ЯВОРСЬКИЙ Роман Степанович

Депутат Рівнеради, громадський діяч, організатор соціально культурних проектів та масових заходів.

 

Роман Яворський народився в селі Лішня, яке знаходиться поруч із райцентром Демидівкою (Рівненська область). Його матір працювала медсестрою, а батько закінчував інститут. Цікаво, що Роман і його батько Степан народилися в один день – 9 лютого. Коли Романові Яворському було три роки, його сім’я перебралася до Млинова через нову роботу батька на місцевій меблевій фабриці. Там вони і залишилися. Вчився хлопець у місцевій першій школі. Ходив до секції плавання на байдарках та каное, з шостого класу займався у баскетбольній секції, брав участь в обласних змаганнях.

По закінченню школи навчався на інженера-технолога в Українському державному університеті харчових технологій на факультеті технології молока та молочних продуктів (м. Київ).

З 1996 по 2004 роки займався заготівлею худоби та продаж засобів захисту рослин, як фізична особа-підприємець. З 2005 року організовує масові культурні заходи та є керівником продюсерського об’єднання «Екселент», яке у 2013 році було перейменоване на івент-агенцію "Мегаподія!".

Відомий реалізацією таких соціально-культурних проектів як фестиваль електронної музики «Атмосфера», обласний фестиваль-конкурс молодих талантів «Ми – талановиті!», міжнародний соціальний просвітницький проект «Збережи життя!», екологічний фестиваль «Аквасфера» в с. Хрінники Демидівського району, співорганізатор фестивалю-реквієму «Герої Гурб».

Найяскравіший проект Романа Яворського «МЕГАПОДІЯ у твоєму місті» - концертний тур  улюбленця української молоді гурту «Дзідзьо». Проект став справжнім туром єдності. Організатори разом з музикантами піднімали патріотичний дух наших земляків у час, коли  більшість представників вітчизняного шоу-бізнесу поховалися через останні події в  Україні. В рамках проекту у Рівному в різні роки, окрім гурту "Дзідзьо", виступали гурти "Скрябін", "Антитіла", співак Вова зі Львова та Студія "Квартал-95".  

Роман Яворський з 2000 року член громадської організації «Молодіжний Собор» та член політичної партії «Українська платформа «СОБОР». У 2013 році на проміжних виборах до Рівненської обласної ради балотувався від цієї політичної сили по Демидівщині. За крісло обласного депутата Яворський боровся із двома кумами – висуванцем від влади головою Демидівської РДА Володимиром Вінічуком та кандидатом від Об’єднаної опозиції «ударівцем» Анатолієм Сидоруком. У підсумку він зайняв третє місце вслід за Вінічуком та Сидоруком.

У 2015 році на місцевих виборах до Рівненської міської ради від партії "Громадський контроль" Дмитра Якимця висувався на 9 виборчому окрузі (м-н Тинне та Боярка) та став депутатом, обійшовши на той час діючого секретаря Рівнеради А. Грещука (який зайняв 2-ге місце). За інформацією ДВК, Роман Яворський переміг на обох виборчих дільницях зазначеного округу, на одній з яких - з відривом у 50% від найближчого переслідувача Грещука. За підсумками виборів увійшов до ТОП-10 депутатів Рівненської міськради за підтримкою виборців (8 місце загалом і перше серед депутатів партії "Громадський контроль"). У Рівнераді VII скликання Яворський увійшов до складу бюджетної комісїі, а також є заступником голови депутатської фракції "Громадський контроль".

Роман Яворський народився  09 лютого 1976 року.