. Всі ці методи мають свої переваги.

- Як ставитеся до лікування з допомогою масажного ліжка та крісла? Чи можна робити масаж самостійно?

- Це додатковий вид масажу. Те, що робить масажист руками, не можна замінити апаратом Адже це програмований апарат. В домашніх умовах навчитися професійному масажу практично неможливо. Його потрібно робити у професійно обладнаних кабінетах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рівненський масажист Ігор Трофимчук: "Мрійте та робіть впевнені кроки у майбутнє"

- На Вашу думку, наскільки Рівне сьогодні розвинене у галузі масажу?

- У Рівному є декілька професійних курсів масажистів. Відкриваються лікувально-косметичні центри. Це позитивна тенденція, адже масажисти набувають практичних навиків і розвиваються в цьому напрямі. Масаж і споріднені з ним методи лікування розвиваються у нашому місті, і це приємно.

- На що варто звертати увагу, обираючи масажиста?

- Потрібно звернути увагу на диплом про отримання рівня освіти, ліцензування та масажний кабінет. В Україні важливо створити середовище, де масажисти мали б можливість навчатися, переймати досвід та комунікувати між собою. Кожні 5 років такі спеціалісти повинні проходити курси підвищення кваліфікації.

Повна версія інтерв'ю у відео:

 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.