5 основних кроків до здорового горла

Мабуть, немає такої людини, яка хоча б раз у житті не стикався з болем у горлі. Але чи правильно ми лікуємо хворе горло?

Горло є "вхідними воротами" для їжі і повітря, тому саме тут зосереджені захисні сили організму - мигдалини, які являють собою скупчення лімфоїдної тканини і виконують функцію бар'єру на шляху інфекції. Цей бар'єр утворюють піднебінні мигдалини (гланди), глоткова мигдалина (аденоїди), трубні і мовні мигдалини, навколишні вхід в дихальні шляхи. Іноді вони не можуть впоратися з інфекцією, що призводить до розвитку запалення. Таким чином, мигдалини приймають перший удар при вірусних та інфекційних поразках.

 

Біль в горлі. Причини

 

Найчастіше запалення в горлі викликано проникненням вірусів. Потрапляючи на поверхню мигдалин і слизової глотки, віруси впроваджуються в клітини епітелію і розмножуються. Однак біль у горлі рідко викликана виключно вірусним ураженням. Відразу або через кілька днів, як правило, відбувається приєднання бактеріальної інфекції. При цьому на мигдалинах з'являються гнійні пробки, утворюється наліт.

Інфікуванню горла бактеріями і вірусами сприяють: переохолодження; сухе повітря; вплив речовин, дратівливих дихальні шляхи (наприклад, тютюновий дим); вживання холодних напоїв; травми горла; зниження імунного захисту організму.

Сильний біль в горлі виникає при тонзиліті (запаленні мигдалин), фарингіті (запаленні слизової оболонки глотки), а також ларингіті (запаленні гортані). Іноді біль настільки інтенсивна, що людина не може нормально їсти і спати. Збільшені мигдалики в деяких випадках ускладнюють ковтання, викликають нудоту або навіть блювоту.

Лікуємо хворе горло

Крок перший: голосовий режим

Необхідно деякий час постаратися не говорити взагалі або пояснюватися пошепки. Це дозволяє відпочити голосовим зв'язкам, що особливо важливо при ларингіті.

 

 

 

Крок другий: щадна дієта

Для зменшення сильного болю в горлі, слід зменшити подразнюючу дію на слизову оболонку горла і виключити грубу їжу з раціону. Меню повинно складатися з різних супів, каш, пюре, відварних овочів. Слід уникати приправ і прянощів - вони дратують горло. Винятком є ​​цибуля і часник, що містять ефірні масла і фітонциди, які мають лікувальний ефект при хворобах горла. Страви мають бути теплими - занадто холодні або гарячі дратують пошкоджену слизову. Необхідно вживати багато теплого пиття.

 

Крок третій: оптимальний мікроклімат

Позбутися від болю в горлі допоможе оптимальний мікроклімат. Велике значення мають чистота і вологість повітря, температура в приміщенні. При вдиханні сухого і запорошеного повітря слизова оболонка ротоглотки зневоднюється, її захисні властивості знижуються. Необхідно провітрювати кімнату, проводити вологе прибирання.

 

Крок четвертий: полоскання

Полоскання дозволяє механічно видалити з поверхні м'якого піднебіння, мигдаликів і глотки залишки їжі, слиз, мікроорганізми і продукти їх життєдіяльності. Полоскати горло рекомендується кожні 2-3 години, краще після їжі. Розчин для полоскання повинен бути не гарячим.

 

Чим полоскати горло при болю?

Антисептичні та протизапальні властивості володіють календула, ромашка, череда, шавлія, липа, евкаліпт і бузина. Спирт, який міститься в багатьох настойках, чинить додатковий антисептичну дію. Сольові розчини допомагають зняти набряк і ефективно допомагають від болю в горлі.

 

Крок п'ятий: медикаментозна терапія

Біль у горлі - вагомий привід для відвідування лікаря, який визначить захворювання і призначить лікування. Як правило, потрібне застосування антибактеріальних або противірусних препаратів, які усувають головну причину болю в горлі - інфекцію. Використовуються лікарські антисептичні засоби у вигляді розчинів для полоскання, аерозолів, таблеток і льодяників для розсмоктування. Також призначаються знеболюючі та протизапальні препарати.

 

Важливо пам'ятати, що якщо ми будемо лікувати хворе горло правильно і своєчасно, то зможемо попередити поширення інфекції та прискорити одужання.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.