Кічатий, навіщо нам такий сайт?

Хочу звернутись до голови Рівненської обласної ради Юрія Кічатого. Наведіть нарешті лад з наповненням сайту ввіреної вам установи. А то він обійшовся виборцями у десятки тисяч гривень, а наповнюється кричуще невчасно!

У  2007 році обласна рада за розробку сайту витратила з бюджету 28 680 гривень. Ймовірно функціональність ресурсу недостатньо влаштовувала керівників депутатського корпусу, тому що вже в 2012 році сайт вирішили переробити. І витратили на це 40 тисяч гривень. 

А що маємо у підсумку? Оперативність роботи сайту - як у черепашки. 5 березня відбулась чергова сесія ради. Але на сайті немає розміщених ні проектів рішень, ні самих вже увалених рішень. 

Питання - навіщо такий сайт? Я відверто незадовлений його роботою. Адже журанілістам перестали видавати на сесії проекти рішень з обмовкою, що вони є на сайті? 

Де вони? Ні проектів, ні рішень.

Юрій Святославович, соромно...

 

Коментарі

Ну що ж, поглянемо детальніше на сайт в який вбухано 40тис бюджетних коштів.

Скільки ж насправді може коштувати такий сайт і чи відповідає він тій сумі яка була витрачена на нього? Такий собі лінч від мене)

Система управління Bitrix

Розробники вирішили не морочитись з вибором і підсунили Бітрікс котрий пропонує вже готову рішення для державних організацій.

Ціна ліцензії - 6 883 грн. http://www.1c-bitrix.ua/solutions_/gov/site.php#tab-licensing-link

Дизайн і верстка

Можна було б сюди закласти доволі велику суму на розробку оригінального дизайну і його верстку, але якщо придивитись уважно, то було використано типовий дизайн Бітріксу з невеликими змінами.

По суті це звелось до того, щоб вставити герб області і фото ради в шапку сайту і внизу той же герб і логотип себе улюбленої веб-студії))

Типові проекти на цьому рішенні Бітріксу можна подивитись - http://www.1c-bitrix.ua/solutions/gov/projects/ в деяких зних можна впізнати схожі елементи сайту, зокрема меню, форма пошуку і тд. (Для рос сайтів типовий білий фон, для укр синій ;))

Приклади сайтів з впазнаваними елементами:

http://ombudsmanivanovo.ru/

http://admbezenchuk.ru/

http://uspensk-r.ru/

http://upprb.bashkortostan.ru/

http://adminzhel.ru/gorod/

http://giak.ru/

Функціонал

Те ж що і з дизайном, майже все типово для стандартного функціоналу для Бітріксу, тільки він ще й не до кінця реалізований!

Отже підсумувати ціну можете і самі ;)

Типовий дизайн (хіюа вставлено в шапку фото і герб), типовий функціонал може бути виконаний однією людиною приблизно ну хай максимум від двох тижнів до одного місяця.

Ціна ліцензії - 6 883 грн + оплатити роботу людині за 2-4 тижні.

Звичайно це буде трохи вище середньої по Україні, але аж ніяк не десятки тисяч гривень))))

Тим більше, що сайт зроблений 20-річним хлопчиною, котрий працював в тій студії - http://www.free-lance.ru/users/web-drive/viewproj.php?prjid=3873870

Також варто зазначити і те що сайт повністю недороблений, якщо поверхнево глянути, то:

1. На головній автоматично не ресайзяться зображення і вантажаться у великому розмірі по декілька мегабайт

2. Зліва пустий блок опитування (навіщо його тоді виводити?)

3. Логотий не клікабельний, а по всім законам має вести на головну сторінку.

4. ПДА версія не працює, порівняйте вивід інформації http://oblrada.rv.ua/?type=pda і http://ombudsmanivanovo.ru/?type=pda

5. Меню з самого низу на сірій плашці, посилання ведуть на сторінки без будь-якої інформації, наприклад - http://oblrada.rv.ua/news/

6. Не працюючий фільтр на сторінках типу - http://oblrada.rv.ua/documents/rishennya/6_sklikannya.php

http://oblrada.rv.ua/documents/rozporyadzhennya/2013.php

І думаю тут доречніше вже запити подавати в прокуратуру, оскільки на лице корупційний факт на десятки тисяч гривень!

Чи був оголошений відповідний тендер на розробку сайту?

Яким було технічне завдання?

Яка ліцензія використовувалась?

Чим обумовлена така сума котра в декілька разів перевищує реальну суму на розробку сайтів такого типу. Тим більше нормальних сайтів, а не напів робочих)

Тут є ще нюанс, що можуть почати відмазуватись і кивати на найдорожчу ліцензію продукту - http://www.1c-bitrix.ua/buy/gov.php за 33 700 грн, однак це вартість ДОДАТКОВОЇ ліцензії, тому в данному випадку дивлячись на бюджет вона тут не використоувалась, да й я сумніваюсь у існування ВНУТРІШНЬОГО порталу да ще й кількістю більше як 400 чоловік (33700 / 84 = 400)

Абсолютно правильно піднята проблема сайта ради, поки соромно! Але зверніть увагу яка оборона працівника ради! Одразу на закон. А тоді навіщо сайт? Та і це не головне Ви, Юрко, та читачі звернули увагу на "після чого працівниками облради рішення ДООПРАЦЬОВУЮТЬСЯ, цікаво, як і що, вони там ДООПРАЦЬОВУЮТЬ. Хоть зміст зберігається?

Друзі, оскільки обласна рада теж читає блоги, то може тут запропонувати їй свою допомогу у вдосконаленні сайту. особисто я зацікавлений, що сайти органів влади працювали краще. 

Пристойний сайт можливо за 1000 у.о. зробити, зі всіма мислимими і немислимими наворотами, однак, зважаючи на те, що даний сайт носить виключно інформативний характер - максимум 700-800 у.о.
А Бітрікс це реальне г...

Про те й мова. Такий сайт можна було б скліпати за 1000 ну хай півтори тисячі у.о. А на сайт обласної ради витратили спочатку 3400 а потім ще 5000 умовних, американських одиниць. От і питання: куди поділи різницю в СІМ тисяч доларів?

прохання до тих, хто заробляє створенням сайтів: за скільки грошей такий сайт як в облради можна "намалювати"?

Не більше 100$

Я думаю ти трохи загнув із 100уе чи ти мав на увазі лише розробку дизайну?) Чи може пропонуєш не менш лайновішу джумлу з типовим безкоштовним дизайном?))

Якщо брати розробку дизайну, його верстку і натягування її на відповідний функціонал, то 1000уе буде типовою ціною для проектів такого рівня + ліцензія на систему управління Бітрікс. (Але це все рівно має виходити значно менше виділеної суми, хіба може віддали на аутсорс московським чи американським розробникам))))))

На рахунок її лайновісті я повністю згоден з попереднім коментарем, але ще й справа в кривих руках тих хто розробляв сайт на ній. Реалізація не фонтан, навіть елементарного ресайзу зображень немає)

Та можна було і на вордпресс натягнути. Або, як варіант - дати замовлення міським фірмам. Останні не відмовились би зробити те за 1000$, я вже мовчу про 27000 грн, чи скільки там, да і хороше портфоліо було б.

А до чого тут "номер" і "особистості"? Є сайт, створений за гроші бюджету (тобто сплачені нами податки). Є люди, які отримують гроші з бюджету (тобто зі сплачених нами податків). Значить сайт має працювати так, щоб можна було знайти потрібну інформацію. Візьміть приклад хоча б з Рівненської міської ради - сайт хоч і "тупуватий", але інформація там оновлюється значно швидше і її там більше: проекти рішень, самі рішення, документація.

І не треба "обідок": нічого особистого - лише робота.

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.